A ​kozmosz lovagjai (Lars, Don és Ariel kalandjai 3.) 52 csillagozás

Nemere István: A kozmosz lovagjai

Aki szereti Nemere István érdekes, izgalmas regényeit, ezúttal sem fog csalódni. A kötet hõseit már A kupolaváros titka és a bolygón címû kötetekbõl. A három kedves gyerek, Don, Ariel és Lars ezúttal is messzi útra indul. Kis ûrhajójukon nekivágnak a világûrnek, hogy az ûrhajósiskolában elkezdjék új tanévüket. Útjuk azonban nem zavartalan. Az ûrvilágot általános riadó tartja nyugtalanságban. Egy tönkrement teherûrhajó száguld ugyanis a Föld felé. Ha nem sikerül még idejében eltéríteni a pályájáról, veszélyes szállítmánya a Földön tömeghalált okoz. Egész földrészek pusztulásával lehet számolni. percrõl percre nõ a tragédia veszélye… és az egész világûrben mindössze egyetlen ûrhajó halad oly közel a veszélyes monstrumhoz, hogy még idõben elérhetné. De abban az ûrhajóban – a három tapasztalatlan gyerek utazik.

Eredeti megjelenés éve: 1985

Móra, Debrecen, 1985

Wyndua
Nemere István: A kozmosz lovagjai

A Don, Lars, Ariel főszereplésével készült összes könyvből ez a kedvencem :)

valszi

Imádtam gyerekkoromban! Jó lenne egyszer újraolvasni! :(

kzsuzsu
Nemere István: A kozmosz lovagjai

Nem rajongok a sci-fi könyvekért, ezt is csak a Könyvkihívás – 2015 miatt olvastam el. A történet 2363-ban játszódik a marsi űrkörzetben (a Föld és a Mars között). Aranyos történet egy, a Földet veszélyeztető űrkatasztrófáról, ahol 3 gyerek menti meg a Földet. Időnként jót mosolyogtam, hogy Nemere szerint kb. 400 évvel később mi számít majd elavultnak és milyen technikai vívmányok segítik az embereket. Azért ettől a könyvtől sem váltam sci-fi rajongóvá:-)

Péter_Szombati

Két bajom van vele:

1. Faék egyszerű a történet, nincs benne csavar, pedig fel kellett volna dobni valamivel…

2. A LDA-effektus (a szereplők egymás közötti ugratása, a különböző szellemességek) itt nem annyira erős, nem működik. Pedig ez megadhatta volna azt a pluszt, ami nagyon ráfért volna a könyvre.

Így csak három csillag.

pat
Nemere István: A kozmosz lovagjai

Még mindig nem tudom eldönteni, Larsba vagy Donba vagyok szerelmesebb! Azért, letörölve a meghatottság könnyeit, ellegyezve a nosztalgia ködfátylát, jegyezzük meg: felnőtt fejjel már korántsem akkora élmény, mint tízévesen.

Mezzanine
Nemere István: A kozmosz lovagjai

Ha jól emlékszem, általános suli első osztályában kaptam jutalomként – a tanulmányi eredményemért. Ez a korai ismerettség a tudományos-fantasztikus irodalommal komolyan meghatározta érdeklődési körömet. De emlékszem, nagyon meglepődtem: nézegettem a borítót, s azon gondolkodtam mit képzelnek ezek rólam, h ilyen szkafanderes verekedők érdekelhetnek engem? :)

Lars, Don és Ariel kalandjai sorozat · Összehasonlítás