Nem ​vagy egyedül! 46 csillagozás

Az év legjobb new adult novellái – 2021
Nem vagy egyedül!

Szerelem, szenvedély, izzó pillanatok.

A pillanat, amikor ránézel egy barátra, és megdobban a szíved…
A helyzet, amikor azt hiszed, mindent elvesztettél,
de valami még jobb vár rád…
Az új élet, amiért csak bátran neki kell vágnod, hogy a saját utadat járd…
Az igazság, amivel végre nem félsz szembenézni, és ez felszabadít…

Tizenkét történet szerelemről és barátságról, a felnőttkor nehézségeiről,
elvárásokról és új tervekről, saját utakról és őszinte vágyakról.

Higgy magadban!
Fogadd el magad!
Találd meg a saját utad!
Fiatal felnőttnek lenni nem mindig egyszerű,
de ne feledd, sosem maradsz egyedül.

Kötetünkbe a Könyvmolyképző Kiadó novellapályázatának
nyertes történetei kerültek, illetve a kiadó felkérésére
Róbert Katalin és Eszes Rita egy-egy novelláját hoztuk el az olvasónak.

Merülj bele, ismerj magadra!

Eredeti megjelenés éve: 2021

A művek szerzői: Anita Gayn, Antal Viktória Tamara, Agnes Epstein, Eszes Rita, H. K. Melanie, Kalivoda Lilla, Miklós Emőke, Nagy Roxána, Róbert Katalin, Sereg Gitta, Vittorio Verossi, Zelei Vivien

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek Könyvmolyképző

sarahangel>!

Róbert Katalin: Próbarandevú
Hú, hát bevallom, nekem ez kissé unromantikusra sikerült. Valahogy nem találtam ideillőnek a spoiler. És egyik szereplő sem volt túlzottan szimpatikus, a lány főleg nem. Főleg, mikor elmesélte, hogy tinderes randikkal is próbálkozott (nem tudtam, ez mit jelent, de most már tudom), és hogy annyira csalódott volt, mikor spoiler A végét sem nagyon értettem, mert valószínűleg arra lyukadtak ki, hogy ebből még lesz valami, és mindketten többre vágynak, de nekem ez egyáltalán nem jött át.
3/5*

Zelei Vivien: Hazatérés
Nagyon cuki történet a második esélyről, a szereplők is helyesek, tetszett. :) 4,5/5*

Anita Gayn: Megtalált karácsony
Cuki történet két magányos lélek egymásra találásáról karácsonykor, gyerekekkel kiegészítve, igazi Anita Gayn-féle bájjal. :) Szívesen olvastam volna hosszabb terjedelemben is. 5/5*

Miklós Emőke: Lány az éjszakában
Barátságból szerelem, szeretem ezt a témát is. Történetünk esetén ez sokáig egyoldalú, de a végén reménysugarat kapunk. :) Érdekes volt az is, hogy most fiúszemszögből olvashattunk, ritkán van ilyen. És hogy Tamás őszintén megmondta azt is, ami nem tetszett neki.
Ja, és nem is tudtam, hogy Romániában 10 fokozatú osztályozás van.

Vittorio Verossi: Club 69
Érdekes történet meglepő fordulattal, a szerelmi szál sem volt kiszámítható spoiler

Sereg Gitta: Leszek a boszorkányod
Nem is tudom. Érdekes, de közben kicsit fura is. Lehet, annyi csak a bajom, hogy alapból nem vagyok oda spoiler. Picit hosszabb kidolgozás jót tett volna szerintem.
3,5/5*

H. K. Melanie: Villanások
Hm, ez érdekes volt. Tetszett. Egyedül a végénél volt egy kis hiányérzetem, olyan hirtelen lett vége (bár mivel mindegyik novella kb. 30 oldalas, így nem csoda). Szóval annyi csak a panaszom, hogy szívesen olvastam volna még tovább, sőt, el tudnám képzelni egy normál hosszúságú könyvként is. :) Mindkét főszereplő ígéretes volt a maguk lelkivilágával és múltjával, a kémia is működött közöttük.

Antal Viktória Tamara: A Jensen-hatás
Itt is nagyon jó volt a kémia, hiába nem látták egymást több évig, az érzések megmaradtak. Egyedül az nem tetszett, mikor spoiler, bár emiatt bűntudata volt, amellett meg szerencséje is volt, amiért Heidi ilyen megértő lány.

