Az ​egyiptomi mágus 18 csillagozás

Nemere István: Az egyiptomi mágus Nemere István: Az egyiptomi mágus

Talán Tark volt az egyiptomi első \\ipari kém\\, amikor sok ezer évvel ezelőtt a fáraó Főníciába küldte őt egy különleges feladattal… Tark, ez a rokonszenves és találékony fiatalember keményen megfizetett érte, sokat szenvedett. Amikor pedig végre sikerült megszöknie az aranybányából, kalandok végtelennek tetsző sorozata vette kezdetét.
Tark története a végsőkig kitartó, furfangos és bátor emberről szól. Aki nem adja meg magát sorsának és a legreménytelenebb helyzetekből is ki tud törni. Akit érdekel az ókor, az sok izgalmat talál ebben a könyvben.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Csepp, Debrecen, 2013
Puedlo, Nagykovácsi, 2007
Puedlo, Nagykovácsi, 2006

Oglar>!
Nemere István: Az egyiptomi mágus

Nekem egy kicsit összevissza volt a történet és itt nem a helyszínek közötti váltásokra gondolok. Összességében izgalmas történt, fordulatos.

kuliga>!
Nemere István: Az egyiptomi mágus

Izgalmas kalandregény Nemere stílusában. Pont annyi izgalom, kaland egy kis szerelmi szál hogy a könyv olvastassa magát, de nincs nagy karakter kidolgozás, és nem kapjuk meg azt a plusszt, amitől tovább is gondolkodunk egy-egy történetről. Néha túlbonyolított a történet, néha viszont pont túl egyszerű. de szórakoztató és könnyen olvasható.

Annigine>!
Nemere István: Az egyiptomi mágus

Ez az első Nemere könyvem, tetszett!
Szerintem egy könyv akkor jó (nem tökéletes, de elegendő ahhoz, hogy jó véleménnyel legyek róla), amikor együtt érzek a főszereplővel, tehát vele izgulok, nevetek vagy éppen reménykedem. Ez párszor előjött nálam olvasás közben.

Meg kell hagyni, sok cselekményt belepasszírozott az Író, ügyes volt a szökés, azután a bujkálás kitervelése, de kicsit hiányosságok mutatkoztak a szerelmi szál ill. az egyiptomi Mágus kiléte kapcsán, miközben róla kapta a könyv a címét. Kíváncsi lettem volna az életére, amikor Tark elkezdi mesélni neki a gyerekkorát és felsóhajtott a Mágus, hogy neki se volt éppen szép fiatalkora, akkor kicsit reménykedtem, hogy talán utána róla is szó esik, de sajnos nem.
Voltak tehát dolgok, amik kicsit úgy lebegtek a levegőben, aztán hirtelen levágta Nemere. Megértem, hogy kicsit kínozni kell a főszereplőt, hogy jobban együtt érezzünk vele, jobban megérdemelje a célját (például a végén a végső összecsapásnál nagyon tetszettek azok az indokok, amiket felsorakoztatott, hogy miért nem adhatja fel), de feltűnően voltak csak beékelve a történetbe a rossz események pont emiatt.

Tehát összegezve nekem kicsit a történetmenettel voltak problémáim, de maga a főszál számomra érdekes volt, izgalmas, gyakran aggódtam, nehogy elkapják Tark-ot. Tetszett, ahogy alakult az élete, ahogy boldogult, ahogy bánt az emberekkel (helyenként naiv volt, de igazán önzetlen, máskor ítélkező, ami miatt akár vér is folyik, de valamiért nagyon megfogott a személyisége).

Csepp, Debrecen, 2013
BBarb>!
Nemere István: Az egyiptomi mágus

Pont azt kaptam, amit elvártam ettől a könyvtől. Könnyed kalandregény, ókori hangulat, némi izgalom. Sok Nemerét olvastam már, nem ez a legkiemelkedőbb műve, de a műfaj elvárásainak megfelel.