Barátság, ​féltékenység, Molière! (Lányok regénye 3.) 35 csillagozás

Nathalie Somers: Barátság, féltékenység, Molière!

Maëlle Maxime iránti szerelme kezd kihűlni, Chiara ünnepélyes fogadalmát, hogy az idén ha törik, ha szakad, elindul a világot jelentő deszkák felé, egyelőre semmi nem látszik megerősíteni, nem beszélve arról, hogy szüntelenül torzsalkodnak Mélisande-dal, aki nem hajlandó felfedni előttük rejtélyes szerelmese kilétét. Mindennek a tetejébe Lily már szóba sem áll a három lánnyal, új barátnője van, a különös, félénk és visszahúzódó Bérénice.
De vajon ez az igazi arca? A sok titok, hazugság és árulás közepette négy hősnőnk barátságának bizony kemény próbákat kell kiállnia.
Egymásra találnak-e újra, lehet-e még ugyanolyan felhőtlen a viszonyuk, mint régen?

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bíbor pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633738429 · Fordította: Burján Monika
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
322 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633738429 · Fordította: Burján Monika

Mélisande de Saint-Sevrin · Chiara Palermo · Farouk · Lily Berry · Maëlle Tadier · Adrien Nison · Berry néni · Florian Bessan

Greti26>!
Nathalie Somers: Barátság, féltékenység, Molière!

Hát elolvastam.. Nem ez lesz életem sorozata, de egynek még elment.
Ez a rész nekem nem igazán tetszett. A stílus, meg a szöveg most már teljesen oké volt, na most meg a sztorija nem tetszett… Hátha a 4. részre már végre rendben lesz minden része… :D Eddig Lily volt a kedvencem a lányok közül, na most ez teljesen megváltozott. Most már egyáltalán nem szimpi a csaj. Sőt! Bérénice nekem már az elején sem tetszett, de a végére rendesen undorodtam a viselkedésétől.. Szörnyű volt az a lány.. És én még Adrient megmertem gyanúsítani, hogy megcsalta Lilyt.. De szerencsére ő nem olyan. :) off Nem úgy mint a csodás Alexandre… Fúj, borzasztó volt amit ő tett. Szegény Chiara és Mélisande.. De szerencsére a végén sikerült jól megalázniuk :D
Maëllet én még mindig nem kedveltem meg, szerintem elég gáz volt az újraindult párkapcsolata Maxiemmel.. De legalább szakítottak. És Maëlle szerzett egy ezüstérmet *-* Chiara viszont kezd egyre szimpibb lenni. Remélem fényes jövő vár rá a színpadon:) De én úgy sajnáltam a mamája miatt.. :,(
Ebben a részben talán Mélisande volt a kedvencem, bár nem volt tökéletes, de a szereplők közül ő fejlődött a legtöbbet. Mondjuk elég sok olyat tett, ami nekem nagyon nem tetszett. Először is, szerintem nagyon gáz volt rejtegetnie a párkalcsolatát a barátnői előtt, hisz ő mégiscsak a legjobb barátnői, simán elmondhatta volna nekik, megérdemelték volna. off Aztán másodszor szerintem nagyon gáz, hogy pont a húga első szerelmével fog összejönni. És igen, itt Faroukra gondolok. De a hibái ellenére még mindig Mél a legjobb lány a négy közül.
A könyv végén benne volt, hogy hogy kéne kimondani a szereplők neveit. Hát ezt hamarabb is megtehették volna XD Én majdnem mindenkinek rosszul ejtettem ki a nevét.. De a kedvencem Chiara neve volt, akit valójában Kjárának kéne mondani. Igen, így ahogy írtam. Nahh, hát én végig Siarának olvastam, és ezt szerintem 3 könyv után ezt a beidegződést nem is tudom megváltoztani… XD

Szimirza>!
Nathalie Somers: Barátság, féltékenység, Molière!

Talán ez volt a legjobb része ennek a sorozatnak. Annak ellenére, hogy nagyon csajos, most azért volt benne némi érdekesség is, de voltak eléggé lapos részek benne, ahol egyrészt idegesítettek a szereplők, másrészt nem történt semmi oldalakon keresztül. Talán a legfontosabb mondanivalója ennek a sorozatnak, az az, hogy mennyire fontos a barátság és hogy mit bír ki egy barátság…

Nathalie Somers: Barátság, féltékenység, Molière!