Epstein Ágnes: Szedres muffin
Nagyon tetszett. Semmi extra történet, de talán ettől olyan nagyszerű, lekötötte végig a figyelmemet, remek volt a kémia is. Olyan volt, mint egy jobb fajta Harlequin-történet, milyen jó is lenne ezt is 90 oldalban olvasni. :)

Eszes Rita: Lebegő világ
Aranyos történet mondanivalóval, csak spoiler
4/5*

Kalivoda Lilla: Út önmagamhoz
Az előzőhöz nagyon hasonló történet. Arról szól, hogy találjuk meg önmagunkat, ne érdekeljenek a társadalmi elvárások, harcoljunk az álmainkért. És az előzőhöz hasonlóan ennek is spoiler. Élvezhető történet, két dolog nem tetszett benne, az egyik spoiler. A másik pedig spoiler
4/5*

Nagy Roxána: Téged szeretnélek
Ez nagyon cuki volt. Tetszett. Mondanivalóval is rendelkező történet, ne hunyászkodjunk meg egy kapcsolatban sem, a mi álmaink is fontosak, és nem csak a másiké. Erik egy nagyon szimpi főhős, Alexában meg az a jó, hogy fejlődik a jelleme; egyedül az nem tetszett, mikor spoiler, de legalább időben rájött erre, hogy ez így nem jó, és hogy valójában érez is valamit. Szerencsére az előző két történettel szemben ennek spoiler.

***
Összességében ez egy nagyon jól összerakott antológia; volt, amelyik szerzőt már ismertem, és nem okozott csalódást most sem (Anita Gayn), ezen kívül több, számomra még ismeretlen szerzővel is megismerkedhettem (H.K. Melanie, Epstein Ágnes és Nagy Roxána, akiknek még 5 csillagot adtam a történetére, de úgy érzem, a többiek is magukban hordozzák az ígéretet). Szívesen olvasnék még tőlük több novellát, vagy akár hosszabb terjedelmű történetet is. :)

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Atyaég! Ez a könyv is csak bebiztosította a novellák iránti rajongásomat!
Itt azon kívül, hogy nagyjából mindegyiknek a szerelem volt a középpontjában, mindegyik másról szólt.
Minden egyes novellában volt valami egyéni, ami miatt az ember szíve meg tudott szakadni, vagy éppen olvadozni, és ami miatt tényleg úgy érzi magát az olvasó, hogy nincs egyedül.
Nem az összes novella hétköznapi eseteket ír le, sőt valamikor Japánban kötöttem ki, vagy boszorkány lehettem, amit cseppet sem bántam. De némelyik történet pont azért lett olyan nagyszerű, mert annyira valóságos, hogy bele tudjuk képzelni magunkat a helyzetükbe.
A kedvencem a Megtalált karácsony lett Anita Gayn-től. Valahogy engem mindig le tudnak venni a lábamról azok a fiúk/férfiak, akik spoiler.
De van két novella, amiket azért emelnék ki, mert majd' megszakadt rajtuk a szívem: Lebegő világ, Út önmagamhoz. Ha valaki elolvassa ezt a két novellát, az remélhetőleg meg fogja érteni, hogy miért. Annyira keserédes lett mindkettő, de túlságosan is érthetőek, hogy miért lett a szereplőknek jobb ilyen módon a sorsuk.
A borítón egy kicsit furcsállom a fejetlenséget, de a pillangók és a félmeztelen férfiak hiánya nekem szép kompozíciót ad.
Az a könyv alcíme, hogy Az év legjobb new adult novellái, és természetesen nem tudom, hogy még milyen pályázatok voltak beadva, de azt a kötet elolvasása után biztosan tudom, hogy ezek miért nyertek.

Lehvira>!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Róbert Katalin: Próbarandi (5/5)

Zelei Vivien: Hazatérés (5/5)

Anita Gayn: Megtalált karácsony (4/5)

Miklós Emőke: Lány az éjszakában (4/5)

Vittorio Verossi: Club 69 (5/5)
Azt leszámítva, hogy fonetikusan írták le a Sasuke nevet…hű. Egyszerűen nem találok szavakat. Nem számítottam ilyen fordulatokkal teli történetre és azóta is csak keresem az állam, mert félúton leesett valahol. Erősen indít a történet és hiába gondolkodik az ember, ezekre a fordulatokra nem tud felkészülni. A vége az igazából tetszett és jót is röhögtem azon az utolsó mondaton.

Sereg Gitta: Leszek a boszorkányod (2/5)
Hú, hát nem is tudom mit írjak erről a novelláról… az alapötlet maga amúgy tetszik meg az, ahogy ez az egész kezdődött, honnan vezette fel az írónő. De számomra valami nagyon félrecsúszott a közepétől és csak azt akartam, hogy a végére érjek. Egész biztos ide illik a fura szó. Na meg a bizarr.

