!

Elveszett ​próféciák 526 csillagozás

Agnes Nutter boszorka szép és pontos próféciái
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák
Agave Könyvek · 2.980 Ft –25% 2.235 Ft
Könyvtár

Isten hét nap alatt teremtette a világot.

Az Ördög hét nap alatt elpusztíthatja azt… már ha sikerül neki.

Ismerkedjünk meg Adammel, az Antikrisztussal, akit elcseréltek: az Apokalipszis Négy Motorosával, akik bőszen igyekeznek beteljesíteni az Armageddont, egy démonnal és egy angyallal, akik szívesen megakadályoznák ezt; és Anatéma Apparáttal, bizonyíthatóan boszorkánnyal, akinek kezében ott a kulcs, de még nem tudja ezt, ráadásul üldözőbe vette az újjáalakult Inkvizíció…

Ez lenne tehát az Útikalauz az Armageddonhoz Terry Pratchett, a méltán híres Korongvilág-regények írója, és Neil Gaiman, a több fantasy díjat nyert Sandman képregény-sorozat, és megannyi dark fantasy történet megalkotója tollából.

Eredeti mű: Neil Gaiman – Terry Pratchett: Good Omens

Crowley · Azirafael · Az Apokalipszis négy lovasa · Sátán

Elcserélné vagy eladná

fióka
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák Agnes Nutter boszorka szép és pontos próféciái

Nagyon okos könyv, abból a fajtából, ami könnyen érthető és remélhetőleg gondolkodásra serkentő, már egészen zsenge kortól. Például ilyesmiket kellene tanítani oskolákban, határozottan egyszerűbb és hatékonyabb módszer volna elhitetni emberpalántákkal, hogy igen, létezik szabad akarat, hogy igen, nagyon fontos a gondolkodás, a felelősségteljes fajta, az, aminek nyomán rájövünk, hogy ha megölünk egy bálnát, az halott marad és kész, nincsen helyette másik. Például. De ez nagyjából az esszenciája a dolgoknak, az egyik részének. A másik az az igen régi elmélet, miszerint nincsen fény árnyék nélkül, jó rossz nélkül és rózsa sincs tövis nélkül (bocs, ez utóbbit nem hagyhattam ki :D). Nem léteznek abszolútumok. Csak feketék és csak fehérek. Árnyalatok vannak, de abból milliónyi (alapul vehető például egy Pantone-színskála, igaz ugyan, hogy ez alig takar ezernél több árnyalatot, de kiindulásnak jó) és ez így van jól. Mink van még? Nagyon sok finomság, mint pl. az, hogy nevelni csak terelgetve lehet, hagyni, hogy az ember önmaga lehessen (nem sorozatgyilkosokra gondolok, de nagy a gyanúm, hogy a legtöbb esetben ott is igen el lett rontva egynémely dolog) és akkor, csakis akkor lesz belőle kiegyensúlyozott, boldog gyerek majd felnőtt. Tanít szépen, nevetve az elfogadásról, ezért a legszimpatikusabb páros Crowley és Azirafael az egész könyvből. Aztán a nevek, Adam, Anatéma Apparát :D. A humor pedig kihagyhatatlan, mert ettől a párostól más nem is várható el, mint elegáns, földön fekve történő röhögésre késztető humor. Amolyan brit fajta. Ami még azért is szimpatikus, mert olyannyira népnemzetileg önironikus, hogy igazán volna mit tanulni tőlük. Jók, na.
Visszatérve a szabad akarathoz versus predesztináció: ugyan a második sokkal kényelmesebb, mert a teljes ügyintézés megtörtént már régen, de az előbbi sokkal vonzóbb, noha a papírmunkát nekünk kell intéznünk menet közben. Ennek kapcsán jutottam el a pelagianizmusig, egészen szimpatikus, naná, hogy Szent Ágoston megvétózta/-torpedózta. Sebaj. Szabad akarat, tudjátok.
Az egyik legjobb – ha nem a legjobb – többszerzős könyv volt, amibe valaha is belebotlottam. Olvassátok, kacagjátok, élvezzétek!

Nita_Könyvgalaxis P
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Ha egyszer eljő' az Apokalipszis olyan formában, ahogy ez a két úr megálmodta, legalább röhögve megyünk majd a halálba.

Az Elveszett próféciákat úgy a legjobb olvasni, ha meg sem próbálod komolyan venni. Több, mint 300 oldalnyi intelligens humor, amely az Apokalipszist kiforgatja a négy sarkából.
A regényen egyáltalán nem érződik, hogy két író írta, nagyon szépen egybesimul a szöveg. Egy-két rész volt, ahol éreztem, hogy ez most olyan Pratchett-es vagy Gaimanes, de ezek azért nem voltak nagyon kirívóak.

