Nem ​csak karácsonyra 33 csillagozás

Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Charlie ​utálja az ünnepeket, és az idei ígérkezik minden idők legrosszabb karácsonyának. A barátja lelépett a személyi edzőjével, az otthonát lakhatatlanná tette egy gázrobbanás, az anyja Melbourne-be utazott az ötödik férjével. Az egyedüllét, enyhe agyrázkódással és átmeneti hajléktalansággal párosulva arra kényszeríti, hogy gumicsizmát húzzon és Devonban töltse a karácsonyt Jez kuzinjánál, aki Kényelmes Kutyakuckó néven ebszállodát üzemeltet.
Ám a négylábú barátokkal megosztott, csendes vidéki ünnepekről szőtt tervét hamar keresztülhúzza a találkozása Malcolmmal, a süket dán doggal, Hugóval, a dögös (bár sajnos foglalt) gazdájával és Callel, a tagadhatatlanul vonzó, de elviselhetetlenül fölényes és kioktató helyi állatorvossal…

Natalie Cox régi rajongója a romantikus vígjátékoknak és a kutyáknak, ezt a könyvet is úgy írta, hogy egy öreg csokoládé labrador csaholt mellette. Együtt lettek másodikok a helyi „Legjobban hasonlító kutyák és gazdák” versenyen, és nyilván… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

GABO, Budapest, 2019
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634067818 · Fordította: Turcsányi Jakab

Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Az ünnepi témájú könyveket az év bármely szakában szeretem olvasni. Ezt is nagyon vártam már. Kicsit csalódás volt, mivel untatott a történet. A karakterek se hengereltek le. Összességében csalódtam benne, mivel nem ezt vártam.
Voltak benne vicces jelenetek, amik egy kicsit jobban értékelhetőek, ezért is kap 3 csillagot.

Ananiila>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Én ezt nagyon szerettem. A lényegi történések egy Júlia/Romana füzetecskét töltenének csak meg, de olyan bájjal van megírva ami levett a lábamról. Na meg persze a kutyusok is segítettek a sztorin.
Kedveltem a női főszereplőt és az egésznek a hangulatát.
Ajánlom a romantika kedvelőinek, nagy elvárások nélkül, egy délutános könyvecske.

zia P>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Kutyás szívem van és ez egy nagyon cuki kutyás könyv, tele imádnivaló kutyákkal és egy nagyon szimpatikus állatorvossal. Egy csillag levonás mégis jár a főszereplő nő miatt, mert nagyon sokszor felidegesített a butasága, a meggondolatlansága.

szilvamag>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Ó, hát nekem nagyon tetszett ez a könyv – még ha Charlie-t az elején kissé idegesítőnek is találtam –, mert jó érzés volt olvasni; humoros volt, csöppet romantikus és nem utoslsósorban egy csomó imádnivaló négylábú szerepelt benne. Úgyhogy aki egy halál könnyed és vidám hangulatú, kutyás olvasmányra vágyik, annak szívből ajánlom.
Bővebben: https://szilvikonyvespolca.blogspot.com/2020/02/natalie…

hovi P>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Hát ez nem az én stílusom volt. De a kutyákat csak imádni lehetett, mindegyiknek meg volt a maga személyisége.
Charliet kifejezetten nem szerettem. Felelőtlennek és a korához képest éretlennek találtam.
Nincsenek benne mélyen szántó gondolatok, érzések és kidolgozott személyiségeket se nagyon keresettek.
Ezt a könyvet akkor olvassa az ember ha csak ki akar kapcsolódni és nem akar gondolkodni.

Harriet P>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Kedves kis történet, de nem az újraolvasós fajtából, viszont egyszer a kézbe venni érdemes. Bár a chick lit nem a kedvenc műfajom, de szerintem pont megfelelően lett adagolva a humor és a romantika, illetve a főhős elmélkedése sem lett túlzásba víve. A karácsonyi sztori így az advent időszakában különösen jólesett, és az a sok-sok édes kutya pedig csak hab a tortán. De árulja el már valaki, hogy miért nem lehet a borítót a könyvhöz igazítani! A borítón egy hatalmas fekete kutya szerepel, de a szóban forgó főhős eb, a süket dog a 99. oldalon leírtak szerint egyáltalán nem ilyen. Ott az szerepel, hogy: „Az egész teste sápadt-fehér, mintha egy túlméretezett hóbagoly kutyaváltozata lenne.”

tintapaca>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Én személy szerint imádtam ezt a könyvet. Volt hogy rám nem jellemző módon felnevettem a könyvön. Sok humoros címkés könyvön nem tudok nevetni, sőt mosolyogni sem, de ez a könyv más. Kis románccal (bár az elég kiszámítható), nagyon kutyás, nem túl karácsonyi és egyben nagyon szerethető. Kár lett volna kihagyni :) Viszont ha karácsonyi témájú könyvet keres valaki, akkor ezt nem ajánlom, mert nem a tipikus ráhangolódásos ünnepi, hiába ezt sugallja a borító. Illetve az kicsit furcsa, hogy miért egy fekete nagytestű kutya van a borítón, mikor a könyvben a nagytestű kutya fehér.
A sok hibája ellenére, összességében ez egy könnyed olvasnivaló, ha az ember csak kikapcsolódásra vágyik, és semmi komolyra.

kókuszvirágcukor P>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Tipikus strandon olvasós limonádé, habár télen játszódik. Egynek jó kategória, de annyira nem volt nagy szám. A főszereplő pedig egy végtelenül idegesítő, bugyuta nőszemély… Azt meg végképp nem értem, hogy a könyvben többször hangsúlyozza, hogy fehér a kutya, akkor a borítón miért egy fekete van….

