Kalózok ​az űrben 29 csillagozás

Nemere István: Kalózok az űrben Nemere István: Kalózok az űrben

– Te vagy a legszebb nő, akit valaha láttam – mondta Raito melegen.
– Ezért vettél feleségül? – kérdezte Begga hamiskás mosollyal. Szép arcát világosbarna hajkorona keretezte.
– Ezért is – hangsúlyozta a férfi, majd magához húzta a nőt. – Senkinek sincs ilyen csinos felesége! Ilyen kislányos derekú, karcsú, szép szemű, bájos asszonya. Csókolj meg!
– Itt? Most? – Begga nevetve bontakozott ki férje karjaiból. – Elfelejtetted, hol vagyunk.
– „A mérhetetlen mindenség közepén” iszonyú távol a lakott és lakatlan világoktól…" – idézett Raito egy verset. Begga válaszul megsimogatta a férfi homlokát:
– Térj magadhoz, szívem. Az igaz, hogy a mérhetetlen kozmosz közepén, de egy harmincszemélyes utasszállító fedélzetén vagyunk, ahol bizony rajtunk kívül is akadnak utasok. Annál is inkább, mert erre a járatra az összes jegyet eladták…

Eredeti megjelenés éve: 1983

Adamo Books, 2019
ISBN: 9789634535645
Népszava, Budapest, 1983
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633220270 · Illusztrálta: Lengyel Gyula

Leilani25>!
Nemere István: Kalózok az űrben

Szeretem az űrben játszódó történeteket. Nagyon érdekes volt olvasni, hogy a múlt század végén hogyan képzelték el a jövőt (a könyvben még kazettát használnak).

attatoth P>!
Nemere István: Kalózok az űrben

Igazi limonádé, de egy ilyen szórakoztató könyvecskétől nem is vár mást az ember. Egy apróságot megemlítenék. A szerző többször is hangsúlyozza, hogy a Föld és az űrhajó közötti távolság miatt lassú a rádiózás, több mint 3 perc egy üzenetváltás. Egy helyütt viszont egymás szavába vágnak a beszélők a rádióban. Talán az író is az izgalmas cselekmény hatása alá került és nem tudta kivárni azt a 3 percet… :)

Gáborr_Nagy>!
Nemere István: Kalózok az űrben

Azt kaptam, amit vártam ettől a könyvtől. Klasszikus Nemere-sci-fi a szerző űrkorszakából. Izgalom, végiggondolt jelenetek, semmi felesleges kitérő, rövid részek, gyors váltások, sok helyszín, kezelhető számú szereplő, köztük pár csodabogár, megnyugtató vég és főleg a világűr. Teljesen korrekt. De semmi extra.

gica15>!
Nemere István: Kalózok az űrben

Egy remek kis sci-fi, bár talán akik jobban jártasok ebben a világban, mint jómagam is azoknak egy kicsit limonádé mű. De ezen kívül mindenkinek ajánlom mert remek kikapcsolódás tud lenni egy feszültebb időszakban. :)

BBarb>!
Nemere István: Kalózok az űrben

Aki egy nem túl bonyolult, de mégis izgalmas sci-fi-re vágyik, az megtalálta a könyvét. A történet kellően izgalmas, a 80-as évek sci-fi bájával és szerethető karakterekkel.

Beja>!

— Velünk. Hogy kik vagyunk, azt sejtheti. Majd meglátja, Jan. Most szép lassan tegye le a telefont, aztán vegye észre a jelzést. De ne siessen. . . — a vonal megszakadt. Labin a homlokát ráncolta, aztán az álarcosnak nyújtotta a kagylót. Az átható pillantást vetett a tisztre, aztán lassan a készülékre helyezte a kagylót. Labin érezte, hogy megborzongott; a hátán végigfutott a hideg. Lassan megfordult, és a műszerekre pillantott. . . Megdöbbent. A hangja is elcsuklott: vörösen villogott az egyik jelzőfény.