Beszélgetések ​Istennel I. 32 csillagozás

Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel I. Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel I.

E könyv szerzője – N. D. Walsch –, amikor úgy érezte, élete kudarcba fullad, elhatározta, hogy levelet ír Istennek. Rá is zúdította Istenre minden baját. Ezeket egyetlen szemrehányó kérdésben lehetne összesűríteni: „Mivel érdemeltem ki ezt a nyomorúságos életet?”. És megtörtént a csoda: Isten válaszolt! Nem postafordultával, hanem azon nyomban. A toll magától kezdett el mozogni, Walschnak követnie kellett a sugallatot… Létrejött a beszélgetés. Könyv formájában immár mi is olvashatjuk. Főként azoknak ajánljuk, akiket nem elégítenek ki a hagyományos vallások válaszai.

Édesvíz, Budapest, 2003
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635286120 · Fordította: Ambrose Montanus
Édesvíz, Budapest, 2001
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635284969 · Fordította: Ambrose Montanus
Édesvíz, Budapest, 2000
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635284632 · Fordította: Ambrose Montanus

zsucika P>!
Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel I.

Lelkesítő, egyben kicsit elszomorító is volt számomra. Mennyi minden tanulnivaló van még az életben, hogy többre legyek képes, mint hajlamos. Úgy érzem, többször érdemes olvasni, mert valószinüleg minden olvasással fel fogok fedezni új gondolatot, amin az előzőben átsiklottam. Ha az ember ki tud törni a hétköznapok mókuskerekéből, és persze hajlandó is, semmi olyat nem taglal a könyv, ami vállalhatatlan lenne. Tetszett a könnyed érthető stílus, amellyel megtöri a hétköznapi Istenképet. Bár, még nehezebb elképzelnem másnak, mint egy öreg szakállas apónak, de teljesen szembe megy bármilyen vallási ideákkal. és a legegyszerűbben a szeretetre irányítja a figyelmet.
Semmi sem jó vagy rossz, a dolgok semmilyenek, az aktuális hangulatunk ad egy dologhoz, pozitív vagy negatív töltetet. Nekem ez most nagyon pozitív volt. :-) Jókor talált rám ez a könyv azt hiszem.

Attila_Makkai>!
Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel I.

Nagyon kell figyelni, ha az ember a megértésre is öszpontosít. Könnyen lehet vele haladni, de N. D. W. kérdései a vége felé olyanok, mintha ő még mindig nem értette volna meg a korábban leírtakat.

Joya>!
Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel I.

Édesapám többször ajánlotta, hogy olvassam el ezt a könyvet, de míg élt nem kerítettem sort a dologra. Nagyon bánom, hogy nem beszélhettem vele a könyv által felvetett kérdésekről/ válaszokról. Azt hiszem örült volna neki.

Bár én nem vagyok vallásos, de voltak a könyvnek olyan részei, amik – nem ebben a köntösben – de visszaköszöntek a korábbi tapasztalataimból. Nem lett a kedvenc könyvem, de gondolatindítónak, és arra, hogy az ember elmerengjen pár témán, amit a kötet feszeget jó volt.

Bugi_és_Rozi>!

Soha nem fogsz kárt okozni a kapcsolatodnak – sem senki másnak -azzal, ha
többet látsz egy másik emberben, mint amennyit megmutat magából. Mert ő
valóban több. Sokkal több. Csak a félelme megakadályozza abban, hogy
megmutatkozzék. Ha észreveszi, hogy többet látsz benne, akkor bátran meg fogja
mutatni, amit már úgyis látsz.

Terka6>!

A mindenség pedig csak egy irdatlan fénymásológép. Egyszerűen létrehozza a gondolataid másolatát. Egyetlen egy módon tudsz változtatni: meg kell változtatnod a gondolataidat!

Katica_98 P>!

Mert Isten legmagasztosabb ígérete mögött a legmagasztosabb szeretet áll.

Katica_98 P>!

Légy ezért figyelmes mások választásával kapcsolatban, de semmiképp ne ítélkezz.

Katica_98 P>!

Csak arra van szükség – amire mindig is szükség volt –, hogy mindannyian egyetértsetek. Márpedig ha nem tudtok egyetértésre jutni, egy ilyen alapvetően egyszerű dologban, mint hogy abbahagyjátok egymás gyilkolását – hogyan is tudnátok megidézni a mennyeket, miközben ökölrázással próbáljátok rendbe tenni az életeteket ?

Katica_98 P>!

A világ miattatok és a ti döntéseitek miatt olyan, amilyen – vagy éppen az elmulasztott döntéseitek miatt.

VeresIbi>!

Minden emberi gondolat és minden emberi tett vagy a szereteten vagy a félelmen alapul. Nincs más emberi indíték, és az összes többi eszme ebből a kettőből fakad; ugyanannak a két témának a különféle változatai.
Töprengj el rajta, és látni fogod, hogy így igaz. Ezt neveztem Mögöttes Gondolatnak – ami vagy a szeretet vagy a félelem gondolata. A gondolat a
gondolat mögött. Az első gondolat, az elsődleges erő. Az a nyers energia, mely a megtapasztalás motorját hajtja.

Joya>!

Szó sincs arról, hogy felfedezed – bizony, újra és újra megteremted magad. Így ne arra törekedj, hogy felfedezd aki Vagy, hanem, hogy meghatározd azt, Aki Lenni Akarsz.

Véda P>!

Módszeresen megsemmisítitek a környezeteteket, majd az úgynevezett természeti katasztrófákra mutogattok, mint Isten kegyetlen tréfájára, avagy sóhajtozva emlegetitek a vad természet könyörtelenségét. Ám csak önmagatokat csapjátok be, és a ti módszereitek kegyetlenek.

Sándorné_Szilágyi_Kata>!

Az igazi Mester nem az, akinek a legtöbb tanítványa van, hanem az, aki mellől a mesterek kelnek útra.