Gondolkozz ​és gazdagodj! 30 csillagozás

Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj! Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj! Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj! Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Mi ​az, ami lehetővé teszi, hogy az egyik ember töretlenül előrejusson, alkosson, gyarapodjék és megtalálja a boldogságát – míg a másik egy-két próbálkozás után megfeneklik, és semmire sem viszi? Mi az, ami lehetővé teszi, hogy az egyik ember eredményesen fejlessze emberi kapcsolatait, növelje befolyását – míg a másik képtelen erre? Mi az, ami az egyik ember számára lehetővé teszi, hogy álmaihoz utat találjon a problémák és akadályok dzsungelén át is – míg a másik vak elszántsággal küzd, és nem jut semmire? Sok évvel ezelőtt Andrew Carnegie, a világ egyik leggazdagabb embere vendégül látta a könyv szerzőjét. Az idős iparmágnás a siker titkáról filozofált. Az akkor alig húszéves Hill ott hallott először a Titokról. Az eredmény: Carnegie megbízza őt, tanulmányozza, hogyan működik másoknál a Titok, tapasztalatait összegezve dolgozza ki a siker filozófiáját, fejlesszen ki egy Mestermódszert, és hasznosításra nyújtsa át a világnak. Így született meg ez a könyv. A Gondolkozz és… (tovább)

Eredeti cím: Think and Grow rich

238 oldal · ISBN: 9789639730038 · Fordította: Doubravszky Sándor, Jánossy Ilona
Bagolyvár, Budapest, 2004

csillagka P
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Olvassunk klasszikusokat sorozat következő darabját tartottam a kezemben. Teljes megdöbbent, hogy ez a mű benne van a világ tíz legolvasottabb könyv között, igaz Maó piros könyvvel és az Alkonyattal egyetemben.
Kicsúfolt világunk igazi gyöngyszeme, a multi-level marketing kezdőműve, sok-sok hányinger kiváltóját és rengeteg izgalmas óra okozója.
Egy vallomással kezdeném, én bizony imádok nyilvános helyen pl kávéházban hallgatózni, sokszor elkerülhetetlen, de bizony szeretek odafigyelni mi is zajlik a szomszéd asztaloknál, és mivel a párom kávéház mániás elég sokat ülünk ilyen helyeken.
A leginkább engem érdeklő téma, a fekete-öltönyös bájmosolyos üzletemberek és kiskosztümös elragadó hölgyek (na jó ne túlozzunk) pitiáner csalók világa, hogy hogyan cserkészik be áldozatukat és csapják be a legkisebb ellenállással rendelkező, szerencsétlenül megvezetett, végtelenül naiv, kapzsi kisembert.
Az elmúlt években végighallgattam jó pár előadást, hiszen annyira se tartják magukat. hogy egy irodát béreljenek, (és nem is értik, hogy akinek van füle a hallásra, az hallja amit beszélnek) egyszerűbb egy kávé áráért lefoglalni egy asztalt egész napra, a kuncsaft természetesen nem kér semmit, sajnos ha egy kávézót ellepnek akkor nagyjából 2-3 hónap alatt le is húzhatja a redőnyt, mert valahogy másnak nem lesz hely, és ők ha bezárt mennek a következő helyre, mi pedig megint szegényebbek lettünk egy kávézóval amit felkereshetnénk, de megyünk utánuk és mindig beléjük is botlunk ( igen ismerem a mai trendeket is :P )
Na vissza a könyvhöz, bizony a módszerek és a titok, erőteljesebb formában tökéletesen visszaköszönnek ma is, ezek az emberek végtelenül kedvesek, figyelmesek rengeteg bókot fogsz kapni egy ilyen beszélgetés alatt, viszont levakarhatatlanok mint a kullancs és ha egy jóakaród megadja pár száz forintért a profilodat, vagy esetleg voltál olyan óvatlan hogy eggyel is beszélsz, után hónapokig fog a neved szerepelni a címlistájukon, ami egyet jelent a heti néhányszori zaklatással, mert ennek a listának ára van! nem is kevés, minél többet mondtál magadról egy beszélgetésen annál borsosabb az összeg, és itt váltál árucikké.
Ha meg véletlenül beleestél egy csapdába, csak híreseit említsem, Il-ferro, Bau…, Forrex, különböző vásárolói-csoportok akkor garantáltan nem úszod meg évekig.
Igen ebből a könyvből indultak az alapok, csak éppen rendesen kilúgozva, itt még arról szólt a fáma, hogy talán az alkalmazottakat „mesterelme” meg kellene fizetni és elismerni, és az a jó üzlet ha mind a két félnek jó vagy legalábbis nem jár rosszul senki, ez mára kiveszett.
Csak egyszer csípj el egy beszélgetést ahogyan ezek a csalók egymás között tárgyalják a legújabb módszereket és lehetőségeket, megértesz mindent, a világ iszapja amik a mai körülmények miatt felülre kerültek, egy közös van bennük dolgozni véletlenül se szeretnének, csak más zsírján a másik hiszékenységén és kapzsiságán élősködni.
Vigyáz velük!!! ha egy ajánlat olyan szép hogy hihetetlen akkor ne is higgyél neki, mert nem neked fogják németből elhozni Jürgen bácsi autóját amit 15 éve vásárolt és másnap megvakult, és most adja el pár ezer Euróért.
Sajnos azt kell mondom ennek a könyvnek mindenkinél kötelező olvasmánynak kellene lennie, talán utána nehezebben lehet becsapni, bár a hit csodákra képes, ebben teljesen igaza van.