Bár én a regény első kétharmadát erősebbnek éreztem, mint a végét, így is nagyon jókat nevettem. És egyszer szívesen kocsmáznék Crowley-val. :)

csillagka P
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Na most álljuk meg egy szóra, ez kérem szépen nem ér! Nem etikus és nem előre mutató (dehogy nem)
Ennyi poént nem szoktak egy könyvben elsütni, ma ennyi ötletre simán felépítenek egy trilógiát vagy többet, hogy a francba képzelte ez a két ember, hogy egy ilyen nyúlfarknyi olvasással beérem tőlük.
Többet szeretnék, sokkal többet, több angyalt, több démont és pokol angyalaiból se volt elég.
Imádtam, mint az ilyen olvasmányokat általában, egy hiányzott, Lucifer kimaradt és ezt komoly hibának érzem. Elvégeztette az alattvalókkal a piszkos munkát, nem is úgy jött össze ahogyan elképzelte, de így van ez, ha nem személyesen felelünk a projekt megvalósításáért :P (Bersebubi nem elég)
Végre láthattunk egy tökös angyalt, már ezért megérte, külön kiemelendőek még a kertészeti tippek Crowley prezentálásában, eredményesebbnek tűnik, mint a holdnaptár amire anyukám esküszik.
Ha nevetni akarsz egy jót a világvégén, akkor szívből ajánlom.

Papusz SP
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Hogy ezek ketten mennyit röhöghettek, mire ezt megírták…

Különösen tetszett a négy lovas modern változata, de sorolhatnám az összes többi szereplőt is Crowley-tól a boszorkányvadászokig :) Még a nem túl gonosz Antikrisztust is szerettem, aranyos elképzelése volt az Apokalipszis utáni világról…

Gaimannek és Pratchettnek pedig üzenem, hogy tartsák a kapcsolatot abban a néhány órában, amíg mindketten ébren vannak ;)

RosszQtya P
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Az értékelés( öt csillag) nem is kérdéses. Roppant szórakoztató és egyben tanulságos is, hisz nevetve nevel a könyv, korhatártól függetlenül. Igaz ugyan, hogy piros vonal nélkül is észrevehető, hogy melyik részt melyik író alkotta, és ez a karakterek re is igaz lehet, bár az azért már nem ennyire nyilván való, hisz lehetett közös ötlet is.Apropó karakterek,lehet, hogy nincsenek túlzottan kidolgozva, de amennyit kapunk belőlük, az pont elég, hisz jó sokan vannak és a könyv terjedelme nem lett volna elégséges. Humor viszont van bőven, az a jó fajta, amin az ember mindig elcsodálkozik: "hogy a francba jutnak ilyenek egy ember eszébe"(történetesen kettőnek) Szerintem baromira jól szórakoztak ezek ketten mialatt összehozták ezt a könyvet, mi, az olvasók legnagyobb szerencséjére.Köszönet érte!

TiaManta
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

A legjobb Ördög-Angyal történet világvégével amivel találkoztam. Crowley és Azirafael lekörözhetetlen, szakadni lehet egyes beszélgetéseiken, elvittek volna egy külön sztorit a hátukon. Még Az Apokalipszis négy lovasa is szerethető szereplők. A kölykök és a Kis Antikrisztus meg baromi aranyosak.
Jól szórakoztam, bár a végét kicsit mintha gyengébbnek éreztem volna, de kíváncsi lettem Neil Gaiman műeire is. Ő is sorra fog kerülni.
Újraolvasásra alkalmas, és az is megvolt.

Rémálom
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Gyertya mellett, áram nélkül, kétségbeesettségem kellős közepette is meg tudott nevettetni, ami nagy szó, főleg, hogy a paródiák, humorkönyvek távol állnak tőlem. De hát ha van Négy Lovas Motoros, meg Világvége, egy démonnal és egy angyallal, azt ki ne szeretné? Még több Crowley-t a népnek!

Amrita IP
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Napok óta nem nevettem ennyit. Pratchettet még mindig imádom, szerencsére Gaiman nem tengett túl. És! Voltak benne boszorkányok! ;) Meg molyos pályafutásom során megismert legszimpatikusabb angyal, messze lekörözve a Biff evangéliumának, a Soseholnak, meg a Füst és csont leányának angyalát. Helyenként nem értettem a poénokat, talán fordítási hiba, meg kisebb az általános műveltségem, mint Pratchettnek és Gaimannek együttvéve. Helyenként emlékeztetett az Amerikai istenekre, de inkább a jó öreg Korongvilágra, a jól megszokott Halállal és szerethető kisemberekkel.