Ha lehet, most még jobban szeretem a sorozatot. Kicsit lányos, kicsit egyszerű, mégis kedves történet.
A lányok most is hozták a formájukat: Maëlle „buldózerkedett”, Chiara még mindig sokat álmodozott, Lily elég naiv volt – bár ez most egyáltalán nem tett jót neki –, Mélisande pedig ugyanaz a gazdag kis fruska maradt, aki képes kimutatni az érzéseit, ha arra van szükség. Nem állítom, hogy – a történethez hűen – több mondanivalóval bírt, mint egy Balzac-mű. Nem változtattam szemléletet, nem jöttem rá az élet értelmére (a kutatást nem adom fel!), sőt, a karakterek néha fel tudtak bosszantani. De kit érdekel mindez, ha adott egy jó sztori, ami felfrissít és szórakoztat? Ha minden fejezet után megfogadtam, hogy ez lesz az utolsó, aztán megyek aludni, de végül nem tudtam letenni? Szerintem ez esetben passzol a kis jelző a borító hátulján (falni fogod), ráadásul franciákról szól, akik olyan rosszul beszélnek angolul, mint én a tanárcserénk után – ezek után hogy ne szerethetném őket?!
Mindent összevetve van egy jó történetünk érdekes szálakkal, problémákkal és Farouk szintű poénokkal. Kíváncsi vagyok, még mit tartogathat Nathalie a lányok számára… :)

Sylvie23 P>!
Nathalie Somers: Barátság, féltékenység, Molière!

A vége felé egész érdekes lett, de összességében nekem ez a rész nem tetszett annyira, mert unalmas volt. Az a legnagyobb baja ennek a sorozatnak, hogy alapból nagyon lapos az egész. Ezt vagy sikerült felhoznia az írónak, mint a második részben tette, vagy egyszerűen marad amilyen, mint itt, és miközben olvasod azon jár az agyad, hogy miért is olvasod egyáltalán, hiszen úgyse történik benne semmi. Bár a lányok hozták a formájukat mégis alig történt velük valami, ha pedig mégis történt valami, az alig lett kifejtve… Gondolok pl. Chiara esetére, vagy a szerelmi háromszögre… Bár nem szeretem túlzottan a szerelmi háromszögeket itt még az is érdekesebb lett volna a nagy semmitől…. Ha lesz köv. része valószínűleg el fogom olvasni, mert nem szoktam félbehagyni sorozatokat, de nem fogom összetörni magam érte.

Celestina>!

5/5*
Bővebben(2020) 3.olvasás után:még mindig nem ez a kedvenc kötetem,de értékes,mert az egyetlen,ahol spoilervégig együtt vannak.Bár sajnos elég kevés jelenetet szentelt nekik az írónő.:(Az egész sorozatot elolvasva már nagyon nem kedvelem azokat az oldalakat,ahol Adrient szidják igazságtalanul.Hogy lehetnek ilyen előítéletesek az emberek!?Ráadásul ezzel teszik tönkre Lilyt is a későbbiekben.Annak idején nem is nagyon gondolkozhattam ,első alkalommal a könyv mellett ,mert biztos rájöttem volna ,hogy spoileregy szemét.Azt se tudom,hogy nem gondoltam már itt,csak kb. az 5.kötetnél arra,hogy Farouk és Mélisande összejöhetne.Mégis a kedvenc párosom lettek .Chiara szála szokásos módon itt is unalmas ,a sorozatban végig hidegen hagy ,mit csinál.Nem tudom,miért írják az emberek ,hogy „lapos” és „unalmas”,tudják mi az unalmas !?A Szent Johanna Gimi,na az igen.Mi történik ott,ami itt nem?Na és a szókincs.Hol van annak a nőnek ilyen szókincse?! Körülbelül bármilyen más gimis sorozat szebben van leírva és ez nem a hitelesség kérdése.

Nóri2000>!
Nathalie Somers: Barátság, féltékenység, Molière!

Nagyon jó könyv,hamarosan befejezem pedig nemrég szereztem meg,remélem lesz még része!

Zizifalva>!

A három muskétás négy volt, nem öt!

49. oldal, 6. fejezet - Szóváltás az Angyalok Kávézójában

Zizifalva>!

– Gyerünk, Maxime, húzz bele! – üvöltötte Maëlle.
– Hajrá, Max! Te vagy a legjobb! – harsogta kórusban Lily és Adrien.
– Hajrá, Maxou, te vagy a legszebb! – óbégatta Farouk.
– Miért mondod ezt? – csodálkozott Adrien. – Kit érdekel, hogy szép vagy sem?
– Hát én például szeretem, ha azt mondják, szép vagyok. Állati nagyot tud lendíteni rajtam…

73-74. oldal, 9. fejezet - Feltámad a szél

Kapcsolódó szócikkek: Adrien Nison · Farouk · Lily Berry · Maëlle Tadier
Zizifalva>!

– Berry néni, csodálatosnak tetszik lenni!
A dicséret címzettje egy pillanatra elképedt, majd a szája sarkában kis mosoly jelent meg.
– Köszönöm, Maëlle, erről már én is régóta meg vagyok győződve, de mindig jóleső érzés, ha erre mások is rájönnek, még ha nem is tudom, minek köszönhetem ezt a dicséretet.
– Majd mindent elmagyarázok egy cup of the mellett, ahogy a mi angolszász barátaink mondják.
– Máris készítem!
És amikor Maëlle elment mellette, Lily anyukája odasúgta neki, de elég hangosan, hogy a többiek is hallják:
– De ha esetleg ezt a férjem és a gyerekeim jelenlétében is megismételnéd, igen hálás lennék érte.

