48. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Szerencsére ​a tej 239 csillagozás

Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Szerencsére egy apa pontosan tudja, mi a kötelessége, ha megtörténik a katasztrófa, azaz elfogy a tej, s így a gyerekek nem tudják mivel enni a reggeli kukoricapelyhet. Megacélozza magát, és megkísérli a lehetetlent: tejet hoz a boltból.

Szerencsére az apák leleményesek, és mindig akad egy segítőtársuk, így még az űrbéli idegenek, vérszomjas kalózok és egyéb kekeckedők sem tudják meghiúsítani a küldetésüket, közben pedig egyik kaland a másik sarkára tapos.

Szerencsére a tej tejhatalmúnak bizonyul.

Szerencsére Neil Gaiman fejéből ismét kipattant egy „eszelős” történet, amelyben szerepet játszik az időutazás és az időjárás, énekelnek a dinoszauruszok és durcáskodik egy isten, valamint bizonyítékot kapunk arra, hogy apa csak egy van.

Eredeti mű: Neil Gaiman: Fortunately, the Milk

Eredeti megjelenés éve: 2013

Agave Könyvek, Budapest, 2014
102 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155442834 · Fordította: Pék Zoltán · Illusztrálta: Skottie Young

Steg professzor

ggizi P
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Mikor hazavittem a könyvet, a fiam (7) egyből lecsapott rá és bár úgy éreztem, hogy ő még kicsi lesz hozzá, attól még felolvastam neki. (Bár stílusosan ezt az apjának kellett volna (hiszen ez egy apakönyv), aki inkább újságot olvasott tévét nézett, no de mindegy).
A történet egy elég kalandos tejbeszerzési körútról szól, igazi időutazós tér-idő kontinuum-trükkökkel (na ekkor azért visszakérdeztem, hogy fogja-e a lényeget, de kicsiszívem Vissza a jövőbe filmeken nőtt fel, szóval én kérek elnézést, hogy felmerült bennem a kétely… :P). A könyv nagyon szép, a grafikák mindkettőnknek nagyon tetszettek (nem a rózsaszín diznis kategória) és a történet is igazán agyament volt. Volt itt minden: nyelvbotlós jelzőjű űrlények (mondd hangosan (!) egymás után: glübős, glübős, glübős…), kalózok, dinoszauruszok, vulkánistenhívők és még wámpírok is… jó kis vegyes felvágott. De nagyon szuper volt az összhang a rajzok és a szöveg között. A fiam nagyon élvezte, izgult is egy nagyot spoiler, és örülök, hogy együtt olvastuk – pláne, hogy néha már be is segített :)

tmezo P
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Meg kell mondjam, hogy ez végtelenül fantáziadús történet. Apa tejért megy a srácoknak, és hihetetlen kalandba keveredik. Ugyan csupa képtelenség az egész, zagyvaság ömlesztve, spoiler de roppant vicces. Minden van ebben a mesében (?): fantasy figurák, időutazás, dinoszauruszok…
A rajzok borzasztóak :))), de nagyon is passzolnak a történethez, teljesen jól kiegészítik azt. Nehogy ne sikerüljön elképzelni a képtelen történetet. :)))

AniTiger MP
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Új kedvenc Gaiman könyvet avattam!
Kompakt, fantasztikus, tömör és mégis rengeteg dolog történik benne!
Ráadásul elborult, agyament és gyönyörűséges az egész szerkesztése!

Már a szerző előszavát olvasva vigyorogtam, mint a vadalma, mert olvastam a benne említett könyvet – Neil Gaiman: The Day I Swapped My Dad for Two Goldfish . Az is egy feledhetetlen és elborult történet egyébként, bár még csak angolul találkoztam vele és azóta sem jelent meg magyarul.

Szóval – tekintve, hogy laktóz érzékeny vagyok és ha tehetem, nem fogyasztok tejet – mi fogott meg ebben a könyvben? Először is a rajzolása. Az illusztrációk fantasztikusak! Aztán az apuka „nincs tea” arca, a Vészkijárat felirattáblák az űrhajón, a wámpírok, Splod és még sorolhatnám. Imádom a fantasyt, az időutazást és ezt az egész történetet.

Fangirling: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/03/neil-gaiman…

blueisthenewpink SMP
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Majdnem hétéves szerint: „Ez király volt, ez király volt, ez király volt!”