H. K. Melanie: Villanások (5/5)

Antal Viktória Tamara: A Jensen-hatás (4/5)
Az igazság az, hogy olvasás közben egész végig azt éreztem, mintha egy Elle Kennedy könyvet olvasnék. A téma, a karakterek felépítése és gondolataik, a párbeszédek, a novella egész stílusa… egyszerűen minden oldal után erősödött a benyomásom. Ez amúgy nem is lenne olyan nagy probléma, mivel szeretem Elle Kennedyt, csak hagyott maga után egy fura érzést a tudat, hogy mégsem ő írta. Az egy csillag levonás amúgy Heidi és a kommunikáció hiánya miatt van. Ha több évvel ezelőtt, amikor az az incidens történt a vak düh helyett leültek volna beszélni egymással, akkor ez az egész meg sem történt volna, Arden sem haragudott volna rá ennyire ilyen hosszú időn keresztül. Ráadásul Heidit sem használta volna ki, hogy csillapítsa a vágyait, amit Jensen okozott… kijelenthetjük, hogy még csak nem is ült volna oda mellé, ha nem akarja bosszantani az exét. Szóval a novellának ez a része kicsit felidegesített.
Epstein Ágnes: Szedres muffin (5/5)

Eszes Rita: Lebegő világ (5/5)

Kalivoda Lilla: Út önmagamhoz (4/5)

Nagy Roxána: Téged szeretnélek (4/5)

skyguard P>!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Élőben ez a könyv sokkal szebb, mint a fotók alapján gondolná az ember. A rózsaszín egy sötétebb, szebb árnyalat, a felirat, a ketrec és a pillangók dombornyomottak, bár a fejetlen lány mint koncepció még mindig inkább kicsit vicces. Ha az ember nem fordítja meg a könyvet és olvassa el a borzasztó fülszöveget, akkor esztétikailag egy pozitív élménye lesz.
A belső illusztrációk azonban inkább egy vegyesfelvágott, vannak benne kimondottan jól sikerült rajzok, pl. A Próbarandi és az Út önmagamhoz illusztrációi, meg teljesen aránytalan emberalakok is.

Az értékelést a novellák átlagos értékelése alapján adtam, az egyedi értékeléseket az olvasásaim alatt lehet megnézni.

Összességében 3 csillagot adtam a könyvre, gyengébbnek éreztem, mint a Vágyom rád antológiát, abban még a mélypontok is magasabban voltak, mint ebben.
Nagyon örülök annak, hogy csak egy novellában falták egymást a szereplők, cserébe egy másikban a fiú megkóstolta a lányt. Néha jó tudni, milyen zsánert olvas az ember, mert még horrornak értelmezné ezeket.
Kimondottan jó szexjelenet csak egy jutott a kötetbe (Szedres muffin), de három novellában a történet kárpótolt érte. Cserébe volt egy kimondottan taszító szexjelenet is (a fiú egy korábbi partnerére gondolt végig, miközben a lánnyal volt, fujj).
Volt több fanfic ízű novella, fura kifejezésekkel, vicces túlírásokkal, egy pár esetben a szereplők nevének a kiírása minden nézőpontváltásnál. Nem tudom, attól féltek-e a szerzők, hogy az olvasó nem tudja követni, vagy hogy ők nem tudják megoldani a nézőpontváltásokat, de nagyon amatőrnek érződött a dolog.
Általánosságban a legnagyobb csalódást az okozta, hogy sok esetben volt soviniszta felhang és toxikus viselkedés a novellákban, miközben pozitív szereplőnek állították be azokat, akik ezeket elkövették. A férfi főhősök egyénisége sokszor kimerült abban, hogy mogorvák, bunkók, fizikailag erőszakosak a lányokkal, de szegényeknek traumájuk volt a múltban. Olyan jó lenne túllépni ezen már. Az egyetlen kimondottan karizmatikus és vonzó férfi főhőst szintén a Szedres muffin című novella produkálta, a többi morcos papírmaséfiú volt. (Illetve a Lebegő világ Timje cuki volt, csak nagyon fiatal.)

Négy novellát szeretnék kiemelni, amik az átlagolt 3 csillagnál szerintem többet érdemelnénk, tetszési sorrendben.

1. Epstein Ágnes: Szedres muffin 5/5
Az egyetlen novella karizmatikus, vonzó férfival és jó szexjelenettel. Szeretem, ahogy Epstein Ágnes romantikát ír, annyira élő és realisztikus, épp csak annyi cuki pozitivitással, hogy jól érezze magát az ember, de el is higgye, hogy vele is megtörténhet.

