Hárem ​és szerelem (Szulejmán asszonya 1.) 22 csillagozás

Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

1519. Rokszolána egy kis lengyel település szülötte, apjából, a helyi paptól szigorú nevelésben részesül. Egy nap a portyázó török seregek kegyetlenül lemészárolják a szeretteit, őt pedig magukkal hurcolják az ismeretlenbe. A vörös hajú, hófehér bőrű, feltűnően szép szűzlányt Isztambulba viszik, egyenesen a szulátn szerájába, hogy kitanulja mindazt, amit egy háremhölgynek tudnia kell.

Az Oszmán Birodalom teljes harci készültségben áll, a fiatal és karizmatikus Szulejmán új haditervet eszel ki a magyarok ellen, miközben az egzotikus szépség saját szabadulása reményében elcsavarja az uralkodó fejét. Amire sem a szultán, sem pedig a rabnő nem számít, az a kettőjük között fellobbanó olthatatlan szerelem, ami felperzseli mindazt, ami az útjában áll, és áthág minden törvényt. Udvari intrika, csalás és bosszú, szenvedély és politika – Nasira Güzelik első regénye filmvászonra kívánkozik.

Libri, Budapest, 2016
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633109571 · Fordította: Loósz Vera
Libri, Budapest, 2015
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633106389 · Fordította: Loósz Vera
Libri, Budapest, 2015
208 oldal · ISBN: 9789633107461 · Fordította: Loósz Vera

Sippancs P>!
Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

Az értékelésemet azzal kell kezdenem, hogy fogalmam sincs, mi fán terem a tv sorozat, ahogy Szulejmán magánéletéről sem tudok sokat, tehát tegnap este mondhatni tudatlanul és elfogulatlanul vettem kezembe a könyvet.

Nekem összességében tetszett a történet. Azt aláírom, hogy néhol kidolgozatlan és elkapkodott, de egy 200 oldalas könyvtől ne várjon senki több oldalas leírásokat és magyarázatokat! Számomra sokkal inkább Hürrem karaktere volt a mumus. Bárhogy próbálkoztam, bármennyi vért izzadtam, egyszerűen nem sikerült megkedvelnem a személyét. Pedig a múltját és a jelenének egy részét tekintve lett volna miért sajnálnom és együttéreznem vele… De még ezt sem sikerült kiváltania belőlem, nem ám a szeretetet!

Szulejmánt ezzel szemben meglepően emberi, gyengéd és kedvelhető karakternek mutatta be az írónő, aki számára a szerelem már-már szent dolognak számított. Kíváncsi lennék, hogy ezen tulajdonságoknak valójában mennyi volt az alapjuk!?

A történet szépen, függővég nélkül zárult, engem mégis hajt a kíváncsiság, úgyhogy második rész, te jössz!

sarahangel>!
Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

Nekem tetszett összességében a könyv. Szerencsére nem ijesztett el az alacsony %, túl sokat nem vártam, csak egy könnyed kikapcsolódást nyújtó könyvet, amit meg is kaptam. Nekem már a borítók miatt is megérte megvenni a sorozat részeit, annyira szépek.

A tv sorozatot elég sokáig néztem és szerettem, csak aztán abbahagytam, mert szerintem túl lett nyújtva. Ugyanez nem mondható el a könyvre, mert itt elég gyorsan történtek az események, nem véletlenül talán, mivel 200 oldal az egész.

Nem tudom, hogy a könyvet a sorozat ihlette-e, valószínűleg igen, mert sok részlet nagyon hasonlított, ha nem is minden. A mellékszereplők nevei pl. mások voltak, bár én eleve úgy képzeltem el, hogy Lüftü aga lehet a sorozatbeli Szümbül, Nurgül pedig Nigar. Cahide valószínűleg Daye asszony.

A történet elég jól visszaadta a tv sorozatban Hürremmel történt dolgokat; bár ott valahogy komplexebb volt a karakter, és nem volt egy egyszerű eset, de egy idő után sikerült megkedvelnem, és az ő pártjára álltam. A könyvbeli Hürremmel ugyanígy voltam, neki szurkoltam a vetélytársaival és ellenségeivel szemben.

