Istennel ​az öröklétben 7 csillagozás

Az utolsó párbeszéd
Neale Donald Walsch: Istennel az öröklétben

Mi megy végbe valójában e földi létben, és mi fog történni, ha életünk véget ér? Újra egyesülünk-e rég eltávozott szeretteinkkel? Tudatában leszünk-e annak, ami a halálunk után történni fog? Fog EGYÁLTALÁN történni valami? Itt megtalálhatjuk a lélegzetelállító és lelkesítő válaszokat a kérdésekre, amelyeket minden emberi lény egész életében kutat. Jelen eszmecsere az emberi tapasztalat számos területét vizsgálja meg, s kiváltképpen egyet derít fel minden eddiginél nagyobb mélységben: a halált és a haldoklást, valamint a túlvilági életet. Egyszerű, érthető nyelven tárja fel az élet okát és célját, az utazás természetét, amelyet mindnyájan megkezdtünk; s ennek az utazásnak a rendkívüli végét – amelyről kiderül, hogy egyáltalán nem is végállomás, hanem elragadtatott közjátéka egy dicsőséges tapasztalatnak, amelynek teljes leírása lenyűgözi képzeletünket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Titok tanítóinak könyvtára Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 2008
372 oldal · ISBN: 9789635289783 · Fordította: Hegedűs Péter

Molu P>!

Egyetlen hazafelé vezető ösvény sem jobb bármelyik másiknál. Bármely ösvényt választhatod, hiszen a hazajutáshoz nincs szükséged másra, mint őszinte vágyra, tiszta és nyílt szívre, és hitre abban, hogy Isten senkinek semmilyen okból nem mondja azt, hogy: „Nem, te nem jöhetsz Hozzám” – főként nem azért, mert az illető másféleképpen hitte az Istent.
Minden valódi vallás csodálatos, és minden valódi spirituális tanítás elvezet Istenhez, és egyetlen vallás vagy tanítás sem „igazabb” a másiknál. A hegycsúcsra nem csak egyetlen úton lehet feljutni.
A vallást az emberi kultúrák alkották meg, hogy segítségére legyen gyermekeinek annak felismerésében és megértésében, hogy létezik egy örökké jelenlevő forrása a segítségnek szükség idején, az erőnek megpróbáltatások idején, a világosságnak zűrzavar idején és az együttérzésnek szenvedés idején.
A vallás egyben az emberiség azon ösztönös tudásának kifejeződése, hogy a rítusok, hagyományok, szertartások és szokások roppant értékkel bírnak, jelzések, amelyek hangsúlyozzák egy nép jelenlétét a világban, és kötőanyagok, amelyek az adott nép kultúrájának összetartásával biztosítják a jelenlétet.
Minden kultúrának megvan a maga csodálatos és egyedülálló hagyománya, amellyel lerója tiszteletét a csodálatos és központi igazság előtt: hogy létezik az életben valami, ami nagyobb és fontosabb az ember saját vágyainál; hogy az élet maga sokkalta mélyebb és jelentőségteljesebb tapasztalat, mint azt sokan eslőre képzelnék; és hogy az emberi kapcsolatok legmélyebb kielégülését és legcsodálatosabb örömeit a szeretetben, a kölcsönös törődésben, a megbocsátásban, a kreatívitásban, a játékosságban és az összefogásban találjuk meg, amelynek során egyesítjük erőinket egy közös cél elérése érdekében.
Válasszátok hát mindnyájan a saját utatokat Hozzám!

36-37

Molu P>!

A nézőpont teremti meg az érzékelést.
Az határozza meg, hogyan látunk valamit, hogy miként tekintünk rá.

Molu P>!

A szó legigazabb értelmében mondtam, hogy nem utazáson veszel részt, hanem máris ott vagy, ahová el akarsz jutni. De mivel te erről mit se tudsz, azt tapasztalod, hogy IGENIS utazáson veszel részt. Így tehát végig kell járnod azt az utadat, hogy rájöjj: az utazás szükségtelen. El kell indulnod az ösvényen ahhoz, hogy felismerd, az ösvény pontosan ott kezdődik és ott is végződik, ahol ebben a pillanatban állsz.

Molu P>!

Ha életed minden eseményére – a halált is beleértve – ajándékként tekintesz, akkor kincsnek fogod látni őket, amelyek mindig téged szolgálnak, és elvezetnek az örömhöz. Ha viszont bármely eseményre – a halált is beleértve – tragédiaként tekintesz, akkor örökké gyászolni fogsz, és a szüntelen bánat lesz egyedüli osztályrészed.

Molu P>!

Bármely helyzetben megváltoztathatod a nézőpontodat, ha megváltoztatod a véleményedet azzal kapcsolatban, hogyan akarod „szemlélni a helyzetet”. Te döntöd el, hogy mit akarzs látni, s azután az a kép fog fogadni, amelyet kiválasztottál.

Molu P>!

Azért éled az életedet a fizikai világban, hogy a saját Tapasztalatodban ismerhesd meg az Énedet.

178

Molu P>!

Csak az Érzés vezethet el a Teljes Tudatossághoz. A Tudás egymagában csak részleges tudatosságot eredményezhet, ahogyan a Megtapasztalás is.
Tudhatod ugyan, hogy Isteni vagy, de tudatosságod csak akkor Teljesedik be az Érzés átélésén keresztül, amikor Megtapasztalod Éned Iseni mivoltát…
A Tudáshoz a Megtapasztalást is hozzá kell adnod, hogy létrehozd az Érzést. Az Érzés a lélek nyelve. Az Én tudatosságát úgy érheted el, ha a Énedet teljesen azonosnak érzed azzal, Aki Valójában Vagy.

42-43

Molu P>!

Még ha nincs is ínyedre az adott esemény, ha nem is kedveled az illetőt, ha nem élvezed az adott pillanatot, akkor is mindegyikük szent, hiszen az Élet a saját folyamatán keresztül informálja az élőt önmagáról, és nincs szentebb dolog, mint Megtudni, majd Megtapasztalni, amit az Élet közölni akar velönk saját Életünkről.
És így azáltal, hogy részt veszel ebben a konkrét beszélgetésben – még ha nem is értesz egyet vele – , el fogsz jutni az igazsághoz és a hazavezető ösvényedhez…
Minden ösvény hazafelé vezet.
Kivétel nélkül mindegyik.