Aki ​szelet vet… (Kirchhoff és Bodenstein 5.) 47 csillagozás

Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Egy ​éjjeliőr lezuhan a lépcsőn egy szélerőműparkok létesítésével foglalkozó cég irodaházában, és halálra zúzza magát. Kirchhoff és Bodenstein főfelügyelők számára hamarosan nyilvánvalóvá válik, hogy nem baleset történt. A nyomok egy természetvédő csoporthoz vezetnek, amelynek a tagjai bármit megtennének azért, hogy megakadályozzák a Frankfurt környékére tervezett erőmű megépítését. A projektre ráadásul a korrupció árnyéka vetül: úgy tűnik, az engedélyezéshez szükséges adatokat meghamisították, a minisztériumot megvesztegették. Amikor az egyik környezetvédőt is holtan találják, a nyomozók egyre világosabban látják, hogy a háttérben életveszélyes hatalmi és személyes játszmák zajlanak, amelyeknek minden résztvevője szerepet játszik, és senki sem az, akinek látszik…

Bosszú, kapzsiság, szex: ezek az elemi indulatok és szükségletek irányítják Nele Neuhaus letehetetlen, elgondolkodtató krimijének szereplőit, akik első látásra mind gyanúsak. Ahogy azonban közeledik a sokkoló… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

General Press, Budapest, 2018
496 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634521990 · Fordította: Csősz Róbert
General Press, Budapest, 2018
496 oldal · ISBN: 9789634522003 · Fordította: Csősz Róbert

mate55>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Ez a több szálon futó, sok szereplős, igazi kisvárosi hangulatú krimi, spoiler nem csak megkérdőjelezhető döntéseket hozó figurákat helyez a középpontba, de még csak nem is sugallja, kinek – kiben higgyünk. Kirchhoff és Bodenstein nyomozók még csak nem is központi figurák a regényekben, ők is az írónő nagyszabású sakkjátszmáinak részei, mivel a szerző ugyanúgy tologatja őket a játékasztalon, mint az összes többi bábut. Ugyanolyan kiszolgáltatottak, mint az áldozatok, az áldozatok hozzátartozói és a bűntények hatására fölbolydult kisváros lakói. A kellően kidolgozott karakterrajzok mellé az írónő a közösség mindennapjainak sötét hatalmi játszmáját is bemutatja. Kifejezetten kreatív és feszült jelenetekkel adja vissza a bűntől bűzlő város mindennapjait, ahol egyik oldalon sincsenek szentek: van, aki korrupt, van, akinek vér tapad a kezéhez, van, aki gyermeknevelésre képtelen…… A téma annyira adja magát, hogy nem ez az első, de nem is a második könyv, amelyik foglalkozik vele, de ez önmagában nem is különösebben probléma. Mert, nem pusztán fordulataiban emelkedik felül az ilyen jellegű tucat krimik bevett megoldásain, hanem felépítésében és hatásmechanizmusában is. Neuhaus ugyanis (sokáig) kifejezetten komótos tempóban, és olyan kimért információ adagolással szövi cselekményét, hogy a puzzle csak a végére áll teljesen össze, hogy a folyamatosan növekvő feszültség szépen, lassan befejezésképpen kússzon be a bőrünk alá.

robinson P>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

A szövevényes krimi sok szereplőt mozgat, azonban a kirakós darabkái a végén a helyükre kerülnek. A történetből 2015-ben filmet is forgattak.

smetalin>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Egy igazi krimi, ezt már szeretem. Minden megvolt benne ami ehhez kell. Az is igaz, hogy annyi a szereplő mint égen a csillag, de ha már megszokja az ember a neveket akkor gond egy száll sem, tudod követni a cselekményt. Nem diktál feszes tempót a könyv, de nem is hiányzott belőle, van gyilkosság, egy csomó gyanúsított, és hát az emberi gyarlóság elemei is felsorakoznak, miért is kell meghalnia valakinek.

PRicsmond>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Az idei év egyik nagyon kellemes meglepetése ez a könyv. A borítója szuper jó lett, bár engem a fülszöveg első olvasásra nem is ragadott magával, jó néhány krimi kedvelő molytársam értékelése meggyőzött, hogy kapjam a kezem közé és olvassam el,és lám milyen jól tettem.
Közel 500 oldalas darabja ez a kötet ennek a sorozatnak, és bár az elején kicsit vonatottan indul, de mégis könnyen olvasható. Onnan indul a történet, hogy egy szélerőműveket gyártó cégnél holtan találják a biztonság őrt, miközben a cég minden eszközzel megpróbálja rávenni a közelben lévő rét tulajdonosát, hogy adja el nekik a területet, hogy a szélerőmű park felépülhessen. Igen ám, de a megkeseredett öreg szívügyének tartja a természet megóvását és a több millió eurós ajánlatokat utasít vissza mígnem egy reggelen barátja holtan találja. Így a rendőrség már két haláleset után is nyomoz, mialatt megismerjük az építés ellen küzdőket, e közben mellékszálként felsejlik a korrupció, szerelmi háromszöget, múltbéli bosszút és önmagával és értékrendével viaskodó nyomozókat is kapunk.
Összetett sztorit tár elénk az írónő, nagyon sok szereplőt mozgat, az elején nagyon is figyelni kell ki-kivel van a történetben, de ahogy haladunk előre az események sorozatában egyre jobban fény derül az összefüggésekre. A szereplők rendben vannak ezalatt a 496 oldal alatt bőven van idő mindenkit megismerni, egyedül nekem Boderstein nyomozó kis csalódás, bár ahogy vége lett a történetnek az ő karaktere még mehet komoly változásokon keresztül.
Bár az előző részt nem olvastam, de pótolni fogom, és közben már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tartogat a következő részre az írónő. Krimi kedvelőknek kifejezetten ajánlott ez a könyv.