Érdekes, de a neten keresgélve nem találtam az írónőről semmit, mint ahogy azt sem látom, mi a könyv eredeti címe. Mindenesetre jól esett egy kicsit visszamerülni a sorozat világába, a történet elejébe. Hamarosan nekiállok a folytatásnak. :)

Kaduszka>!
Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

Többi értékelést látva, nem számítottam valami jó könyvre, de azért azt nem gondoltam, hogy a 3 oldalas előhang végülis elmeséli az egész könyvet. Elég lett volna elolvasni az első 15 oldalt és megvan az egész történet…

Barbi0613 P>!
Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

Próbálok elvonatkoztatni a sorozattól, nem is úgy történik minden ahogy ott szerepel, ezzel nincs is gond. De néha úgy érzem mintha például vázlatokat írt volna, nem fejtette ki mindenhol, hogy mi történt, csak ugrottunk egyet előrébb. Ha nem láttam volna a sorozatot kicsit szerintem lyukas maradt volna a könyv.
Szerintem nem rossz könyv, de lehetett volna jobb is.

knitta02>!
Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

Kicsit féltem ettől a könyvtől, mert ezt adtam a barátnőmnek tavaly karácsonyra. Ő imádta a sorozatot és amíg náluk nyaraltam, velem is megpróbálta megszerettetni. Ez sajnos nem sikerült, viszont szép emlékeim maradtak arról a nyárról!
Ami ezt a könyvet illeti: nagyon tetszett! Pedig nem szeretem a női intrikákat (ezért a levonás), de gyorsan olvasható, érdekes és még annak is elnyeri a tetszését, aki egyébként nem nézte a sorozatot. Sőt, nem tudom, mennyire tér el attól, de lehet, még élvezhetőbb is!
Ez egy olyan világ, ahol bár sok ember vesz körül, nem bízhatsz senkiben és sosem lehet tudni, mi történik veled a következő pillanatban. Kicsit furcsának tűnt, hogy minden olyan gyorsan történik. Tényleg ilyen lett volna Szulejmán? Ilyen hamar a bizalmába fogad egy egyszerű ágyast? És ezek a történetek, amik a palotában keringenek, hát, nem valami biztatóak a jövőre nézve.
Hürremet nem sikerült megkedvelnem, akárcsak a sorozatban. Szerintem az ő jellemét nagyon jól sikerült visszaadni.
Kíváncsi vagyok, hogy alakult Hatice sorsa és sikerült-e kiebrudalni Mahidevrant és hűséges csatlósát, úgyhogy talán folytatni fogom a sorozatot.
A borító egyébként gyönyörű!

yumechan>!
Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

Először is: nagyon zavar, hogy semmit nem tudok az íróról, az eredeti megjelenésről. Legalább a címét feltűntethették volna. Na mindegy.
Úgy emlékszem, eredetileg ennek a könyvnek más borítót szántak. Örülök, hogy végül inkább ez lett, ezerszer szebb, mint amire emlékszem.
Könnyen olvasható regény, egyszerű fogalmazással, viszont néhol engem zavart, hogy nem annyira illett egy-két mondat az adott korhoz.
Hürrem karakterét én okosabbnak képzeltem, mint amilyennek itt le volt írva. Kicsit felszínesnek is éreztem, néhány dologba jobban is belemélyedhettünk volna. Összességében egyszer elment, de ahhoz képest, hogy mennyire vártam, kicsit csalódás.

Borka_>!
Nasira Güzelik: Hárem és szerelem

Elég semmilyen volt, inkább egy erős vázlat, mint rendes regény.

yumechan>!

A kék a tenger, az álom, a szürkület színe. Úgy mondják, a kék színű kő viselése megnyugtatja az érzelmeket és elősegíti a békét. A zafírról azt tartják, föllobbantja és őrzi a szerelmet, pártolja a hűséget.

Szulejmán asszonya sorozat · Összehasonlítás