A ​fáraók titkai 12 csillagozás

Nemere István: A fáraók titkai

A szerző azzal indítja a fáraók történetét, hogy talán az egykor volt fényes Atlantisz leszármazottai ültek elsőnek Egyiptom trónjára. Hogy az első fáraók nem is egyiptomiak voltak, hanem egy régen virágzott, ám továbbélő civilizáció tagjai? És aztán a későbbi fáraók ezeket másolták több éven keresztül?
A fáraók életéről, szokásairól, sorsáról sokat megtudunk e lapokról. Felbukkannak az ókor jellegzetes alakjai, a valós események úgy követik egymást, akár egy lélegzetelállító regényben. Pedig ez nem regény, valaha ez volt a legnormálisabb, létező valóság. Uralkodó szeszélyei tudása és vakhite, élettörténetek, piramisok és a piramiseffektus ismertetése, múmiák készítése és sorsuk, rejtett sírkamrák és sírrablók olvashatók e lapokon. Vagyis mindaz, ami az ókori Egyiptomot háromezer éven át jellemezte. Kitűnő összefoglalása a valaha volt, istenként tisztelt királyoknak.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Adamo Books, Budapest, 2013
ISBN: 9786155363740
Puedlo, Nagykovácsi, 2006

Chris_Land I>!

Piramisok, fáraók… Atlantisz!
Olvasmányaim alapján én is úgy gondolom, hogy Egyiptom felvirágzását, akár a maja civilizáció fellendülését is egy másik, hanyatlófélben lévő kultúra teremtette. Ugyanezt fejtegetem én is a humorral átszőtt kalandregényeimben. Természetesen, hogy erre a megállapításra jusson az ember, rengeteget kell olvasni különféle kultúrák hitrendszereiről, életéről, szokásairól.
Kedvelem Nemere írásait, mert ugyanazon az elméleti síkon halad, mint én.
A Fáraók titkai című könyve is könnyen olvasható, nekem könnyen emészthető műnek bizonyult. Megérte elolvasni, hiszen minden könyv kiolvasása után gazdagodik az elme, köszönöm!

zsuzso100>!
Nemere István: A fáraók titkai

Szépen végigvisz a fáraók történetén, de mégse száraz, érdekes olvasmány!

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Nemcsak a mai emberek képzeletében nőttek össze a fáraók, a piramisok és Egyiptom mint olyan
(negyedikként a múmiákat számíthatjuk még ide), hanem ez így volt a valóságban is. Mind a mai napig
bármelyik fenti négy szó említésére egy közepesen művelt európainak, amerikainak, ázsiainak, afrikai­nak
is „beugrik" a másik három is. És számukra így lesz kerek a világ, illetve ezen belül az, amit Egyip­tomról tudnak.
Minket most a piramisok érdekelnek.