Allah ​lányai 7 csillagozás

Nedim Gürsel: Allah lányai

Lát, Uzza és Manát: mindhárman nagy tiszteletnek örvendő bálványok, ők „Allah lányai”. Ám egyszer csak jön valaki, és örökre megváltozik az életük. Milyen sorsot szán nekik az utolsó próféta? És milyen lesz az új hit, amely megfosztja őket rangjuktól és szeretett híveiktől?

Az Allah lányai egy félárván maradt, nagyszüleivel felnövő gyerek szemén keresztül mutatja be az iszlám előtti Arábia hiedelemvilágát, az egyistenhit kialakulását és Mohamed próféta történetét. A legendákkal átszőtt, sokszólamú elbeszélés varázsszőnyege hol a Korán megjelenése előtti mítoszok világába, hol a középkori dervisek misztikus történeteibe, hol a „Nagy Háborúban” arabokkal küzdő nagyapa vívódásaiba, hol pedig egy hittől megbabonázott kisgyermek mindennapjaiba repíti az olvasót, bemutatva, hogy iszlám lényegesen sokrétűbb és bonyolultabb vallás, mint azt sokan – köztük a szerzőt perbe fogó fanatikusok – képzelik.

Libri, Budapest, 2017
316 oldal · ISBN: 9789634330820 · Fordította: Nemes Krisztián
Libri, Budapest, 2017
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633103265 · Fordította: Nemes Krisztián

borismama
Nedim Gürsel: Allah lányai

Vallástörténeti ismereteim hiányára újra rávilágított a könyv, az elején nehezen boldogultam. A háborút megjárt nagyapát, már megkedveltem. Igaz hitét, műveltségét próbálta unokájának átadni, hogy az apró fiú megértse ennek a sokrétű vallásnak a lényegét.

Zsuzsa80
Nedim Gürsel: Allah lányai

54.oldalig jutottam.kínt izzadva.nem jott be.
Se a stîlusa,se a story.Minden egyes oldal vegen osszerancoltam a homlokom,hogy "mi van?"Lehet nekem nem jon be a konyv,lehet ugy rossz ahogy van.

borismama

Sokan azt gondolták: ott a haza, ahol a haszon.