Hófehérkének ​meg kell halnia (Kirchhoff és Bodenstein 4.) 139 csillagozás

Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

1997 ​szeptemberében két kamasz lány eltűnik egy Frankfurt melletti, álmos faluból. Bár sohasem találják meg a holttestüket, a gyanú a barátjukra terelődik. Tobias hiába bizonygatja, hogy semmire sem emlékszik a végzetes estéből, mégis elítélik kettős gyilkosság miatt. Vajon tényleg megölte Stefanie-t és Laurát, vagy egy szörnyű összeesküvés áldozata lett?
A férfi tizenegy év múlva szabadul a börtönből, és visszatér a szülei otthonába, hogy új életet kezdjen, és megpróbálja tisztára mosni a nevét. A falubeliek azonban nem titkolják az iránta érzett gyűlöletüket, és mindent megtesznek, hogy elűzzék a településről. Amikor a környéken egyre szaporodnak a gyanús esetek, a rendőrség nyomozni kezd, és hamarosan még több kérdés merül fel a szörnyű esettel kapcsolatban. Valaki azonban nem szeretné, ha fény derülne a több mint tízéves titokra, és ezért bármeddig hajlandó elmenni. Akár még arra is képes, hogy újra gyilkoljon…

Nele Neuhaus letehetetlenül fordulatos regénye igazi… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

General Press, Budapest, 2017
468 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634520757 · Fordította: Csősz Róbert
General Press, Budapest, 2017
468 oldal · ISBN: 9789634520764 · Fordította: Csősz Róbert

Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Mese nincs, Hófehérke nem menekülhet…
Izgalmas történet az első bekezdéstől az utolsóig. Készüljön fel az olvasó egy érzelmi hullámvasútra, sodró és váratlan, sokszor megdöbbentő fordulatra.

dagikám>!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Nekem nagyon bejött ez a sztori, a nyomozástól kezdve, az indokokig minden. SZövevényes volt, azt meg kell hagyni. Mint minden regényben itt is gyanakodtam szinte mindenkire, mert mindenkinek volt indoka a kettős gyilkosságra. Szerintem egy jól felépített és kidolgozott történet lett, végig izgatottan olvastam, egy percre se lehetett unatkozni, amikor sorra derültek ki a falu lakóiról a szörnyű titkok. Elképesztő volt, hogy mi mindenre képesek az emberek, hogy fedezzék magukat vagy a hozzájuk közel állókat. Nagyon jó könyv volt, csak ajánlani tudom.

Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Tipikusan az a könyv, amit nem lehet utálni, viszont soha nem lesz a kedvencem. Nincs benne akkora plusz, hogy a legjobb krimik listájára felírjam, de mégse tudok rosszat mondani rá. Nele Neuhaus jó munkát végzett és egy ügyesen összerakott romantikus krimit adott nekünk. Az írónő úgy érezte, hogy a történetben a drámaiságot nem lassú körítéssel kell éreztetnie, hanem a jól bevált hatásvadász eszközökkel. A rövid és gyors felvezetés után nem tökölt a karakterdrámákkal, hanem rátért a falusi élet mindennapjaira, ahol kaptunk mindenből egy jókora adaggal. Az emberek olyannyira szimbiózisban élnek és annyira ellenségesnek mutatják magukat a külvilágnak, hogy az már-már ijesztő. Pont azért ijesztő, mert a látszat mindig hazugság, rengeteg pletyka, titok, gyűlölködés, sérelem és kavarás van a cukormáz mögött. A karakterek megjelenését, cselekedeteit jól rakosgatta egymás mellé, ezáltal, végig jól muzsikált, és egyáltalán nem ült le a befejezésig. Azt mindenképpen el kell, hogy mondjam, eleinte volt egy kis gondom a történetbe „belépni”, az első fejezetekbe bekerülő „száz” szereplő neve miatt. Amíg megtanultam őket, és sikerült magam egyenesbe hozni, eléggé elvesztem. Később aztán mikor kellően helyrebillentem, élvezhető krimit kaptam, amiben a mohóság, az árulás, a félelem és az önmegtartóztatás eszközei ösztönözik egymást, hogy egy többrétegű történetet hozzanak létre. Elkezdesz gyanakodni, és lassan az összetett csavarásokon keresztül felfedezed, hogy ez csak egy hazugságok hatalmas hálózata. A hazájában töretlen népszerűségnek örvendő írónő izgalmasan tárja elénk a mai emberek kapcsolatát, a szeretetre vágyó és az élet értelmét kereső falusi lakók tragikus történetét. Népszerűségének egyik titka, hogy kiválóan ötvözi egymással a politikai cselszövéseket, a titokzatos gyilkosságokat és az érzelmi kötelékeket. Nem volt rossz egyáltalán, bár azért az érzés, hogy olvastam már hasonlót ott téblábol bennem.

smetalin>!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Szövevényes, sok szereplős, bonyodalom-bonyodalom hátán.
Elég sokáig öt körül mozgott, még annak ellenére is, hogy a sztori eléggé „elcsépelt”. 10 éve két lányt megölnek egy igen pirinyó faluban, van tettes, nincs holttest. 10 év után szabadul a gyanúsított vagy elkövető? hát végül is őt csukták le. Visszatér e pirinyó kis faluba és szembesül az ott élők rosszindulatával és szülei problémáival. Mindenki gyanús, mindenki hazudik, na de ki ölte meg a lányokat? Mi is történt azon a végzetes napon? Mindenki olvasott már ilyen könyvet, ez sem más mint a többi, de kik ezt a műfajt szeretik annak tetszeni fog. Kicsit azért mintha hosszúra nyúlt volna és talán kevesebb szereplő sem ártott volna a sztorinak, na ennyi csak a nyűgöm vele.