Nagyon-nagyon jól szórakoztam én is ezen az agyamentségen! A rajzok is nagyon bejöttek. Nagyobb gyerekeknek, Dániel András után, Lakatos István helyett mellett, és ahogy előttem írták, Douglas Adams előtt! Felnőtteknek nagykanállal! Azt hiszem, ebből kell egy otthonra is!

akire MP
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

A nagy BUMM, avagy Neil Gaiman ifjúsági könyvének berobbanása: az író épp Schrödinger macskáját simogatta, amikor fejen találta Douglas Adams útikalauzának valamiféle idő- és tértorzító féreglyukon érkező példánya. Az ennek hatására írt művét, melyben egy apa (hihetetlen) kalandjait meséli el a TEJútrendszerben, még Stephen Hawking is elirigyelhetné, aki már korábban a nevét adta a „George kulcsa a rejtélyes univerzumhoz” című, kevésbé fantáziadúsra sikeredett gyerekkönyvhöz. Fiam a következőt kérdezte a „Szerencsére a tej” elolvasása után: „Mi a halál volt ez?” /Hát, ha még a kvantummechanikai szuperpozíció fogalmát is ismerné, amely szerint az a bizonyos macska egyszerre élő és halott…/ Szerintem meg pont így kell kíváncsivá tenni a gyereket!

Briggan
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Néha az volt az érzésem, hogy ezzel a mesével a saját Apukám akar beetetni, mint tette azt annyiszor gyerekkoromban. :)
Én nagyon-nagyon élveztem a könyvet, pont az előbb említett ok miatt, és nagyon szívesen fogom olvasni majd az ivadékoknak, az biztos. :)
Az illusztrációk is nagyon tetszetősek.

NewL P
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Rövid, aranyos mese, aminél az illusztrációk fogtak meg a legjobban.

buzavirág
Neil Gaiman: Szerencsére a tej

Még a végén összehaverkodok az íróval, mert végre valami, ami tényleg tetszett. A történet roppant egyszerű lenne, ha apa tejvásárlás közben nem kerülne „időzavarba”. De kerül, szerencsére ott a tej, és közben kiderül, hogy nem csak inni jó. De, ha nem ott volt, ahol volt, akkor hol volt? Persze nem ez a lényeg, a hangsúly az apaságon van, mert megérdemlik, legyenek ők is világmegmentők. Az illusztrációk pedig szuperek.

worsi ASP

Az egész mindenségben nincs szebb, mint a több szólamban éneklő dinoszauruszok.

Kapcsolódó szócikkek: dinoszaurusz
legrin SP

A távoli jövőben a kis emlősök tejet tesznek a kukoricapehelyre.

Kapcsolódó szócikkek: tej
Kkatja P

(…) számításaim szerint, ha ugyanaz a tárgy két különböző időből önmagához ér, két dolog történhet: vagy az Univerzum megszűnik létezni, vagy három furcsa törpe táncol végig az utcán virágcseréppel a fején.
     – Ez megdöbbentően pontos eredmény – jegyeztem meg.
     – Tudom. De ez a tudomány.

Kapcsolódó szócikkek: Steg professzor · tudomány
dRen P

– Biztosan voltak jó vámpírok is – mondta a húgom sóvárogva. – Kedves, csinos, félreértett vámpírok.
– Hát nem voltak – mondta apu.

Kapcsolódó szócikkek: vámpír
legrin SP

– A dinoszauruszok felszállnak a csillagokba, és a világot az emlősöknek hagyják.
– Csodálkoztam is, hova lettek mind – bólogattam.

Kapcsolódó szócikkek: dinoszaurusz
Read_in_Colour

– Ha két dolog, ami ugyanaz, összeér – jelentette ki a vulkánisten –, akkor az egész Univerzum megszűnik. Mondá a nagy és kimondhatatlan Splod.
– Honnét tud egy vulkán ilyen sokat a transztemporális metatudományról? – kérdezte az egyik halványzöld idegen.
– A geológiai alakzatoknak sok idejük van gondolkodni – felelte Splod. – Plusz járatok néhány tudományos folyóiratot.

Bori_L

– Igencsak részletes jóslat – jegyeztem meg. – Mikor kaptátok?
– Múlt szerdán – felelte a kövér büszkén.

GytAnett

– Azt mondta, hogy később megmagyarázza – emlékeztettem –, és ezt nem nevezném magyarázatnak.
– Még nincs később – világosított fel Steg professzor. – Még most van. A később még később lesz.

Kkatja P

– HaHA! – mondta több glübős idegen egyszerre. – Azt hitted, elmenekültél előlünk! Hát tévedtél! Most pedig átírod a bolygót a mi nevünkre, hogy felújíthassuk. Kezdetnek kitépjük az összes fát, és műanyag flamingókat dugunk a helyükre.
     – Miért?
     – Mert szeretjük a műanyag flamingókat. Véleményünk szerint ez a Földön elért legmagasabb szintű művészet. És nem olyan rendetlenek, mint a fák.