WolfEinstein
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Ez az a könyv, amit csak és kizárólag egy kihívás miatt vettem kézbe. Sőt, ez az a műfaj, amit csak és kizárólag egy kihívás miatt vettem kézbe. Valószínűleg a megírásakor újszerűek voltak a gondolatok, mára azonban súlyosan elkorcsosulva találkozunk a bemutatott módszerrel. Egy alapvető tényező azonban az elmúlt 80 év alatt nem változott, amit a könyv legfőbb bűnének tartok: a boldogság, a megelégedettség, a siker, az eredményes élet egyetlen és kizárólagos tényezőjeként kezeli a vagyon felhalmozását. Ez a mentalitás sajnos ma is igen elterjedt, sokan bíznak a könnyű és gyors meggazdagodásban, és ezért nem átallnak bármit feláldozni; barátokat, szerelmeket, üzletfeleket, saját erkölcsi irányelveit, saját magánéletét, szabadidejét, örömét és emberi vágyait. Egy este alatt elolvastam a könyvet (bevallom, azért, hogy többet ne kelljen időt pazarolnom rá), és bármilyen hatásosan is igyekszik megvalósítani a direkt marketinget, nem sikerült meggyőznie, hogy a pénz az egyetlen valós érték. Pedig nagyon kitartóan próbálkozott. A másik halálos bűne a könyvnek, hogy azt az illúziót sulykolja, hogy bárki könnyedén képes lesz meggazdagodni, ha a könyvben foglaltakat betű szerint (igen, képes többször így leírni) betartja az olvasó. Csak nagyon kell vágyni a pénzre, csukjuk be a szemünket, lássuk magunk előtt a pénzt, ahogy a kezünkben tartjuk, és akkor majd jön az inspiráció, és a kitűzött határidőre a kezünkben lesz az igényelt pénzösszeg. Ha pedig mégsem, az csak azért lehet, mert nem akartuk eléggé, valamit rosszul csináltunk, nem fogalmaztuk meg pontosan a vágyunkat, nem tartottunk be valamit a könyv utasításai közül. Még véletlenül sem azért, mert nem dolgoztunk meg érte, mert a pénznek nem szokása csak úgy, kérésre megjelenni, vagy mert nem vagyunk elég képzettek, tehetségesek, tapasztaltak ahhoz, hogy feltaláljunk valamit, amiből vagyonokat kereshetünk. A szerző sikertörténetek során mutatja be, hogy nem kell kivételes képességekkel rendelkezni ahhoz, hogy legyen egy világmegváltó ötletünk. Ezzel egyet is tudok érteni. Csakhogy úgy gondolja, hogy ha eléggé akarom, bármit ki- és feltaláhatok. Olyan „hétköznapi” emberek példáján mutatja be, hogy bárki képes erre, mint Henry Ford, Thomas Edison, John D. Rockefeller. Ha ilyen marha jó ez a képlet, akkor miért nem lesz mindenki Ford, Edison vagy Rockefeller? Talán mert a kivételes horderejű ötletekhez kivételes személyes képességek és környezeti feltételek is kellenek? Nem, ilyet a könyv nem mond. Azért nem találtam fel a rák gyógyításának módját, a fúziós erőművet, a környezetbarát üzemanyagot és a bölcsek kövét, mert nem értek hozzá. A könyv legnagyobb veszélye, hogy hamis realitásérzéket teremt, ami felemészti azokat, akik megpróbálkoznak vele. Nyilván vannak, akiknek bejön. De milyen alapon állítja azt, hogy csak akarni kell az ötletet, és az megjön? Amiért nem fél csillagot adtam a könyvre, az az egy teljes csillagot érő pszichológiai és önismereti rész. Amikor el tud szakadni a minden áron történő pénzszerzéstől, amikor az embert, a személyiséget organikusan működő egységként kezeli, amelyre nem csak a pénz utáni megszállottsággal határos vágy van hatással, akkor adódnak egészen használható megállapítások. Persze ma már ezek sem újdonságok, mindenhonnan csöpög a pozitív gondolkodás, a félelmek kiküszöbölése, a szex semmivel össze nem hasonlíthatóan inspiráló és kibontakoztató hatása, de megjelnésekor valószínűleg még nem voltak különösebben elterjedtek. Mondjuk nekem a feltétel nélküli pozitív gondolkodással kapcsolatban is megvannak a fenntartásaim. Szerintem a problémát nem oldja meg, ha csak egyszerűen azt szuggerálom, hogy megoldódik, hanem igenis foglalkozni kell vele, amíg én magam meg nem oldom. Ez pedig óhatatlanul aggodalmakat, félelmeket, stresszt, konfliktusokat fog okozni. De szerintem hatékonyabb megoldás, mint a szőnyeg alá söpörni azzal, hogy majd az Univerzum úgyis gondoskodik rólam. Összefoglalva azt gondolom, hogy a könyv sokkal veszélyesebb, mint amennyire hasznos. Így is éppen elég sok a lelketlen üzletember, nem kell még ösztönözni is az embereket, hogy azzá váljanak.

