Martin ​Guerre visszatérése 15 csillagozás

Natalie Zemon Davis: Martin Guerre visszatérése

„Ez a könyv olyan történéséz kalandozásainak eredméyne, aki a múlt elmesélésének új formáját választotta. Martin Guerre történetét már számos alkalommal elbeszélték. Az 1540-es években Languedocban egy gazdag paraszt elhagyja feleségét, gyermekét, vagyonát, és évekig nem is hallanak felőle; majd visszatér – legalábbis mindenki így hiszi – azonban három- vagy négyévi meghitt házasság után a feleség kijelenti, hogy egy imposztor rászedte, és bíróság elé viszi a férfit. A férfi már-már meggyőzi a bírákat, hogy ő Martin Guerre, amikor az utolsó pillanatban feltűnik az igazi Martin Guerre.”
Natalie Zemon Davies

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mikrotörténelem Osiris

Osiris, Budapest, 1999
170 oldal · ISBN: 9633796040 · Fordította: Lafferton Emese, Sebők Marcell

Péter7>!
Natalie Zemon Davis: Martin Guerre visszatérése

Az egyik egyetemi kurzuson került elő a könyv, és nem bántam meg, hogy a vizsgákra készülést követően rendesen is elolvastam. Zemon Davies nem csak jó történész, hanem nagyon jó tollú szerző is, könyvének témája pedig tényleg regénybe illő. Az 1540-es években a franciaországi Languedocban egy gazdag paraszt, a baszk származású Martin Guerre elhagyja feleségét, gyermekét, vagyonát, és hosszú évekre eltűnik nyomtalanul. Egyszer aztán előkerül, név szerint megnevez mindenkit, de mégis, valami más…. Kicsoda Martin Guerre, vagy egyáltalán tényleg ő Martin Guerre? Ha nem ő az, akkor hogyan fogadhatta be őt a falu, családja, és még inkább a felesége, akivel több évet éltek –boldognak nem nevezhető- házasságban? Ezeket a kérdéseket járja körül a könyv, bemutatva a 16. századi paraszti világot és az ügyben résztvevő személyeket egyaránt, kitérve az ügy irodalmi örökségére is.

marton_nikol>!
Natalie Zemon Davis: Martin Guerre visszatérése

Nagyon izgalmas és gazdag mikrotörténelmi mű XVI. század európai társadalmáról.