A ​nyeremény 33 csillagozás

Gratulálunk! Ön nyert!
Nyereménye egy új élet! Kérjük készüljön fel bármire!

Eljátszottál már a gondolattal, mit tennél, ha megütnéd a lottó főnyereményt? Mihez kezdenél, ha bármi elérhető lenne, amitől sorsod eddigi megfosztott?
Ha új életet kezdhetnél, mi lenne a régivel?
M. napjai úgy teltek, mint bármelyik háziasszonyé. Egy márciusi hétfőn változott meg minden számára, amikor a saját lottószámait látta viszont az újság hasábjain.
Nyereményéből egy titkos álomvilágban kezdi megvalósítani vágyait, miközben mit sem sejtő családja előtt tökéletesen játsza mindennapi szerepeit. Az elhallgatott dolgok száma viszont minden nap csak nő.

Álomgyár, Budapest, 2013
Álomgyár, Budapest, 2013

mrsp>!
Naomie Hay: A nyeremény

Szerintem egy jó könyv olyan, hogy az kívülről és belülről is elvarázsol. Ez a könyv pont ilyen volt nekem. Az első dolog, ami miatt felfigyeltem rá, a gyönyörű borító volt. Olyan szép, kontrasztosak a színek, és gyönyörű ez a lila masni – jó ránézni. És persze a fekete lapszélek is nagyon különlegesek. Ezután már csak hab a tortán a belső tartalom.

Az alapötlet nagyon eredeti, és a megvalósítás is. A mű az M. életének két hetében bekövetkezett óriási változást mutatja be, onnantól kezdve, hogy megnyeri a lottó főnyereményét, addig, hogy hogyan emészti fel a gazdagság, és a hirtelen változás.

Senkit ne rettentsen el, hogy olyan vékony a könyv, mert igaz, hogy egy nap alatt lehet végezni vele, viszont pont annyi, amennyi kell. Lehet 600 oldalon keresztül a semmit csépelni, és lehet 128 oldalon leírni egy egész élet történetét. És ez a könyv pont ilyen. :)

Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert habár a legtöbbünkkel nem fog előfordulni az, ami M.-nek megadatott, mégis nagyon tanulságos, és ami a legfontosabb: nagyon vicces. Nem gondoltam, hogy ez a könyv meg fog nevettetni, mégis, az a szarkasztikus önkritika, amellyel M. szemléli önmagát, sokszor csalt mosolyt az arcomra. Tetszett (és együtt tudtam érezni vele, hiszen én sem vagyok az a plázacica-alkat), hogy önmagát úgy bírálta, hogy beismerte a hibáit, ám ez nem tántorította el attól, hogy önmaga legyen. Ilyen egy igazi, büszke nő.

Dia21>!
Naomie Hay: A nyeremény

Ismét az Álomgyár Kiadó jóvoltából hoztam egy regényt. A borító egyszerűen gyönyörű, a kis könyvecske pont úgy néz ki, mint egy becsomagolt ajándék. Az Álomgyár Kiadó mostanában gyönyörű borítókat készít.

A történet nem olyasfajta, amivel eddig dolgom volt, egy egészen különleges témához nyúlt Naomie Hay.

A véleményem folytatása itt: http://konyvek-regenyek-vilaga.blogspot.hu/2014/12/naom…

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Naomie Hay: A nyeremény

Kedvelhető, szerethető olvasmány, aminek nem csak a gyönyörű borítója az egyetlen előnye. Picikét arra is felhívja a figyelmet A nyeremény, hogy próbáljuk meg értékelni a hétköznapokat, az életünket, és keressük meg benne az apró, boldog pillanatokat. Csak kár, hogy az üzenetet nagyon erősen kellett dekódolni, és a regény vége tényleg keserű szájízt hagyott maga után bennem.

Kinek ajánlom elolvasásra? Hát azoknak mindenképpen, akik aktívan lottóznak, biztos érdekes lesz számukra a regény.

kiccsillag7>!
Naomie Hay: A nyeremény

Körülbelül egy szuszra végeztem ezzel a könyvecskével, mely ígéretes sztorival indult: főhősnőnk szerencséje nekem is beindította a fantáziámat, és nagyon kíváncsi voltam a végkifejletre. Sejthető volt, hogy a dolgok alakulása szerint csak egyféleképpen végződhet a történet, rosszul, de hogy ennyire tragikusan, az elég nyomasztóan hatott. Ráadásul nagyon hirtelen lett vége: a könyv 90 %-ában csak a vásárolgatásokról és önmegvalósításról volt szó, az utolsó 3-4 oldalon pedig felpörögtek az események. Szívesen olvastam volna többet az emberi kapcsolatok alakulásáról, és hogy az egyes családtagok hogyan dolgozták fel magukban az eseményeket.

Könyvmolyok_Világa>!
Naomie Hay: A nyeremény

Megmondom őszintén előszőr ami felkeltette az érdeklődésemet az a borító. ugye milyen szép! Aztán az is szimpatikus volt,hogy az oldala mint a fa minta olyanra tervezték és még a fülszöveg is jó volt.
Természetesen megvettem. És nem csalódtam benne bár eleinte kicsit csalódott voltam nem ilyen végre számítottam
Az alapötlet nagyon jó. Ki ne gondolkozna el,hogy mit tenne a lottó nyereménnyel. Hát a főszereplőnk meg is nyeri.
A könyvben M. két hetébe tekinthetünk be. Ami bemutatja milyen változások történnek az életünkbe ha valaki nyer a lottón
Természetesen ő is sok hülyeséget csinál pl:elnézi ,hogy lányai lógnak az iskolából,
ő félrelép egy táncoktatóval.Szóval ez a könyv teljesen jól bemutatja,hogy milyen hátrányai vannak a lottó nyerésnek.
Köszönöm,hogy elolvashattam a könyvet egy élmény volt.

Olvass tovább: http://lili-konyves-blogja.webnode.hu/news/naomie-hay-a…

sheni I>!
Naomie Hay: A nyeremény

A sztori ötlete zseniàlis, a kifejtèse ès a vègkifejlet sablonos ès közhelyes. A szöveg közepes. Nyugodtan írhatott volna mèg az írònô 200 oldalt. A borítò szèp, igènyes, viszont a lapok kihullanak belôle, atomjàra esik szèt a könyv, nem viszem haza a nyaralàsbòl.

KATARYNA>!

Talán mégsem lett volna szabad megvenni ezt a drága könyvet!

Niki P>!

Hirtelen elhatározással átlépett a bolt küszöbén, és már bent is volt az üzletben. Orrát megcsapta a könyvekkel zsúfolt helyiség semmivel sem összetéveszthető illata, és erről azonban eszébe jutott, hogy mennyire szerette mindig a könyveket.

Jeffi P>!

Nem mintha a férje olyan brutális vadember lett volna, de M. sokkal jobban tartott a szemrehányó pillantástól, az enyhén lekezelő hangú, példabeszédektől, mint az esetleges tettlegességtől, amiről persze szó sem sincs.

Jeffi P>!

Bár szerinte könyvtárba járni is tök felesleges volt: oda csak a debilek, a perverzek és a szódásüvegnyi szemüveggel rendelkező idióták teszik be a lábukat. Meg persze az ő felesége.