Királyi ​vérvonal 4 csillagozás

Kolumbusz – Egy trónörökös második élete
Nemere István: Királyi vérvonal

Kolumbusz ​- királyfi, titkos ügynök, hős?
Nyomozás időn és téren túl.
„Kolumbusz nem akkor volt boldog, amikor felfedezte Amerikát, hanem akkor, amikor még csak kereste.” (Fjodor Dosztojevszkij)

Nem a szerző fedezte fel, már sokan leírták, hogy „minden másképpen volt”. Kolumbusz nem olasz volt, hanem portugál. Mielőtt nekivágott nagy útjának, járt már Amerikában. A spanyol királyi udvarba, mint a portugál király titkos ügynöke érkezett: egy nagyon különleges feladat végrehajtása várt rá. És akár hiszik, akár nem, a legújabb elmélet szerint a Várnánál 1444-ben el nem esett, hanem tovább élő és vándorló, a portugál Madeira szigetén letelepedett Ulászló királyunk házasságából származó elsőszülött fiú volt valójában a nagy felfedező, az „óceánok admirálisa”, Amerika első alkirálya… De aki ismeri a szerzőt, sejtheti: amit mások kiderítettek, ahhoz ő még hozzá tud tenni valamit.

Egy trónörökös második élete
Meghalt-e Rudolf trónörökös Mayerlingben,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Gold Book, Debrecen, 2016
Gold Book, Debrecen, 2016

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Nemere István: Királyi vérvonal

Nemere István: Királyi vérvonal Kolumbusz – Egy trónörökös második élete

Nemere István új regényében két történelmi személyt életét ,halálát járjuk körbe .
Kolumbusz kapcsán annyira emlékszem hogy esetleg Olasz,Spanyol,Portugál,és vagy még jó pár ország bejelentkezett érte.
igazából nagyon keveset lehet tudni róla ,hol és mikor született ,kik voltak a szülei ,erre is jó pár elmélet van ,takács fia,kalóz,nemes ember szerelem gyereke ,netán királyi kém..?
Egyik jobb mint a másik,van mindegyikre így-úgy bizonyíték,elmélet,szó beszéd .de nem csak élete rejtély a halála utáni sorsa is ugyan olyan ismeretlen hol is van eltemetve.
talán ki sem derül igazán.Nekem az utolsó elmélet tetszik a legjobban ,hogy honnan is származik valójában , igen Lengyel- Magyar szál :) .Erről már halottam pár éve.
szerző forást felhasználva egy igazán érdekes oknyomozást tárt elénk.érdemes elolvasni.
A könyv másik történelmi személy nem más mint Habsburg–Lotaringiai Rudolf Ferenc Károly József trónörökös.
igazság engem kevésbé érdekelt ,csak ha már ott van nem hagyhattam ki :)
Rudolf trónörökösről jóval többet lehet tudni család ,szülök,feleség,gyerek.jó sok szerető.
Osztrák-Magyar monarchia örökösét mi vezette a az öngyilkosságához.Ez nem spoiler ezt lehet tudni a történelem órákról.
Nem túl idilli gyerekkor ,de mondjuk másnak sem lehetett sokkal könnyebb ,csak más közegben éltek .de szükség van felvezetni ,hogy könnyebb legyen megérteni a cselekedeteit.
az igazi kérdés az intrikákba belefáradt Rudolf megrendezte saját halálát ? Erről már egy ideje volt találgatás ,lehetett ezt azt hallani róla ,főleg ha érdekelt valakit a korszak.
nehéz lehet már a teljes igazságot megtalálni ,itt is sok,elmélet,talány,rejtély van,tűntek el bizonyítékok,talán igaz lehet vagy csak egy újabb összeesküvés elmélet ,döntse el mindenki saját maga.
Melyik volt jobb ? jó kérdés az első kicsit hangulatosabb ,a második jóval tényszerűbbnek tűnt ,sokkal több volt a vélt vagy valós adat.