Veron P
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Nagyon kíváncsi voltam, mind Pratchett-nek, mind Gaiman-nak nagy rajongója vagyok, és azt reméltem, ha ők ketten összefognak, abból valami egetrengető csodaság lesz. Ez sajnos nem sikerült nekik:S Az egyik problémám azzal volt, hogy kicsit töredezettnek tűnik a sztori, ez valószínű a közös írás eredménye lehet. A másik inkább csak a várt csoda hiánya.
Félreértés ne essék, azért nem rossz ez, rosszat talán nem is tudnának írni. A világvége-fíling okés, a karaktereket szerettem, a szövegek viccesek, megint lett pár kedvenc idézet. Tényleg csak a képzelt hat csillag hiányzik:) Talán mégis jobb, ha mindenki marad a saját stílusánál, és nem keverjük a zseniket :)
„Felnősz úgy, hogy indiánokról meg kalózokról meg űrhajósokról olvasol, aztán mikor már azt hinnéd, hogy a világ egy érdekes hely, akkor azt mondják, hogy tele van döglött bálnákkal meg kivágott erdőkkel, és mindenhol atomhulladék sugároz sok millió évig. Szerintem nem is éri meg felnőni. ”

kishalavizben
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák

Szóval ez a könyv már azelőtt jó volt, hogy elkezdődött volna. ("Terry Pratchett korán reggel kel, Neil Gaiman pedig kora délután. Ez a könyv abban a négy-öt órában született, amikor mindketten ébren voltak.")

Utána csak még jobb lett.

a legkedvencebb ♥

Beja

Emellett, pár havonta egyszer kiválasztott egy növényt, ami túl lassan nőtt, vagy száraz, barna foltok jelentek meg a levelein, vagy egyszerűen nem nézett ki olyan jól, mint a többi és körbehordozta a többi növény előtt.
– Búcsúzz el a többiektől, pajti – mondta a szerencsétlen növénynek. – Kevés vagy…
Aztán elhagyta a lakást az alkalmatlan növénnyel és pár órával később visszatért egy üres cseréppel, amit aztán gondosan szem előtt hagyott.
Londonszerte a legélénkebb, legelegánsabb és legszebb növények voltak. Ezen felül a legrémültebbek is.

Kapcsolódó szócikkek: Crowley
psn

Kapcsolódó szócikkek: Neil Gaiman · Terry Pratchett

meacska P

Azirafael könyveket gyűjtött. Ha teljesen őszinte akart lenni, belátta, hogy könyvesboltja csak egy hely, ahol tárolta őket. Ezzel nem volt egyedül. Fenntartandó a tipikus antikvárius látszatát, minden cselt és trükköt bevetett a fizikai erőszak kivételével, hogy megakadályozza vevőit a sikeres vásárlásban. Kellemetlen, nyirkos illatok, szúrós tekintetek, rendszertelen nyitva tartás – hihetetlenül jó volt benne.

meacska P

Először is, Isten hihetetlenül titokzatos, hovatovább körülményes utakon közlekedik. Isten nem kockázik az univerzummal; saját felfoghatatlan játékát játssza, amit ő talált ki. Ez a többi játékos (értsd: mindenki) szemszögéből leginkább egy érthetetlen és bonyolult pókerjátszmához hasonlít, amelyet koromsötét szobában játszanak üres kártyalapokkal, végtelen tétekkel, és egy olyan osztóval, aki nem mondja el a szabályokat, és végig mosolyog .

FruzsinaRacz

Azt mondják, az összes jó dallam az ördögtől ered. Ez nagyjából igaz is. Viszont a Mennyországnak vannak a legjobb koreográfusai.

RandomSky

Talán segít megérteni az emberi viselkedést, ha tisztázzuk, hogy a történelem legnagyobb diadalai és tragédiái nem annak köszönhetőek, hogy az ember alapjában jó vagy alapjában rossz természetű, hanem annak, hogy alapjában ember.

Shanara

Sok jelenség – háború, járvány, váratlan APEH-ellenőrzés – a Sátán keze munkájának ékes bizonyítéka…

17. oldal (Agave)

Kapcsolódó szócikkek: Sátán
meacska P

A szokásos garanciaszelvénnyel, amelyben a gyártó kijelenti, hogy ha a gép 1) nem működik 2) nem a drága hirdetésekben állítottak szerint üzemel 3) lecsapja az áramot az egész házban 4) sőt, ha még benne sincs a dobozában; az semmilyen közvetlen vagy közvetett módon nem a gyártó felelőssége, és ezért még peres úton sem reklamálható, és a vásárló érezze magát megtisztelve, hogy a gyártónak adhatja a pénzét; ezenkívül, ha a vásárló bármilyen módon saját tulajdonának tekinti a gyártó által előállított, jogilag őt illető terméket, azzal sötét öltönyös, napszemüveges, aktatáskás, elegáns karórájú emberek figyelmét vonja magára. Crowleyt lenyűgözte a gyártó által produkált garancialevél, olyannyira, hogy egy maréknyit elküldött Odalentre, ahhoz a részleghez, ahol a Halhatatlan Lélek-szerződéseket készítették elő, és egy kis cédulán csatolt egy rövid megjegyzést: „Tanuljatok, fiúk”

Chöpp

Kedvenc játékunknak egy nagyon híres és sikeres film volt az alapja, amiben sok lézerpisztoly és robot szerepelt, meg egy hercegnő, aki úgy hordta a haját, mintha fülhallgatót viselne.

Kapcsolódó szócikkek: Csillagok háborúja