BBetti86>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Nem teljesen tipikus romantikus regény, amit könnyen elolvastam, de igazán nem nőtt a szívemhez.
Szerettem a narrációt. Napfényes, jobb kedvre derültem tőle. A hősnő belső monológjait kapjuk, és ő nem egy kesergő fajta. Tetszett, ahogy szemléli az életet, és mindig tud tenni azért, hogy jobb legyen neki. Kicsit talán ironikus a stílusa, de pont ezen tudtam mosolyogni, ahogy magában lerendezte a dolgokat.
Untam a szerelmi szálat. Nem is értettem, Cal és Charlie mikor is szerettek egymásba? A szikra, a vonzalom nekem nagyon hiányzott. Ha nagyon jó barátok lettek volna, az lenne az, ami szerintem a cselekményben benne volt. A románc szinte nulla.
Bírtam a kutyákat. Karaktert kaptak, és nagyon érezni a kötetben, a szerző milyen állatbarát.
Összességében kellemes emléknyomokat hagyott maga után, de gyorsan felejtős. Nincs benne olyan, ami miatt megérné emlékezni rá.

Ree>!
Natalie Cox: Nem csak karácsonyra

Kifejezetten szórakoztató, magába szippantó történet. Fordulatos, vicces, könnyed limonádé. A kutyák pont annyit szerepelnek, amennyivel feldobják a történetet, de nem kerülnek teljesen a középpontba, a szereplésük nem megy a sztori kárára. Az egy csillag levonás csak azért járt, mert újra nem olvasnám.

Anna93>!

… be kell vallanom, hogy a kutyák kifejezetten kellemes lakótársak. Hűségesek, barátkozók, viszonylag jól neveltek és megnyugtatóan kiszámíthatók. A férfiakkal ellentétben teljesítik a kéréseket, és nem neheztelnek meg érte.

Kapcsolódó szócikkek: kutya
Körtefa>!

Az apámat ellenben megbénítják a mindennapi élet apróságai. Nála még a kis háztartási ügyek is hatalmas problémává képesek duzzadni. Egyszer arra érkeztem hozzá, hogy a tizennegyedik színmintát próbálja ki a fürdőszoba falán. A parányi helyiségben ehhez szinte minden elérhető felületet be kellett festenie, a halványsárgától az okkervörösön és a lombzöldön át az égszínkékig. Olyan volt a fal, akár egy szomorú folttakaró.
– Apa – mondtam neki –, ez csak egy klotyó.
– De gondolj bele, milyen sok időt töltök itt – ellenkezett.
– Én inkább nem agyalnék ezen.
– Jelentős időt.
– Jelentős mihez… a sima testi funkciókhoz? – kérdeztem.
Az apám a szemét forgatta. – A gondolkodáshoz, Charlie. Itt szoktam gondolkodni.

horn_mici P>!

– Jó reggelt – mondja vidáman Gerry, ahogy felvszem.
– Már hívni akartam -válaszolom, ami akár igaz is lehet. – Hogy megköszönjem a múltkori italt.
– Nem kell megköszönni. Élveztük a társaságát.
Többes számban, gondolom. Gerry egy többes szám tagja. Én meg egyes szám vagyok. Ez a genetikai örökségem. Jobb, ha szembenézek vele.

Kapcsolódó szócikkek: többes szám
horn_mici P>!

– Kant szerint ahhoz, hogy boldogok legyünk ,előbb érdemessé kell válnunk a boldogságra – mondja. – Azt várta tőlünk, hgoy tiszteletre méltó életet éljünk. Úgy éljük minden napunkat, hogy valamennyi tettünkel el tudjunk számolni.

zuna19 >!

– Hát, tudod, milyenek az állatorvosok. A többségük jobban szereti az állatokat az embereknél.

Kapcsolódó szócikkek: állatorvos
zuna19 >!

Nagy isten, ha belátható időn belül nem kerül az ajkam fizikai érintkezésbe ennek a férfinak az ajkával, elepedek és meghalok.

zuna19 >!

– Hugo, adja ide a telefonját! – szólítom fel türelmetlenül.
– Constance-nél van.
– Miért?!
– Mert Candy Crush-függő lett.
– Miért nem játszik a saját telefonján? – kérdezem hisztérikus hangon.
– Mert Luddita. Csak egy ősrégi mobilja van.

horn_mici P>!

Nem vagyok vallásos, de mindig egyfajta ködös buddhizmussal tekintettem a dolgokra, ami nagyjából az „ahogy esik, úgy puffan” életfilozófiának felel meg.

ddya>!

…a szerelem talán csak modernkori fikció. Talán mi magunk kotyvasztjuk össze a legalapvetőbb összetevőkből, hogy kiéljük a vágyainkat, és a szerelem talán valóban olyan törékeny, mint egy kenyérpirító.

horn_mici P>!

…végül is nyolc kölyökkutyáról van szó. Talán valami olyat, amit visszautal a születésük körülményeire. És ekkor beugrik, hiszen mi sem lehetne ennél kézenfekvőbb. A picit Rudynak fogom nevezni. A másik hétnek -amint képes leszek megkülönböztetni őket egymástól – Táltos, Pompás, Csillag, Üstökös, Íjas, Ágas és Villám lesz a neve.