Kovaxka P>!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Jól belecsaptunk a lecsóba, bár lehet, hogy a sorozat első három része tényleg kihagyható. Fel lehet venni a fonalat, nem rosszak a nyomozók sem, de még nem kerültem igazán közel hozzájuk. Átlagosan jó krimi, érdekes alaptörténettel és megfelelő feszültséggel. Vannak érzelmek és vannak fordulatok. Nekem – szokás szerint – sok volt benne a betű és a romantika. Azért folytatom, persze.

Joxer>!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Rendkívül izgalmas és egyúttal nagyon durva krimi, ami megmutatja, hogy az emberi kegyetlenségnek és aljasságnak nincs határa.
A történet egy idillinek tűnő vidéki kis német faluban játszódik. De amíg a hely csodálatos és az olvasó emiatt szívesen élne ott, addig a hozzám hasonló introvertáltakat pont a regény lényege tántorítja el: bár a falu népe összetartó és zárt közösség, de éppen ezért az embernek nincs magánélete és nincsenek titkai, hisz mindenki tud a többiek minden apróságáról is, legyen az bármilyen büszkeségre okot adó, vagy esetleg szégyenteljes dolog. Míg előbbinél az egész közösség boldogan veszi vállára a szerencsést, az utóbbinál rögtön összezár, és kiveti magából azt, aki sötét foltot vethet a településre és az ott élőkre. Ezért szeretem a várost, mert itt az emberek nem foglalkoznak másokkal, nem vájkálnak ok nélkül a magánéletükben kéretlen tanácsokkal ellátva, és a velem történtekről is csak azok tudnak, akikkel én közlöm.
A történet szálai 10 évvel korábbra nyúlnak vissza, amikor az iskola akkori legmenőbb srácát kettős gyilkosságért ítélik el, annak ellenére, hogy ő mindent tagad, de a bírónő meg sem hallgatja. Bár a falubeliek azóta túlléptek a történteken, de a fiú szülei teljesen tönkrementek, és jól menő vállalkozókból csak megtűrt csóringerek lettek. Mikor a fiuk büntetése letöltése után hazatér, a mélyen szunnyadó emlékek újraélednek és ezek, illetve pár vezető falubeli vezényletével megindul az üldöztetés, ami odáig fajul, hogy már a gyilkosságtól sem riadna vissza a felheccelt kocsmatöltelék csürhe.
A srácnak szerencsére akadnak segítői, hogy végre fényt derítsen a történtekre, amik által kisiklott az élete, sőt a rendőrségen is akad két nyomozó, akik hisznek főhősünk ártatlanságában, amit az újra átnézett régi jegyzőkönyvek, és egyéb nem várt események is bizonyítanak. Minél jobban belebonyolódik párosunk a falu múltjába, annál inkább felszínre kerülnek a közösség sötét múltjának titkai, és egyesekről kiderül, hogy nem is olyan kedves, önzetlen és jószándékú emberek, mint ahogy azt elsőre gondolhatnánk róluk.
A regényben igazolódik a régi mondás: magasról lehet nagyot esni, és ez alól még a mentelmi jog sem ad kibúvót.
A valódi bűnősök olyan rettenetes lelki fájdalmakat élnek át a történet folyása közben, amit nem kívánok senkinek, mégha mindezt csak saját maguknak köszönhetik. A regény vége fele mikor már azt hinnénk, hogy a rosszak elnyerik végre méltó büntetésüket, a jók pedig igazolást ártatlanságukról, az írónó még könnyet csal a szemünkbe egy nem várt sajnálatos fordulattal.
Aki szereti a fordulatos, izgalmakban bővelkedő és nem kiszámítható mai krimiket, azoknak ajánlom ezt a regényt.