319. oldal, 39. fejezet - Tea time and theater

Kapcsolódó szócikkek: Berry néni · Maëlle Tadier
Zizifalva>!

– Én azt mondom, jobban tennénk, ha bemennénk. Érzem, hogy egyik pillanatról a másikra megnyílik az ég – mondta duzzogó arccal Mélisande, nyugtalanul fürkészve a súlyos felhőket.
– Hogy te milyen pesszimista tudsz lenni! – torkolta le Maëlle. – Sokkal jobb itt kinn.
– Meg aztán tanév végén Berryék pázsitján heverészni egy pléden – ez már kicsit hagyomány is – tette hozzá nyomatékosan Chiara.
– Hagyomány? Még csak másodszor gyűlünk össze ebből az alkalomból! Mindenesetre, ha tényleg elkezd esni, akkor az új hasított bőr fülbevalómnak annyi!
– Fülbevaló hasított bőrből? – képedt el Maëlle. – Milyen fura egy ötlet!
– Ugyan már, drágaságom, a művészet újítás, a nyersanyag leleményes kimunkálása… Néhány gramm finomság ebben a durva világban!

312. oldal, 39. fejezet - Tea time and theater

Zizifalva>!

– A fenébe is, elfogyott a víz! – rikkantotta Farouk, az utolsó cseppet töltve ki a poharába.
Tekintélyt parancsoló arccal tapsolt egyet, és odaszólt Floriannak:
– Pincér, egy kancsó vizet az egyes asztalhoz!
Mivel barátja gyilkos pillantást vetett rá, a langaléta fiú feltápászkodott, felkapta a kancsót, és dohogva azt mondta:
– Oké, rendben, felfogtam, nem igazán nézek ki úgy, mint egy segítségre szoruló ifjú hölgy…

39-40. oldal, 4. fejezet - A barátság drága kincs

Kapcsolódó szócikkek: Farouk
Zizifalva>!

Nem árt, ha résen leszel: a királyfik állítólag már nem olyanok, mint régen. A jelek szerint egyik-másik varanggyá változik, ha megcsókolják.

123. oldal, 15. fejezet - Hideg veríték

Zizifalva>!

– Hát… – kezdte óvatosan –, honnan tudjuk, hogy az a személy, akivel vagyunk, igazán értékel-e bennünket… Hogy az érzelmei őszinték?
Berry asszony nem felelt azonnal. Rövid gondolkodás után végül azt mondta:
– Azt hiszem, nagyon nehéz igazán belelátni egy másik ember szívébe. Olykor még a sajátunk is csupa rejtély. De ha józanul vizsgáljuk a dolgot, azt gondolom, az idő és az együtt megtett út olyan lényeges tényezők, amelyek valamelyest választ tudnak adni erre a kérdésre.
– Pedig azt szokták mondani, hogy a szívnek megvannak a maga indokai, amelyekről az észnek nincs tudomása.
– És azt is szokták mondani, hogy a szerelem vak. Ami lehet jó is, mert senki sem tökéletes, néha azonban rossz is. Egy vak nem látja a veszélyt.

255. oldal, 31. fejezet - Konspiráció

Kapcsolódó szócikkek: Berry néni · Lily Berry
Zizifalva>!

És mindenekelőtt, amíg nem vagy biztos a dologban, óvd a szíved!

256. oldal, 31. fejezet - Konspiráció

Zizifalva>!

– Most meg mit csinálsz? – kérdezte anélkül, hogy lassított volna a léptein.
– Azt hittem, egyértelmű: elkísérlek.
Mélisande lehunyta a szemét, és megmasszírozta a halántékát.
Mayday, mayday – mormogta.
Mintha csak hirtelen megszánta volna, Farouk magyarázkodni kezdett:
– Pedig egyszerű a dolog, nem akartam elvinni a listát a felügyelőtanárok irodájába. De azt sosem mondtam, hogy nem akarok menni a felügyelőtanárok irodájába. Különbség!
– Azt nem mondod, ugye, hogy a papírlap súlya riasztott el?
– Ööö, nem, azt tényleg nem, bár annak a híve vagyok, hogy az ember mindig takarékoskodjon az erejével.

215. oldal, 26. fejezet - Egek! Barátom!

Kapcsolódó szócikkek: Farouk · Mélisande de Saint-Sevrin
Zizifalva>!

A sok szakkifejezés, amivel hidegen elemeznie kellene szavaknak egy bizonyos együttesét, hogy kivonja belőlük a lényeget, mindig teljesen lebénította. Kicsit olyan volt, mintha egy törvényszéki orvos fehér köpenyét kellene magára öltenie, hogy elvégezzen egy boncolást ahelyett, hogy szenvedélyes szobrászként alkothatna, akinek titkos álma, hogy életet leheljen művébe.

68. oldal, 9. fejezet - Feltámad a szél

Lányok regénye sorozat · Összehasonlítás