A ​kupolaváros titka (Lars, Don és Ariel kalandjai 2.) 89 csillagozás

Nemere István: A kupolaváros titka

Ki ne emlékeznék a Műkincsrablók a kisbolygón című fantasztikus regény három kis hősére, Donra, Larsra és Arielre? A jókedvű, egymást folyton ugrató, nagy tettekre is kész jó barátok ezúttal izgalmas feladat elõtt állnak. Saját maguk vezette űrhajón egy űrhajósképző tanfolyam felvételi vizsgájára utaznak. Az időt persze izgatott tanulással töltik – de nem sokáig. Engedelmeskedniük kell a meteorriadóban elhangzó parancsnak. Szálljanak le a Mars felszínére, ahol a kupolavárosban találnak majd védelmet… A három fiú engedelmeskedik a parancsnak, s ezzel kezdetét veszi a félelmetes, titokzatos, lélegzetelállítóan izgalmas események sora! A regényről tudni kell még, hogy a Műkincsrablók a kisbolygón című regény önállóan is olvasható folytatása.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Adamo Books, 2013
ISBN: 9786155408618
Móra, Budapest, 1982
226 oldal · ISBN: 963112617X

Bla I>!
Nemere István: A kupolaváros titka

Ifjúkoromban nem olvastam a könyvet. Egy a XXIV. században játszódó fantasztikus történet három fiatalról, akik űrhajós-felvételi vizsgára készülve kerülnek váratlanul különleges helyzetbe… Jó ötlet, logikusan végigvitt történet, izgalmas cselekmény, váratlan megoldás. Jó könyv fiataloknak, van tanulságos üzenete is. Érdeklődésre késztetett, tetszett

Eltiron>!
Nemere István: A kupolaváros titka

Kezdő sci-fi őrült voltam, amikor 10 évesen ez a kezembe került. Atyám, hogy fostam rajta! Titokzatos robotrákok! Intelligens óriáspatkányok! Vááá! Ennek köszönhetően lettem Nemere-mániás, ezt úgy 15-16 éves koromban nőttem ki. Amúgy Nemere tök jó ifjúsági könyveket írt, tényleg. Bárcsak ne próbálkozott volna mással is…

Nemere István: A kupolaváros titka

Fiatalabb koromban olvasva még jobban tetszett volna. Most már menet közben rájöttem a „poénra”, de azért így sem volt rossz. Szívesen olvasnám a többi részt is, de nincs a közelben.

pat P>!
Nemere István: A kupolaváros titka

Ha ezt nem olvastam 30-szor kiskoromban, akkor egyszer sem. Így természetesen emlékeztem is a megoldásra, nem is rágtam a körmömet izgalmamban, de azért jólesett olvasni.

Greywind>!
Nemere István: A kupolaváros titka

Nagyon érződik rajta az idő, de nem ez volt vele a problémám. Lars, Don és Ariel párbeszédei inkább voltak oktatófilmbe illő sorok, mint valódi emberek valódi beszélgetései, és a reakcióikat sem mindig éreztem helyénvalónak (bár igaz, ami igaz, sosem ragadtam még a Marson egy lakatlan kupolavárosban). És lehet, hogy túl vén vagyok már, de megakadt a szemem egy-két bakin is. Ha valaki ezek fölött hajlandó szemet hunyni, akkor egy lendületes kölyök sci-fi kalandregényt kap egy kis retro-feelinggel megspékelve.

HMariska>!
Nemere István: A kupolaváros titka

Gyerekkorom egyik nagy kedvenc olvasmánya a sorozat többi tagjával együtt. Én is el akartam menni arra a vizsgára, aztán az iskolába. Szegény édesapám alig tudott meggyőzni, hogy ez csak mese:-)

JoPiTi>!
Nemere István: A kupolaváros titka

A fiúk előző történetét olvastam gyerekkoromban, de ezt csak képregényben. Valahol a történet közepe felé kezdett beugrani, hogy mi a megoldás, mi is lesz a történet vége.
Bár nem ma íródott, mégis remekül szórakoztam rajta még most is. Bár a fiúk szóhasználatai, mondatai néha kicsit fárasztóak, túlzóak voltak, mégis nagyon tetszett.

Umnapistim>!
Nemere István: A kupolaváros titka

Konkrétan ezen a könyvön tanultam meg folyékonyan olvasni! Valamikor ezerkilencszáznyolcvan akárhányban, a nyolcadik életévemben. :D A nosztalgiafaktor számomra verhetetlen, de nem olvasnám el megint. Az akkor nyolcéves önmagam számára a legjobb könyv volt a világon.

valszi>!

Imádtam gyerekkoromban! Jó lenne egyszer újraolvasni! :(

Gáborr_Nagy>!
Nemere István: A kupolaváros titka

Nekem ez a könyv rendben van, hozzátéve, hogy ifjúsági regény, nem nekem szól. Amit nagyon nem bírtam benne viszont: az állandó erőltetett párbeszédek, egymás állandó vizsgáztatása és az örökös szivatása. Bosszantó és fárasztó volt.

csillagka P>!

Hogy az a hétrétegű, nikkelfejű, négyballábas, bányasöprögető bádogrobot verje szét […] !

61. oldal (Móra, 1982)

Jesper_Olsen >!

„A legfőbb dolog – emlékezett apja, az űrállomás parancsnoka szavaira –, hogy mindig megőrizd a józan ítélőképességedet. Erre pedig csak akkor vagy képes, ha a lehető legtöbb információt szerezted be arról a helyzetről, melybe kerültél.” No igen, de most egyszerre sok is meg rémisztően kevés is az információ, ami rendelkezésre áll.

Jesper_Olsen >!

A kupolavárosokban szerfelett ritkán zuhog az eső.

Lars, Don és Ariel kalandjai sorozat · Összehasonlítás