Ébredés ​előtt 27 csillagozás

Nemere István: Ébredés előtt

A 2000-es évek elején űrhajócsapat készül a Marsra. Ugyanakkor az egész világot furcsa álomkór lepi el – három napra elalszik a Föld egész lakossága. Vagy mégsem mindenki? Valakik nem alszanak, hanem a nukleáris fegyvereket gyűjtik be egy kis országba. Az űrhajósokon nem fog az álomkór, és szembeszállnak a diktatúra embereivel. Mi lesz a világ összes atomfegyverével?

Eredeti megjelenés éve: 1985

Népszava, Budapest, 1985
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633222982 · Illusztrálta: Lengyel Gyula

erkkrey>!
Nemere István: Ébredés előtt

Szerintem egyszer már belekezdtem ebbe a könyvbe, de akkor nem fejeztem be off. Most is kissé vontatottnak éreztem az elejét, inkább egy politikai cselszövés, mint érdekes sci-fi. Az alapötlet ugyan remek, de mégis kissé unalmas volt.
Tetszett ahogyan az űrhajósokon nem fogott a vírus és így igyekeztek az űrből megoldást találni a kialakult problémára.
Marvinia nukleáris felfegyverkezése és a világ urává válásának ötlete eléggé bizarr volt, főleg hogy nem gondolták át, hogy így minden nemzet célpontjai lesznek a fegyverek ellenére is és ezzel csak maguk alatt vágták volna a fát.
Érdekesebbnek indult a történet mint ami lett belőle, de azért 1x el lehetett olvasni.

ChEebor>!
Nemere István: Ébredés előtt

Narratívát, eseményeket tekintve talán Nemere egyik legegyszerűbb, sőt, legprimitívebb könyve. Pedig ma akár komoly esélye lenne egy reneszánszra is, hiszen épp csak a két manapság legégetőbb problémát választotta alapul: világjárvány és nukleáris szuperhatalom (illetve az ezzel kapcsolatos visszaélés). Némileg azonban könnyít a dolgon, hogy a világjárvány alapvetően mesterségesen előidézett, és csak közvetetten veszélyes fegyver, és hogy a történet tulajdonképp a jól ismert „néhány pofa jókor jó helyen van és emiatt megmentik a világot”-séma. A karakterek elmennek, a történet B-kategóriás és kifejezetten agyatlan, de önmagában ez még nem olyan nagy tragédia, szórakoztatni így is tudna. Viszont a végén röhögnöm kellett, és nem a jó értelemben: spoiler.
Inkább más könyveket érdemes keresni a szerzőtől, de egynek elmegy.

Emmi_Lotta I>!

Az előző értesítésünkben közölt adatokhoz a mai napon a következőket fűzhetjük hozzá:
– mint arról már önök is értesültek, az AX-33 elnevezésű szerrel a múlt hónapban történt véletlen baleset révén a szernek új tulajdonságait ismertük meg. Ezeket a mellékletben ismertetjük.
– Ezek a tulajdonságok lehetővé teszik a szer stratégiai bevetését, ha önök az összes tény ismeretében, alapos megfontolás után úgy döntenek, hogy erre Marvíniának szüksége van.