Bookláány>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

A történet és a nyomozás az tetszett,ha csak ezt vettem volna figyelembe a pontozáskor, akkor megkapta volna a négy csillagot. A címe is nagyon ötletes.
Viszont Bodensteinre ahhoz képest hogy semmit nem tett hozzá a nyomozáshoz(főszereplő létére,és ez már nem az első alkalom) túl sok oldal lett elpazarolva,megint.
Alapvetően sem egy túl férfias karakter,de az állandó magánéleti nyűglődésével teljesen az agyamra ment.
Egyáltalán nem nyomozónak való a fickó.
Egyértelműen ő a sorozat leggyengébb pontja.
Jó lenne,ha az írónő kicsit gatyába rázná,vagy legalább kisebb szerepet kapna a későbbiekben,ezzel növelve a további részek élvezhetőségét.

Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Bosszantó, hogy ez a sorozat is részek kihagyásával érkezett meg hozzánk. Az előző rész nagyon tetszett, ezt is nagyon vártam. A sztori jó is, de még mindig zavar az a hiányzó 3 rész…
A cím roppant találó. A magyar címekkel gyakran van bajom, de ez frappáns és nagyon illik a cselekményhez is. Egy szélerőmű körül bonyolódik a cselekmény, és a szereplők piszkos ügyei valamiképpen mind kötődnek ehhez.
Már szinte bulváros, micsoda emberek és történetek bukkannak itt fel. Csalások, viszonyok, átverések. Nagyobb, társadalmi szinten is kiakasztó dolgok mennek – az állam pénzét önös okból elvenni, a környezetvédelem és a gazdaságosság mit számít, ha a vállalati érdek más? A gyerekek elleni visszaélések. Magánéleti szinten meg a sok hazugság, csalás, egymás kihasználása.
A karakterek jól megírtak, és Neuhaus jól időzíti a csavarokat. A nyomozókon kívül mindenki rejteget valamit, van, aki egészen sokkoló sztorikat.
Izgalmas, van humora is, és a drámai részei is olvasmányosak.
A Hófehérkében volt olyan szereplő, akit az ittenieknél jobban megkedveltem, de kifejezetten jó regény ez is.

xeral>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Váratlan fordulatok, családi titkok felfedése mellett fontos dolgokat feszeget az író. Engem leginkább az ragadott meg, hogy milyen hatással lesz a tinédzser fiúra – akivel a szülei nem nagyon törődnek –, ha kiderül, az általa csodált pár tagjai mégsem tökéletesek, illetve sosem voltak azok. Eleve ugye a fiú szűrőjén keresztül látjuk őket. A két nyomozótól ez volt az első kötet, amit olvasatam, igy a magánéletükről nem volt semmi ismeretem, felmerültek részletek, de ezek az előzetes részletek nélkül is kezelhető volt, így nem volt zavaros. A cím az zseniális, nagyon jól illik egy szélerőmű felépítéséhez kötődő konfliktusról szóló cselekményhez. Néha annyira nem lehet mihez kötni címet:-)
Tetszett, a Hóhérkés részt mindenképp elolvasom, aztán meglátjuk mi lesz ebből a sorozatból.

Barbár>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Sokáig kicsit lassú tempójú, de később nagy sebességre váltó igencsak életszagú történet. Két halott és sok esélyes a gyilkos szerepére. Elgondolkodtató, hogy mi motiválja egyes környezetvédő szervezetek vezetőit, és mivel jár a „telepítsünk mindenhova szélerőművet” program.
Nagy szerepet kap a krimiben az emberek befolyásolhatóságának kérdése. Egyesek tetteit a pénz, másokét a hírnév, megint másokét a szerelem, a bosszúvágy, és kevesekét a közjó, és a becsület vezeti. Külön téma Mark problémája, a gyerekkori szeretethiány. aminek következményeit a szerző nagyon jól beleépíti a történetbe.

kai>!
Nele Neuhaus: Aki szelet vet…

Jó kis krimi. Az előzmények ismerete nélkül is érthető, de a nyomozók magánéleti történései miatt érezhető hogy sorozat darabja. Épp emiatt sajnálom, hogy nincs még több kötet magyarul.

mate55>!

A nő végigrohant az üres utcán, olyan gyorsan, ahogy csak tudott.

zyzmut>!

… a szerelem a legfontosabb dolog a világon.

BBetti86>!

– Egy jó állásért bárhová elmegyek.
Egy olyan főnökért pedig, mint te, akár még a holdra is, tette hozzá gondolatban.

BBetti86>!

Most tényleg úgy ült ott, mint egy nyomozó karikatúrája egy skandináv krimiből: öreg, levert, magányos. A nője lelépett, a hűtőszekrénye üres, az élete értelmetlen.

Kirchhoff és Bodenstein sorozat · Összehasonlítás