Elfvadász (Warhammer: Gotrek és Felix 10.) 39 csillagozás

Nathan Long: Elfvadász

Altdorfba érve Gotrek és Felix megtudja, hogy a Káosz erői már visszavonultak a falak alól. Ám rövidesen újabb kalandokba sodródnak egy ifjú jósnő látomásainak köszönhetően. Kiderül, hogy a sötét elfek őrült tervet forralnak: egy szörnyű hatalommal felruházott mágikus eszközt készülnek működésre bírni, hogy lerombolják vele az Óvilág városait, és térdre kényszerítsék a Birodalmat…

Eredeti megjelenés éve: 2008

Szukits, Szeged, 2010
454 oldal · ISBN: 9789634971962 · Fordította: Szente Mihály

Gotrek Gurnisson

Gábor_Hernádi>!
Nathan Long: Elfvadász

Félix és Gotrek a sötételfek ellen? Jól hangzik? Az is. A lehetetlent nem ismerő kettős megint megmenti a világot a a gonosz ármánykodásától és ez nem kicsit szórakoztató.

Hippoforaccus>!
Nathan Long: Elfvadász

Tetszik ez a trollvadászos, becsületből addig gyilkolós, amíg meg nem halós ötlet. Számomra tökéletes kikapcsolódást nyújtott… semmi mély, rejtett mondani való, csak a „csapjunk bele a lecsóba”. Attól függetlenül, hogy egy véres káosz az egész, még vicces is, úgyhogy engem második olvasásra is teljesen megvett.

Most, hogy Nathan Long átvette a sorozatot, lényegesen viccesebb lett a történet. Felix karakterét ügyesen megtartotta, de a Trollvadásznak adott egyfajta fanyar humorérzéket, ami eddig nem igazán volt észrevehető, és bőbeszédűbbé is tette.

Keli>!
Nathan Long: Elfvadász

Sötét elfek vs. Gotrek?? Jöhet!
Az előző, Nathan Long által írt könyv intenzitás, és lendület megmaradt, csak most más volt az ellen. Mélyebb tartalmat most nem is kerestem. Kell néha egy „na menjünk, csapjunk le pár fejet” könyv is! :)

slawter>!
Nathan Long: Elfvadász

Nathan Long az Embervadásznál elkapott hangulatot és fonalat remekül vitte tovább.

Victorious>!

– Gyertek csak, csupasz képű csontvázak! – harsogta szinte boldogan. – Hadd aprítsam fel tűzifának azt a rozoga mosóteknőtöket!

163. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Gotrek Gurnisson