PRicsmond >!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Az idei év nagyon kellemes meglepetése Nele Neuhaus sorozata. Igaz én a következő rész olvasásával ismerkedtem meg a sorozattal ami nagyon tetszett, de ezt a kötetet is megéri elolvasni minden krimi kedvelőnek. Mivel az első 3 rész nem jelent meg nálunk izgultam, hogy a magánéleti szálak előismerete nélkül mennyire követhető a történet, de szerencsére önmagában is olvashatóak a könyvek, bár jó lenne ha az első részek is eljutnának az olvasókhoz.
Akár skandináv szerző is lehetne Nele, annyi szereplővel dolgozik, hogy igencsak figyelni kell olvasás közben, hogy ki-kivel is van és emellett folyamatosan csavar a történeten is. A könyv Tobias szabadulásával indul, aki több mint tíz év után szabadul, ugyanis elítélték két lány meggyilkolása miatt, akik holtteste nem is került elő, de a gyilkosság éjszakája Tobias számára teljesen kiesett mai napig nem emlékszik a történtekre. Miután hazatér folyamatos támadások érik, ugyanis a kis közösség nem felejt és kezdetben még csak el akarják üldözni a fiút, később viszont egyértelmű jeleket küldenek számára, ha tovább marad az élete is veszélybe kerül. Ám egy valakit nagyon érdekel a rejtélyes történet, így titkos nyomozásba kezd Tobiassal majd újabb fiatal lány tűnik el a faluból, az első számú gyanúsított pedig ismét Tobias lesz. Kirchhoff és Bodenstein nyomozók versenyt futnak az idővel, hogy időben megtalálják az igazi tettest aki régi gyilkosságok elkövetője volt és így még időben megmenthessék az újabb eltűnt lányt.
Őszintén nem vártam ennyi fordulatot ebben a könyvben, az írónő ismét kitett magáért, habár szerintem a vége talán már kicsit túl is lett írva, de ettől eltekintve szépen elvarrta a szálakat.

Kókuszka>!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Sok szálon futó, sok szereplős. Kisváros, ahol mindenki mindenkit ismer, rokoni vagy egyéb szálakkal kötődnek egymáshoz. Néha már nehéz követni. A cselekmény drámai, gyilkosságok beteges, gyerekes féltékenység, sértett hiúság miatt. Visszataszító összefonódások, hivatali visszaélések. Nálam egy-két dolog kiverte a biztosítékot. Neuhaus több oldalon keresztül mindenre rávilágít, fokozatosan tárva fel az okokat, elvarratlan szálakat nem hagy. Becsukva a könyvet mégis inkább a fáradtság tört rám.

Bookláány>!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Olvastam már hasonló sztorit ,nem is egyet.
De ez nem zavart ,mert jól van megírva.
Annak ellenére hogy voltak hibái,szerettem olvasni.Igéretes írónő,ígéretes kezdés.
Azért sajnálom hogy nem az elejétől kezdték el kiadni a sorozatot,mert kíváncsi lettem volna a kezdetekre.
Amik nem tetszettek:
-Bodenstein:Nem túl szimpatikus figura.Sok volt nekem a családi drámája.Még nem ismerkedtünk össze annyira hogy együtt tudjak érezni vele.
--A vége túl lett csavarva,a kevesebb néha több

szentesi_katalin P>!
Nele Neuhaus: Hófehérkének meg kell halnia

Na ez egy borzasztóan bosszantó könyv volt. Mármint nem úgy, hogy nem szerettem, hanem azért amit a főszereplőnknek át kellett élnie. Igazságtalanság felső fokon. Annyira sajnáltam. Az emberek viselkedése undorító volt. Ilyenkor off gondolom azt, hogy a világ megérett a pusztulásra.
Az egyetlen negatívum, hogy rettenetesen sok a szereplő, nagyon figyelni kellet, néha meg is álltam, hogy felfogjam, hogy most ki kivel van. A nevekkel is bajban voltam. XD

mate55>!

Állam bácsi ezt szereti a legjobban. Az ember végiggürizi az életét, amíg be nem tölti a hatvanötöt, aztán irány a koporsó!

Kapcsolódó szócikkek: koporsó

Milyen erősek az olyan emberek, akik minden reggel felkelnek, és tovább folytatják az életüket, miközben semmi reményük nincs rá, hogy jobbra forduljanak a dolgok? Vajon van-e még bármi ennek a nőnek az életében, ami örömet okoz neki?

Az iskolában volt egy barátom, aki szakított velem. A legszívesebben megöltem volna, annyira boldogtalan voltam. A barátnőm elrángatott egy buliba, ahol összefutottam egy vadidegen figurával. Egész este csak bókokat kaptam tőle. No, igen. Utána sokkal jobban éreztem magam. Más anyáknak is vannak szép fiaik.

shadowhunter1975 P>!

A terrier ugyan kicsi jószág, de azért nem szabad lebecsülni.

Kapcsolódó szócikkek: Jack Russell-terrier
robinson P>!

Annyi mindent akartak mondani egymásnak, mégis felesleges volt minden szó.

robinson P>!

A világaikat szakadékok választják el egymástól. Mi az ördögöt akar tőle ez a nő?

_Katie_ P>!

Érdekes, hogy az ember több időt tölt el a munkatársaival, mint a saját párjával, mégsem tud semmit a másikról. Miért van ez így?

mate55>!

A gazdagoknak is megvan a maguk baja a gyerekeikkel.

robinson P>!

A nő ott feküdt a keskeny ágyon, némán és gyönyörűen, a kezét összekulcsolta a hasán, a hosszú haja fekete legyezőként terült szét a feje körül.

robinson P>!

A múlt romokban hevert a háta mögött, és a jövő sem tűnt sokkal rózsásabbnak.

Kirchhoff és Bodenstein sorozat · Összehasonlítás