Navracsics Judit (szerk.) · Bátyi Szilvia (szerk.)

Első ​és második nyelv: interdiszciplináris megközelítések / First and second language: interdisciplinary approaches 0 csillagozás

Navracsics Judit – Bátyi Szilvia (szerk.): Első és második nyelv: interdiszciplináris megközelítések / First and second language: interdisciplinary approaches

A ​Pszicholingvisztikai tanulmányok sorozatunk 6. kötetében olyan tanulmányokat gyűjtöttünk össze, amelyek az első- és a második nyelv természetes körülmények közötti és kísérletes helyzetben való használatairól szolgálnak adatokkal. A háromnyelvű kötetben a hazai kutatókon kívül külföldi szakemberek is elfogadták felkérésünket, és megtiszteltek minket legújabb kutatásaik és azok eredményeinek bemutatásával. Szerzőink tudományos háttere sokszínű és különböző, így a nyelvhasználatot interdiszciplináris megközelítésben mutatjuk be. A tanulmánykötet hasznos olvasmány, ismeretforrás lehet nyelvészeknek és a nyelvek iránt érdeklődőknek egyaránt.

A Pszicholingvisztikai Nyári Egyetem előadásait tartalmazó kötetek a TINTA Könyvkiadónál:
• Tanulmányok a mentális lexikonról (2009);
• Nyelv, beszéd, írás (2010);
• Lexikai folyamatok egy- és kétnyelvű közegben (2011);
• A mentális folyamatok a nyelvi feldolgozásban (2012);
• A nyelv – rendszer,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Segédkönyvek a nyelvészet tanulmányozásához Tinta

Tinta, Budapest