Fruits ​Basket 1. (Fruits Basket 1.) 17 csillagozás

Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Tohru Honda was an orphan when one day fate kicked her out of the house and on to land belonging to the mysterious Sohma family. After stumbling upon the teenage squatter, the Sohmas invite Tohru to stay in their house in exchange for cooking and cleaning. Everything goes well until she discovers the Sohma family's secret, when hugged by members of the opposite sex, they turn into their Chinese Zodiac animal!

Tokyopop, Los Angeles, 2004
216 oldal · ISBN: 9781591826033 · ASIN: 1591826039 · Illusztrálta: Natsuki Takaya

Kyo Sohma · Tohru Honda · Arisa Uotani · Kagura Sohma · Saki Hanajima · Shigure Sohma · Yuki Sohma

Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Először is leszögezném, hogy az anime a legnagyobb kedvenceim közé tartozik.
Már a régi verzió is tetszett, de az új változat egészen elképesztő lett.
Mivel már legalább 6x láttam, úgy gondoltam ideje mangában is belenézni.

1998-ban kezdődött a manga szóval a rajzok ennek megfelelően szépek. Semmi kivetni valót nem találtam bennük.
A történet gyorsabban halad, mint arra számítottam. Az első kötet lefedi kb az anime első 5 részét.
♦ Tohru egyszerűen csak szerethető és úgy érzed meg akarod védelmezni.
Legkedvesebb karakterem.
♦ Yuki avagy a herceg: Zákózott a viselkedése és kedvessége nekem tetszik. Jól megalkotott karakter, akiről még nem kevés dolog fog kiderülni. Persze ez mindenkire igaz…
♦ Kyo pedig… hát Ő Kyo. Persze most még elviselhetetlennek tűnik, de tudván mik fognak még történni imádom!
✖ Kagura talán az egyetlen szereplő, akit nem tudok elviselni.

Nem tudok igazából rosszat írni a mangáról, de mégis hiányzik nekem a szinkron.
Angol szinkronnal nézem ugyanis és Tohru hangja annyira megnyugtató, még hallgatni is jó.
A lényeg nagy piros pont a készítőnek.

Lehvira>!
Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Miután idén elindult jobb grafikával a Fruits Basket kedvet kaptam hozzá, hogy elkezdjem olvasni a mangát. (Az eredeti animét már nem is találtam meg japán szinkronnal, csak angollal, szóval felüdülés ez a 2019 – es változat) Jó látni, hogy egész szépen követi az anime a manga eseményeit, ezzel elégedett vagyok. Viszont most, hogy javult a grafika sokkal jobb lett, mint az eredeti rajzok a mangában, és így kicsit zavartak xD

Shouri>!
Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

SZabályosan elolvadtam! Anno pár kedves ismerősömnek köszönhetően kaptam meg az animét, és nem hazudok, 1-2 nap alatt ki is végeztem… Akkor még nem volt internetünk, úgyhogy a mangákkal csak később tudtam megismerkedni, és miután megtudtam, hogy a sorozat bőven folytatódik az anime után, természetesen rávetettem magamat. Ugyanakkor az első köteteket nem olvastam el, mert balga módon azt gondoltam, úgyis láttam az animét…
Nagyot hibáztam!
Imádnivaló a manga is, és nagyon kedves emlékeket hozott vissza. Ugyan hiányoznak az anime pasztell színei és bájos zenéje, de a manga hangulata kárpótol mindent!
Régen is, és most is Kyo a kedvenc, ez szerintem sose fog megváltozni, és kicsit se bánom.

