Ember ​és Univerzum 4 csillagozás

Nemere István: Ember és Univerzum

VIGYÁZAT! Veszélyes olvasmány: gondolkodásra ösztönöz! A szerző majdnem 50 évig tervezte a megírását, most végre elkészült. Tudnia kell, hogy ez a mű ÖNRŐL is szól, benne vannak ön és utódai, és azok a milliárdok, akik még meg sem születtek. A Mindenség könyve ez, lapjain a múlt, a jelen és a jövő szédítő perspektívái tárulnak fel. Egymásba folyó Univerzumok, világok kezdetei és végei, százmilliárd évek története. Hogyan látja mindezt a tudomány és hogyan a szerző? A tudásuk révén istenné változó emberekről, idegen civilizációkról, világok találkozásairól, időtlen idők félelmetes eseményeiről olvashat. Legyen kíváncsi és bátor, lásson neki! De vigyázzon! Ha hétfőn kezdi, kedden és szerdán már másképpen fog érezni, csütörtökön és pénteken másképpen fog gondolkodni, a hét végére talán már egészen más emberré lesz, miután megismerkedett a világok világaival, a végtelen Univerzumok titkaival.

Adamo Books, Budapest, 2021
Adamo Books, Budapest, 2021
ISBN: 9789634537298

Everrie>!

Feltételezhetjük-e, hogy volt, van és lesz valamilyen „kozmikus vetőmag”, ami magában foglalja a milliárd évek múlva létrejövő újabb „Univerzum” egészét? Mintegy előre „látja és tudja”, mi lesz, mi lehet ebből az anyaghalmazból? Amely talán maga a mag? Az újonnan keletkező világegyetemen kicsinyke „génje”, örökítő anyaga…?

Everrie>!

A szakirodalom egy másik művében olvashatunk arról is, hogy a Mindenség egyetlen nagy vákuumenergia-tenger, és ez a robbanásokból keletkező világoktól függetlenül is létezik. Sőt, eleve csak úgy létezik. Mi több, létezésének eleve az ad értelmet, hogy átível a világok születésén és halálán. Mondhatnánk, hogy a László által „pszi-mezőnek” nevezett valami öröktől fogva van, és örökké lesz is. Ebben a különös tulajdonságú térben: a pszi-mezőben pedig – írja László – egyetlen új és újabban létrejövő világegyetem sem indul „tiszta lappal”. Mindegyik hoz valamit a vákuum-tengerből, amely szerinte tele lehet a korábban ott élt világegyetemek kódolt nyomaival.

Everrie>!

Andrej Linde orosz kozmológus például váltig állítja, hogy nem is egy helyen volt ősrobbanás, hanem több robbanás is lehetett, csak nem egyszerre, de egymással összefüggően. Szerinte ez az esemény olyasmit eredményezett, mint a szappanbuborék. Látszólag egy nagy buborék jön létre, de ha valaki nem sajnálja az időt és a fáradtságot, és elég nagy benne a tudományos érdeklődés és kutatási kedv, akkor láthatja: azon egy buborék maga is több kisebb buborékból áll, úgy fújódik fel. Ha a nagy buborék szétpattan, a kicsik nem okvetlenül teszik ugyanazt, hanem szétválnak és külön életet élnek. A több önálló buborék-hasonlat azt sugallja, hogy a mi ősrobbanásunk során sem csak ez az általunk ismert és állítólag észtveszejtő sebességgel távolodó világ van, hanem volt ott akkor és/vagy később több „buborék” is, és azokból születtek más Univerzumok. De olyan messze tőlünk, hogy nem tapasztalhatjuk meg a létezésüket.

Everrie>!

A haditechnika az emberiség fennmaradásának legnagyobb ellensége.

Everrie>!

Ma már mind több fizikus állítja, hogy igazi elemi részecske nem is létezik, mert a szubatomi részecskék tulajdonképpen nem is részecskék, hanem… események, energetikai folyamatok. Ezekben az energia összesűrűsödése tömegként manifesztálódik.

Everrie>!

„Az Ember a Föld törvényeit követi – a Föld az Ég törvényeit követi – Az Ég a Tao törvényeit követi – a Tao pedig saját belső törvényeit követi.”

Van ennek egy modern és nagyon pozitív olvasata is. Abban a (kínai) világszemléletben a lények harmonikus együttműködését nem valamiféle istenség parancsolta meg, hanem abban áll, hogy a lények, mivel mindannyian részei ugyanannak a kozmikus egésznek, saját belső természetük parancsának engedelmeskednek. Ez egy gigantikus intergalaktikus, univerzális együttműködési elvet tételez fel.

Everrie>!

ha a világegyetem nem statikus, azaz nem állandó, és az idők folyamán változik, akkor a fizika törvényeinek is változniuk kell! Ez remek meglátás volt, és talán ma is az. Hiszen nyilvánvalóan másféle törvények uralkodnak egy ősrobbanás-közeli állapotban és helyen, mások évmilliárdokkal később, a gázhalmazok között, és újra csak mások akkor, ha már olyan viszonyok alakultak ki az anyagot illetően, amilyeneket most tapasztalunk magunk körül. Márpedig ha ez így van, akkor fölösleges egyfelől változatlan fizikai törvényekről beszélni, amiképpen nem lehet azt sem állítani, hogy a mifelénk, a mi naprendszerünkben vagy galaxisunkban érvényesnek elismert és ezerszer megtapasztalt törvények éppen ilyen állandóak lennének a tőlünk nagyon távol élő kozmikus tájakon!