A ​Moszad története 3 csillagozás

Az izraeli titkosszolgálat fél évszázada
Nemere István: A Moszad története Nemere István: A Moszad története Nemere István: A Moszad története Nemere István: A Moszad története

Így kezdődött…
Izrael állam rendkívül kedvezőtlen helyzetben volt már megalakulása napján is. Természetszerű, hogy a fiatal ország és annak vezetése minden alkalmat és eszközt megragadott azért, hogy helyzetét erősítse. Az sem különös hát, hogy izraeli kémek és kémszervezetek mindig is voltak és vannak. Voltak már akkor is, amikor maga az állam hivatalosan még létre sem jött.
Könyvünknek nem célja tovább növelni a meglévő sajnálatos arab-izraeli ellentéteket, aminthogy a szerző ebben az ügyben nem áll egyik oldalon sem. Igyekszünk majd részletesen, de lehetőleg szenvedélymentesen és pártatlanul bemutatni, mi történt, hogyan történt, miért történt – Izraelben, az arab világban és azon kívül.

Eredeti megjelenés éve: 2001

232 oldal · ISBN: 9639320498

Mr_However>!
Nemere István: A Moszad története

Nemere István: A Moszad története Az izraeli titkosszolgálat fél évszázada

Ez is jó volt, bár szerintem ebből a sorozatból egyértelműen a KGB-s a legjobb. Azt egyben el tudtam olvasni, ezt pedig a molyon hamarabb leállítottam, mint ahogy elolvastam, mert azt hittem, végeztem vele, aztán kiderült, hogy mégsem