The ​House at Tyneford 1 csillagozás

Natasha Solomons: The House at Tyneford Natasha Solomons: The House at Tyneford

Fans of Kate Morton's The Forgotten Garden and Sarah Jio's The Violets of March will love this New York Times bestselling sweeping historical novel of love and loss. It's the spring of 1938 and no longer safe to be a Jew in Vienna. Nineteen-year-old Elise Landau is forced to leave her glittering life of parties and champagne to become a parlor maid in England. She arrives at Tyneford, the great house on the bay, where servants polish silver and serve drinks on the lawn. But war is coming, and the world is changing. When the master of Tyneford's young son, Kit, returns home, he and Elise strike up an unlikely friendship that will transform Tyneford—and Elise—forever

The Novel in the Viola címmel is megjelent.

>!
Penguin, New York, 2012
360 oldal · ISBN: 0452297648
>!
Plume, 2011
368 oldal · ISBN: 9780452297647

Várólistára tette 1


Kiemelt értékelések

Szamღca>!
Natasha Solomons: The House at Tyneford

Nagy gondban vagyok az erteklessel. A konyv eleje szamomra kinszenvedes volt. Annyira hihetetlenek voltak a szereplok viselkedesei, hogy szamomra fizikai fajdalom volt olvasni. Amikor a 19 eves (felnott lannyal) ugy bannak a szulei mint egyy 3 evessel ("Kislanyom, ha jol viselkedsz csengethetsz a vacsoran") – nem tudom elkepzelnie egyetlen 19 eves lanyt sem aki nem haborodna fel, hogy kisbabakent kezelik….. meg amikor picit lefogy akkor azt irja, hogy ugy tunik elvesziti a „babyfat”-t.??????? ezt igazabol mar 3 eves folotti gyerekre sem igazan hasznaljak! Na mindegy. Kiakadtam. Azis biztos, hogy nem vagyok a legjobb formamban olvasas teren….. Szamomra hihetetlen es megmagyarazhatatlan volt az oriasi szerelem amibe esett…. Mindegy. A kozepe tajan egy eleg nagy jellemfejlodesen esett at a fohosno amiben kiemelendo, hogy FELNOTT!!!! Kozben kitort a II. Vh. Nagyon erdekes volt a tortenet egy Angliaban elo zsido lany szemen keresztul nezni az esemenyeket. Erdekes, szomoru volt olvasni amikor beszalltak az angolok is a haboruba es a fiatal ferfiakat nem lehetett otthon tartani mert harcolni akartak…. Tehat a kozepetol engem egyre jobban lekotott es mig az elejen fizikai fajdalom volt felvenni a konyvet a kozepetol alig birtam letenni (vagy mondjuk a 3/4-tol). Igy vegulis minident osszevetve nem bantam meg, hogy elolvastam es mivel amugy az irono stilusa, megfogalmazasa, a mondatok kereksege, a szavak hasznalata nagyon tetszett egeszen biztos vagyok benne, hogy fogok meg tole olvasni.


Hasonló könyvek címkék alapján

Marquesate – Vashtan: Special Forces – Soldiers
J. K. Rowling: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Ilona Andrews: Magic Breaks
Sherrilyn Kenyon: Acheron
Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury
Nalini Singh: Kiss of Snow
Raymond Murphy: English Grammar in Use
Antoine de Saint-Exupéry: The Little Prince
Alice Oseman: Heartstopper 2.