Attila ​hun király magánélete 2 csillagozás

A magányos hódító
Nemere István: Attila hun király magánélete

Akik eddig azt hitték, hogy Attila csak egy vérszomjas nagy hódító barbár volt, aki lerohanta Európát és kis híján meghódította azt most megtudják azt is, mi állt e hadjáratok mögött. Egyáltalán ki volt ez az ember? Honnan jött, milyen eszméket képviselt, milyen volt a magánéletében?
Mert nem csak a háborúk és háromszáz felesége jellemezték őt. Nem csak vad hódító volt, hanem egy roppant ügyes szervező, aki három földrész képzelt sakktábláján mozgatta figuráit és katonáit. Ügyes diplomata, simulékony államférfi, kegyetlen hóhér ez mind ő volt, sokszor egyszerre. De tudott szeretni, ismerte a nyugatot és keletet, bejárta Eurázsiát Kínától az Atlanti-óceánig. Művelt ember volt, belül mégis a sztyeppék szülötte. Nagy harcok és tragikus vég várt rá.

Csengőkert, Kistarcsa, 2015

maneki_neko>!
Nemere István: Attila hun király magánélete

Nehéz dolga lehetett Nemerének Attilával, mert a sorozatban a történelmi alakok magánéletéről ír, Attila magánéletéről pedig – egy-két morzsa kivételével – semmit nem tudunk. De azért megtöltötte a könyvet, ha nem is a magán-, inkább a nyilvános életével.

Attila volt az, akiről a legkevesebbet tudtam, ezért számomra minden érdekes volt, és – hogy úgy mondjam – kellemes csalódás. Sokkal intelligensebb, tágabb látókörű és toleránsabb ember volt, mint a sztereotípiák vad lovasa.

A borítókép azonban zavar, mert egy európai uraságot látunk rajta, Attila pedig úgy nézett ki, mint a mongolok, ráadásul kiskorában eltorzították a koponyáját.