2. Vittorio Verossi: Club 69 4.5/5
Féltem ettől a novellától a címe miatt, de alaptalanul, mert egy jól megírt, izgalmas történetet kaptam. Nagyra értékeltem, hogy a szereplők esendőek voltak, és Verossi meg is engedte ezt nekik, nem próbálta romanticizálni vagy mentegetni őket. A kötet másik kiemelkedő novellája volt számomra.

3. Sereg Gitta: Leszek a boszorkányod 4/5
Teljesen váratlanul ért egy spoiler novella ebben a kötetben, de nagyon jól szórakoztam közben, pedig nem is szeretem ezt a trope-ot. Sereg Gitta rengeteget fejlődött a Vágyom rádba bekerült novellája óta.

4. Eszes Rita: Lebegő város 4/5
Kedves nyári kaland cuki fiú főhőssel, igazi feelgood novella. Én inkább éreztem YA-nak, mint NA-nak, szerintem a YA antológiában jobb helye lett volna, de élvezetes volt olvasni.

3 csillagos novella csak kettő volt a kötetben, összességében a kötet fele volt számomra átlagos vagy jó, egyáltalán élvezhető. A mélypontok nagyon mélyen voltak, a két kiemelkedő novella (Epstein Ágnes, Vittorio Verossi) pedig mintha egy másik pályán játszott volna, mint az összes többi. A Vágyom rád nekem egy sokkal pozitívabb élmény volt.

off

Akiko >!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Hála egy újabb Molyos kihívásnak, végre-valahára rászántam magam, hogy elolvassam a már kb. 2. éve a könyvespolcomon díszelgő antológiát.
Nekem zömében tetszettek a novellák, hiszen korombeli, huszonéves fiatalok „én-kereséséről” szóltak a történetek.
Hogyha azonban egy képzeletbeli rangsort kellene felállítanom, hogy mégis melyek voltak a legemlékezetesebb irományok, akkor ezek az alábbiak lennének:
1.) Eszes Rita – Lebegő világ
– Japánban játszódik, abban az országban aminek kifejezetten érdeklődök a kultúrája iránt, ráadásul emlékeztetett a soha-vissza-nem-térő, pillanatban rejlő varázslatra.
2.) Kalivoda Lilla – Út önmagamhoz
– Azt üzente számomra, hogy bármikor változtathatunk az életünkön, merjünk kitörni a csigaházunkból.
3.) Vittoria Verossi – Club 69
– Szintén a japán vonatkozás miatt maradt számomra emlékezetes, valamint a meglepő és váratlan fordulat végett a történet végén.

Bladri>!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Régen éreztem ekkora örömöt és bánatot egy könyv olvasása során. Hosszú idő után az is eljött, hogy alig találok szavakat az értékelésemhez.
A kötet címe önmagáért beszél „Nem vagy egyedül!”. Amikor belekezdtem a kötetbe megijedtem. Főleg szerelmi történetekből tevődik össze ezért a fülszöveget és a felhívó borítót elején becsapásnak éreztem, de mint mondani szokás ne ítéljünk első látásra. Igen, a központi téma a szerelem, azonban nem csak ezt rejti magában a kötet. Szól barátságról, megtalálásról, újrakezdésről és sorsfordító eseményekről egy ember életében. Sok szemszöget enged láttatni az olvasóval. Előítéletek sokasága, elvásárok a társadalomtól, családtól, néhol önmagunktól és a választás kényszere szívünk és eszünk között.
Akár hinné kedves könyvmoly társam akár sem ez a könyv bárkit ki tudd fordítani. Először az életemben gondolkoztam el jómagom is azon mit is akarok az élettől. Eddig talán túlságosan is a társadalom által „megszokott” minta szerintem jártam az utam és ezen egyhangúságból csak a könyvek és a zene segített ki. Egyéniséget adott és ábrándokat, de még mindig úgy érzem hiányzik az a plusz, amit a novelláskötet főszereplői a történet végére megtaláltak. Lelj rá te is! Ha pedig ugyanúgy el akarsz szakadni a szabályok alkotta világból ajánlom ezt a könyvet fogyasztásra jó sok meleg teával.

Ui.: Nem is tudom pontosan hogyan került elém ezt a zene, de abban a pillanatban, hogy meghallottam első pár sorát és a dallamot tudtam, erre van most szükségem ezekhez a történetekhez. Ajánlom nagy szeretettel Alan Walkertől a Play-t.
Jó olvasást mindenkinek!

