Az ​idő vándorai (Lars, Don és Ariel kalandjai 4.) 58 csillagozás

Nemere István: Az idő vándorai

E könyv hősei, Lars, Don és Ariel, régi ismerőseink. Ők járják a távoli jövőben a kozmosz végtelen útjait, velük történnek lélegzetelállító kalandok. Hol műkincsrablókat lepleznek le, hol megfejtik a kupolaváros titkát – ebben a kötetben pedig különös utazást tesznek az idõben. Az űrhajósvizsga valahogy félresikerül: hőseink történelmi korok emberei között találják magukat, tapasztalataik egyre furcsábbak, kalandjaik egyre veszélyesebbek lesznek, már mentőexpedíció indul utánuk.
A három jó barát azonban most is bebizonyítja, egymást segítve minden körülmények között megállják a helyüket.

Eredeti megjelenés éve: 1987

ISBN: 9786155363658
Móra, Budapest, 1987
198 oldal · ISBN: 963115243X · Illusztrálta: Jenkovszky Iván

Gabriella_Balkó
Nemere István: Az idő vándorai

Nem olvastam a sorozat előző köteteit, így nem tudok mihez viszonyítani.
Magában nem volt olyan rossz, sőt egész ötletes. Technikailag pedig nincs időutazás a kötetben, csak hőseink hiszik azt.
Gyermek-sci-finek megteszi. :)

Móra, Budapest, 1987
198 oldal · ISBN: 963115243X · Illusztrálta: Jenkovszky Iván
Eltiron
Nemere István: Az idő vándorai

Azt hiszem, ez a kedvencem a sorozatból felnőtt fejjel is elővettem párszor.

Szamღca
Nemere István: Az idő vándorai

Nem tetszett. Ez volt messze a leggyengebb resz ebben a sorozatban. Annyira nem eletszeru a gyerekek viselkedese hogy kifejezetten eroltett es zavaro volt….
Egy kis piheno utan meg nekifutunk az utolso resznek….

ppayter
Nemere István: Az idő vándorai

Valami gyerek-nemere, talán feleennyi idősen jobban élveztem volna.

cs_szabosandor I
Nemere István: Az idő vándorai

Gyerekkorom meghatározó darabja, nem tudom, hányszor olvastam vagy csak néztem a mammutos borítót. Szerintem ez az a könyv, ami miatt a mai napig szeretem az időutazásos és alternatív töris dolgokat.

valszi

Imádtam gyerekkoromban! Jó lenne egyszer újraolvasni! :(

Péter_Szombati
Nemere István: Az idő vándorai

Nagyon jó ötlet, amit kiválóan töltött meg Nemere tartalommal. Az LDA-effektus sem hibádzik. Összességében csak egy kicsivel gyengébb, mint a Kupolaváros.

Kasztór_Polüdeukész

– De jó meleg van. Hiába, rögtön látni, hogy Afrikában vagyunk – közölte Don ellentmondást nem tűrő hangon.

– Honnan tudod? Lehet, hogy máshol landoltunk – szólt Lars.

– Ugyan! Ez Afrika. A génjeimben érzem.

– A … micsodáidban?

– A génjeimben. Nem tudod, mik azok a gének? Nohát, ha ezt elmondom Szupinak, egyből kisülnek az
áramkörei… Biztosan nem hinné el, hogy akad az iskola növendékei között ennyire tudatlan is… Szóval az őseim
Afrikában éltek, és képzeljétek, én most itt olyan otthonosan érzem magamat – a fiú végigterült a homokon,
és becsukta a szemét. Főleg azért, mert a Nap belesütött.

Kasztór_Polüdeukész

Eljönnek ide még egyszer, bármikor az életben? Ha valóban űrhajósok
lesznek, számtalan idegen bolygót ismernek meg. Meddig emlékeznek majd ezekre a homokbuckákra, az itt
majszolt ételek ízére, a levegő illatára?
A nap már erősen délutánba hajlott, amikor néhány fa tűnt fel a távolban. A lombok zöldje – még ilyen messziről is – nagyon elütött a sárgásszürke, kopár földtől.

– Ahol fa van, ott víznek is kell lennie – mondta Ariel bölcselkedve.

Lars, Don és Ariel kalandjai sorozat · Összehasonlítás