balazs
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

A szerző nem kevesebbet ígér, mint hogy elárulja a siker és gazdagság biztos receptjét, ami életkorra és képzettségre való tekintet nélkül bárki által alkalmazható. Mint kiderül, a gazdagsághoz 13 lépésben lehet eljutni, ám közben le kell győzni a félelem 6 fajtáját – ami nem okozhat gondot ha ismerjük a magabiztosság képletét és az agy 10 ösztönzőjét. Ha tudjuk mi a sikertelenség 31 fő oka, könnyen kijavíthatjuk a 16 hibát amitől meg kell szabadulnia annak aki gazdagságra vágyik. Segítségünkre lesz ebben az szakismeretek 5 forrása és a tudatalatti serkentésének 6 lépése. Aki pedig ezek mellett még az állhatatosság 8 tényezőjét is ismeri azt senki nem akadályozhatja meg abban hogy vágyait 6 lépésben pénzzé változtassa!

Fenntartásokkal kezeltem a könyvet mert taszít ez a „következő fejezetben feltárul a nagy titok” típusú elbeszélési mód, mégis átrágtam magam rajta, három okból. Egyrészt mert az egyik legsikeresebb önfejlesztő könyvről van szó, és 1937-es megírásakor ez a fajta nyelvezet és stílus talán még nem volt annyira elcsépelt mint ma. Másrészt érdekelt hogy mik voltak a siker kritériumai dédapáink korában, tehát hogy van-e új a nap alatt. A harmadik dolog ami felkeltette a kiváncsiságomat az az volt hogy a könyv megírása előtt a szerző olyan nagyágyúkkal készített interjúkat mint Andrew Carnegie, Henry Ford vagy Edwin Barnes (ez utóbbi Edison munkatársa volt) –ha tényleg az ő tapasztalataik szolgáltatták az alapanyagot, akkor értékes dolgokat kell hogy rejtsen a könyv.

Ha sikerült helyesen értelmeznem az olvasottakat, akkor a „titkos képlet” a következő: uralkodó gondolataink valósággá válnak. Ha mélyen, teljes szívből vágyunk valamire, hiszünk abban hogy megszerezhetjük, kitűzünk egy konkrét célt, készítünk egy tervet, és aztán kitartóan dolgozunk rajta, akkor a vágyunk valóra fog válni.

Erre az alapgondolatra van felfűzve a többi tanács, pl a sikerbe vetett hitünk megerősítése önszuggesztióval, a halogatás szokásának legyőzése, tudatalattink befolyásolása pozitív érzelmekkel, agyunk erejének megsokszorozása a Mesterelme csoport kialakításával, hatodik érzék fejlesztése és jellemformálás a Láthatatlan Tanácsadók segítségével, vagy a szex-transzmutáció – ez utóbbit őszintén szólva nem sikerült értelmeznem, ahogy a Végtelen Intelligenciára vonatkozó részek is ködösek voltak kissé.