Fyndra>!
Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Nem az anime miatt kezdtem olvasni, csak felemlegették, nekem meg beugrott, hogy egymillió éve, amikor minden hülyeséget feltoltam az agyamba, amit japánok rajzoltak, elkezdtem már, csak akkor beletört a bicskám.
Most egy kis lazulásra vágyva próbálom végigküzdeni magamat rajta; nem lesz könnyű, már az elején érzem, mert nagyon nem az én világom az ilyen iskolás romkom, és bizonyos számú manga után az ember ráun az ismétlődő archetípusokra, de a kínai horoszkóposdi és a kiscsaj fura háttere talán elég lesz, hogy kibekkeljem ezt a huszonpár kötetet. És ki tudja, talán a Sohma család átka is érdekesen sül el a végére :)
(De az alapszitu, miszerint a kiscsaj az erdőben sátrazik, mert egy kanyija sincs, és felújítás van a nagyapjánál, hát az valami páratlanul agyalágyult. Rég láttam ennél nyögvenyelősebb felütést :D )

NagyEdina96>!
Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Először az animét fedeztem fel, ami megfogott bár annyira nem nyűgözött le. Most találtam rá az új verzióra. Szebb és jobb grafikával készítették el az animét s így kedvet kaptam a mangához is.
Sajnos a rajzolása annyira nem fogott meg, de az alapötlet, az állati horoszkóp tagjaival nagyon ötletes.
Kíváncsi vagyok tud-e újat és többet mutatni, mint az anime.

beitghanima>!
Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Hát elég érdekes kis manga :) A grafika annyira nem tetszik, de a történet egész jó. Nagyon tetszik az a rész (történet) a kínai horoszkóp állatjaival. Érdekes volt :)

Rozinante>!
Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Na, elolvastam az elsőt. :) Bár eddig hűen követte az animét (1-2 apróságtól eltekintve), ezért nem kötött le annyira. Mondhatnám, hogy „szenvedtem” is. Hajlamos vagyok ugyanis arra, hogy mivel nagyon kíváncsi vagyok a történetre, átlapozom azokat az információkat, amiket már tudok, hogy így ne vesztegessek el időt. :D Ezért mondtam, hogy szenvedtem. Mert annyira kíváncsi vagyok, hogy nem bírom kivárni, amíg eljutok arra a pontra, ahol már ismeretlen információk lappanganak. XDXD Tudom, ez az én hülyeségem.
    Szóval, mindenki olyan, amilyennek az animében megismertem. Egyedül talán Kyou rajzolása másabb kicsit, de nem különösebben zavar, sőt. A sztori beindult, elég gyorsan is, hogy ezt mondjam. Voltak olyan részek, amikor nem tudtam eldönteni, hogy most miről van szó, mintha össze-vissza ugrálnánk. Viszonylag hamar kiderült minden, sőt, még Kagura is megjelent, bár őt későbbre vártam.
    Úgyhogy azt mondom, az anime első jó pár részét már le is tudtam. Jaaaj, alig várom, hogy az anime-történet végére érjek és végre folytathassam onnan. XD Úgyhogy megyek is olvasni tovább. :D

eszter1818>!
Natsuki Takaya: Fruits Basket 1.

Nagyon aranyos kis manga, pont egy ilyenre vágytam :)

Szűcs_Viktória_>!

Your kindness is like a candle, Sohma-kun. I can feel it light up…and I just want to smile.

Szűcs_Viktória_>!

– You lack experience, that's all. For example, I'm sure you could smash this table to bits with your bare hands. But I'm equally sure you could punch the table without breaking it. And why is that? Because I know your training has taught you to control your fists… at least I should hope so, after four months of fighting bears and-
– I didn't fight bears!

Szűcs_Viktória_>!

My point is, it takes just as much training to get along with people. Only, training by yourself in the mountains won't do you any good. You need to surround yourself with others. As you get to know them, of course you take the chance that you'll end up hurting them, or they'll end up hurting you. One of those things might very well happen. That's the only way we learn… about others, and about ourselves. You're a black-belt in martial arts, but I'd guess you still a white-belt in social skills. Someday, you're going to meet someone that truly wants to be your friend, and you, theirs. But it if you don't keep training, you won't be ready when that happens.

Fruits Basket sorozat · Összehasonlítás