Foglalkozások ​nagy könyve 4 csillagozás

Natalia Gordienko – Sergey Gordienko: Foglalkozások nagy könyve

Mi leszel, ha nagy leszel? Űrhajós, régész vagy inkább író? Hogyan találd meg a rengeteg foglalkozás közül azt, amelyik érdekes lehet számodra, és szeretettel tudod majd végezni? Az izgalmas enciklopédia részletesen mutat be számos szakterületet, a fizikai munkától a szellemi munkáig, a népszerű és ismert foglalkozásokon át egészen a ritkább mesterségekig, segítséget nyújtva a leendő foglalkozásod kiválasztásában. A könyv a kisiskolás gyerekek mellett szülőknek, óvodapedagógusoknak, tanítóknak és tanároknak egyaránt hasznos olvasmány lehet.

Móra, Budapest, 2021
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634867753 · Fordította: Kis Orsolya

BertaPalikSzilvi P>!
Natalia Gordienko – Sergey Gordienko: Foglalkozások nagy könyve

Egy újabb remek ismeretterjesztő könyv gyerekek számára.
A kiadás szép és igényes, az illusztrációk rèszletgazdagok.
A könyv hátulján a kiadói ajánlás 8 éves kortól szól,de szerintem 3 éves gyerekkel már bátran nézegethetjük.
Nem egy szimpla foglalkozásokat bemutató könyv, hanem egy kis mese köré Szőve ismerhetjük meg,hogy ki mivel foglalkozik.
A könyv elején megismerjük Leo professzort,aki kalauzolja a gyerekeket.
Találhatunk feladatokat is benne, amik kapcsán a figyelmet is fejleszthetjük.
Van oldal ami nem kifejezetten foglalkozást mutat be, mint például az iroda vagy a filmstúdió,de itt is megbeszélhetjük kik és mit dolgoznak itt.
A leírások inkább az idősebb gyerekek számára érdekesek,de a kisebbek is élvezettel nézegetik és beszélgetnek a látottakról.

Juca P>!
Natalia Gordienko – Sergey Gordienko: Foglalkozások nagy könyve

8 éves kortól szól a kiadói ajánlás, de bátran elővehetjük az ovisoknak is. Volt olyan feladat, amit meg is tudott oldani a 3 éves (melyik autó kihez tartozik a készenléti szerveknél). Böngészőkönyvként is funkcionál, mert rengeteg látnivalót rejtenek az oldalak.

Alapvetően minden dupla oldal egy-egy foglalkozást vesz végig, de vannak olyan címek, amelyek nem a konkrét foglalkozásra utalnak. Pl. közlekedés, építőipar. Természetesen megtalálhatjuk ezeken az oldalakon is a kapcsolódó munkát végző embereket.

Szinte minden oldal alja rejt egy-egy feladatot a gyerekeknek. Ezekbe mélyebben még nem mentünk bele.

Rengeteg foglalkozást említenek a könyvben, persze mindent nem lehet felsorolni, de olvasás közben mi magunk is kiegészíthetjük a gyerekek ismereteit. A sportolásnál például sok minden eszembe jutott még.

Sok-sok információt nyújt a könyv, ami értelemszerűen a nagyobbaknak szól, de részleteket már a kisebbeknek is fel lehet belőle olvasni.

Még nem volt a kezemben foglalkozásokat összefoglaló gyermekkönyv, de ez a kötet egészen meggyőzőnek bizonyult.

rita_kalydine P>!
Natalia Gordienko – Sergey Gordienko: Foglalkozások nagy könyve

Nagyon jó kis összefoglaló, majdnem elégedett vagyok…a könyvkiadó helyett, könyvtáros szakmát tettem volna bele – csak, hogy hazabeszéljek kicsit :D
Klasszul lehet böngészni benne, és sok mindent meg lehet közben beszélni :))