Allah ​lányai 17 csillagozás

Nedim Gürsel: Allah lányai

Lát, Uzza és Manát: mindhárman nagy tiszteletnek örvendő bálványok, ők „Allah lányai”. Ám egyszer csak jön valaki, és örökre megváltozik az életük. Milyen sorsot szán nekik az utolsó próféta? És milyen lesz az új hit, amely megfosztja őket rangjuktól és szeretett híveiktől?

Az Allah lányai egy félárván maradt, nagyszüleivel felnövő gyerek szemén keresztül mutatja be az iszlám előtti Arábia hiedelemvilágát, az egyistenhit kialakulását és Mohamed próféta történetét. A legendákkal átszőtt, sokszólamú elbeszélés varázsszőnyege hol a Korán megjelenése előtti mítoszok világába, hol a középkori dervisek misztikus történeteibe, hol a „Nagy Háborúban” arabokkal küzdő nagyapa vívódásaiba, hol pedig egy hittől megbabonázott kisgyermek mindennapjaiba repíti az olvasót, bemutatva, hogy iszlám lényegesen sokrétűbb és bonyolultabb vallás, mint azt sokan – köztük a szerzőt perbe fogó fanatikusok – képzelik.

Libri, Budapest, 2017
310 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633103265 · Fordította: Nemes Krisztián
Libri, Budapest, 2017
310 oldal · ISBN: 9789634330820 · Fordította: Nemes Krisztián

Azrael (a Halál Angyala)

Dócza_Edith>!
Nedim Gürsel: Allah lányai

El kellett olvasnom jó pár oldalt, mire sikerült felvennem a fonalat az íróval. Maga az olvasmány sem könnyen értelmezhető, arról nem is beszélve, hogy ugrál a szálak között. Viszont ha egyszer valaki ráeszmél miről is szól a könyv, megismeri a menetét, onnantól már érdekes lesz. Minden fejezet nyújt valami újat az iszlám vallásról, az egyistenhit kialakulásáról, Mohamed életéről és a hiedelemvilágról.

borismama P>!
Nedim Gürsel: Allah lányai

Vallástörténeti ismereteim hiányára újra rávilágított a könyv, az elején nehezen boldogultam. A háborút megjárt nagyapát, már megkedveltem. Igaz hitét, műveltségét próbálta unokájának átadni, hogy az apró fiú megértse ennek a sokrétű vallásnak a lényegét.

Sandra_Pilizota>!
Nedim Gürsel: Allah lányai

5-ös azaz kiváló. Amennyiben valaki hiteles képet akar kapni a kultúrkörről, ilyen és hasonló könyveket keressen, ne a béna és hamis infókat tartalmazó ponyvákat. Nem vagyok hülye ehhez a kultúrkörhöz, elég sokat tudok róla, ám ez a könyv még nagyon sokat adott hozzá. Ezeket az anyagokat, tudásanyagokat biztosan használni fogom.

Lunemorte P>!

A kinyilatkoztatás angyalát ismerte már, ám a halál angyalával még nem találkozott. Nem sejtette, hogy ilyen félelmetes, hogy ilyen fekete, koromfekete, hogy egyik szárnya a földön, másik az égben van, s hogy két szeme közt az egész világmindenség elfér. Ő Azrail.

Kapcsolódó szócikkek: Azrael (a Halál Angyala)
Lunemorte P>!

De hisz ki látott még olyat, hogy a hangyák beszéljenek! Persze ki tudja, egy nap talán ők is megszólalnak majd.

Lunemorte P>!

Akkoriban még egy kezeden meg tudtad számolni, hány könyvet olvastál el életedben.

Lunemorte P>!

A halál hidegét érezte vajon, vagy csak attól félt, hogy téren és időn túl megszűnik létezni, és semmivé válik?

Lunemorte P>!

A magány új személyiséggel ajándékozta meg őt, ráadásul egy ismeretlen, hatalmas titok kapuját is föltárta előtte, amit oly régen érzett már magában, és amiről oly gyakran álmodott.

Lunemorte P>!

Ahhoz, hogy meglásd azt a másik utat, fel kell lebbentened a fátylakat a szemed elől.

81. oldala

Lunemorte P>!

A pokol volt, amit ütőered lüktetésénél is erősebben éreztél magadban, nem pedig a paradicsom.

Lunemorte P>!

Milyen különös, nem a haláltól, hanem a csöndtől rettegtek.

Lunemorte P>!

Hallgasd! Hallgasd az ég csillagainak és a föld szikláinak suttogását! Éjszaka morajlanak a hegyek, hallgasd a zúgásukat! A végtelenség hangját. Hallgasd az ágak között a szél fütyülését, szélcsendben a kút alján összegyűlt vízcseppek csobbanását, a messzeségben hömpölygő fehér tajtékú hullámok dübörgését. Éget a nap, pereg a homok. Hallgasd a hangjukat!

Lunemorte P>!

Mindenütt lángok égtek, a tűzimádók lángjai. Fekete köpenyes, fura kinézetű papok imádkoztak a hatalmas oszlopokon álló szentélyekben. Úgy látta, mintha még a víz is lángolt volna. Mindenki a Jó és a Rossz küzdelméről beszélt, amelyben valamilyen okból mindig a Rossz győzedelmeskedett.