Nes P>!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Nagyon szerettem, minden történetnek megvolt a maga varázsa, és tuti hogy lesz egy-kettő amit még újra fogok olvasni! Méltán megérdemli az 5 csillagot!
Köszönöm a kiadónak, hogy össze állították ezt a remekművet! ^^

Vtusoro P>!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Megint egy alulértékelt könyv, pedig nagyon jó novellákat tartalmaz. Egyáltalán nem olyan gyenge, mint a százalék mutatja. Van a kötetben egy-két történet, amire valóban én is 3,5-4 csillagot adnék, de egészében nézve egy remek gyűjtemény. Idén talán ez az egyik legjobb novelláskötet, amit olvashattam. Nagyon szeretem a romantikus történeteket, napi egyet olvasva tökéletes volt, hogy feltöltse az érzelmes kis lelkem. Két novella is kedvenc lett, ezek kiemelkedők számomra: A Jensen-hatás és a Téged szeretnélek.

baba03 P>!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Elég régóta vágyom már a könyvre, mert nagyon szeretem a romantikus olvasmányokat, így nagyon boldog vagyok, hogy végre sikerült beszereznem. Elég vegyesnek éreztem benne a történeteket, volt, ami nagyon tetszett, volt, ami meglepett, és volt olyan is, ami nem igazán az én világom. Az is meglepett, hogy van olyan novella, aminek keserédes vége lett. Persze értem én, hogy nem minden csupa ragyogás, csak meglepődtem.
Kedvenc történet egyértelműen a Jensen-hatás, annyira megörültem ennek a történetnek, nagyon szívesen olvastam volna hosszabban is róluk. Másik két kedvenc pedig a Szedres muffin és a Megtalált karácsony.

Szikomorfa>!

Nem vagy egyedül! Az év legjobb new adult novellái – 2021

Többnyire tetszettek a benne lévő történetek. Változatosak voltak. Szerintem az is sokat segített, hogy nem egyszerre darálta le az egész könyvet, hanem hagytam szünetet a történetek között. Továbbra is szívesen olvasok ilyeneket.

Könyvmolyocska1 >!

Az élet mennyivel egyszerűbb lenne, ha az eszünk és nem a szívünk irányítana! Akkor most nem vágyódnék az után az ember után, akiben csalódtam.
– Sajnálom.
– Semmi baj, a szívünket nem irányíthatjuk – küld egy halovány mosolyt felém Heidi.

Könyvmolyocska1 >!

– A lányok nem szoktak steaket enni.
Dia felvonta a szemöldökét.
– Komolyan? Ne okozz identitás-válságot.
– Úgy értem…
– Csalódást okoztam vele? Jobb lenne, ha valami salátában turkálnék egész este, és otthon, amikor a pasi nem látja, kizabálnám a hűtőt?

Könyvmolyocska1 >!

A fenébe is! Nekem Krisz kell a hóbortjaival és a nyavalyáival együtt. És egész addig nem fogom feladni, amíg hazáig nem kerget a tőlem kapott rózsacsokorral, és péppé nem ver a kapunk előtt egy tábla csokival – bár lehet, hogy ettől csak még jobban imádnám.

Szandi_Dienes>!

Gyászolhat az ember egy elvesztett illúziót?

165. oldal · Vittorio Verossi

-Ő a te fiad?
-Nem, a gyerekmenühöz adták a Mekiben.

– Annyi esélyünk van, amennyit adunk magunknak – […]

belle_ P>!

– Hát, két tinderes randim volt, az egyik rendelt egy liter bort, és mialatt én elszopogattam két decit, benyakalta a többit. Aztán megkérdezte, kérek-e még, és amikor azt mondtam, hogy nem, rendelt egy újat.
– Talán erőt gyűjtött… – jegyezte meg Balázs.
– Biztosan, mert a második adag után elkezdte szavalni nekem a verseit.

belle_ P>!

Mit számít a siker, ha valaki más útját járod a sajátod helyett? Mit ér a biztonság, ha az összes álmoddal fizetsz érte?

Szandi_Dienes>!

Elmúlt, és azok a legszebb mérföldkövek az életünkben, amiket nem lehet megismételni.

357. oldal, Kalivoda Lilla: Út önmagamhoz · Kalivoda Lilla

Garbai_Ildikó P>!

Hamis biztonságérzetbe ringattam magam,az élet pedig nagy ribanc tud lenni, és az ilyen apró hibákat sosem felejti el az orrod alá dörgölni.