A „titkos képletet” minősíteni nem akarom, amíg nem próbáltam, de úgy általában a pozitív gondolkodás csak használhat, ártani biztos nem árt. Élni csak valamilyen céllal érdemes, és ha már célunk van, azért csak úgy érdemes dolgozni ahogy Hill írja: hittel, állhatatossággal.

Finch
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Okos gondolatokat ír. De, röviden összefoglalnám a lényeget (amit a könyv többszörös körítéssel és sztorikkal vegyít)!
Tűzz ki egy célt, és légy nagyon-nagyon elszánt, tégy meg mindent a sikerért, a kudarcokat ne szívd mellre, és meglesz az eredmény.
Amúgy érdekes, először végigpörgettem a szemem a tartalomjegyzéken, és hoppá: szex-transzmutáció??? egy ilyen könyvben mit keres ez, gyorsan oda is lapoztam:D

Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Bár a harmincas években íródott, ma ugyanúgy tudja motiválni az embert, mint anno. Egy spiritualitással átitatott motivációs könyv. Izgalmas egyveleg kerekedett ki belőle.
Rám mindenesetre pozitívan hatott.

Attila64
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Szintén régen olvastam.Azóta gazdagodni gazdagodtam,de nem kifejezetten abban az értelemben, amiről a könyv beszél.De nem bánom.Ez a fajta gazdagság éltetőbb.

kicsikler P
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Csak amiatt került a kezembe ez a könyv, mert szerepel egy kihívásban. Érdekesnek érdekes és vannak benne elgondolkodtató részletek és fejezetek, bár azt mondanám, hogy nem sok újat közöl, inkább összefoglal és egy helyre gyűjt olyan dolgokat, melyeket érdemes egyszer elolvasni és átgondolni.
A példány, amit olvastam könyvtári, megdöbbenve tapasztaltam, hogy tollal, ceruzával aláhúzások és jegyzetek is vannak benne… de nem ám szépen, hanem hullámvonallal és össze-vissza… kicsit lehangoló volt így a mondanivalóra koncentrálni.

Ciniike
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Nagy igazságokat ír és fejt ki,viszont a sok ismétléstől unalmassá válik. A könyv második felének témája jobban érdekelt,mint amit az elején boncolgatott. Engem sajnos egy kis csalódás ért,mivel nagyon jó híre van a szerzőnek és a könyvnek is,ettől függetlenül nem bánom,hogy elolvastam. Azoknak, akiket érdekel ez a téma ajánlani tudom.

szedmond01
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Nagyon érdekes és tanulságos könyv, viszont ez a magyar kiadás kiábrándító. Helyesírási hibák, a tartalomjegyzék rosszul számozva…

Porcica
Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj!

Meg nem gazdagodtam, mert nem volt rá időm, hogy alkalmazzam, de jó olvasmány volt!:)

esőember

Senki sem szenvedhet vereséget, amíg nem adja fel – saját lelkében.

Kapcsolódó szócikkek: vereség
esőember

Örök igazság, hogy az embereket jobban megfizetik azért a képességükért, hogy másokat teljesítésre bírjanak, mint amennyit azzal kereshetnének, hogy maguk végzik el a munkát.

csillagka P

A vélemény a legolcsóbb áru a világon. Mindenkinek van belőle egy halom, hogy elhalmozzon vele mindenkit, aki hajlandó elfogadni.

Kapcsolódó szócikkek: vélemény
esőember

Minden, amit ember alkot, egy gondolattal kezdődik.

Kapcsolódó szócikkek: gondolat
Lione

A sikerben azoknak van része, akikre a sikergondolkodás a jellemző.
A kudarcban azoknak van része, akik gondatlanul megengedik, hogy
kudarcgondolkodás rabjai legyenek.

Kapcsolódó szócikkek: kudarc · siker
Lione

A kudarc leggyakoribb oka az a rossz szokás, hogy amikor átmenetileg vereséget
szenvedünk, felhagyunk a próbálkozással. Mindenki elköveti esetenként ezt a
hibát.

Kapcsolódó szócikkek: kudarc
Lione

Minden hátrány magával hozza a vele egyenértékű előny
csíráját.

Lione

Amikor gondolkozni, és gazdagodni kezdesz, rájössz, hogy a gazdagság a
gondolkodásmóddal, a világos és egyértelmű célokkal kezdődik, és egyáltalán nem
a sok és kemény munkával.

Lione

Figyeld, hol válik keménnyé a haladás és látni fogod, hogyan haladnak a kemények!