Hattyú 6 csillagozás

Naomi Campbell: Hattyú

A világ egyik legsikeresebb topmodelljét Hattyúnak hívják. Huszonhat éves. Nemcsak kimondhatatlanul gyönyörű, de okos is. Jól tudja: semmi sem tarthat örökké a szépségiparban és semmi sem annyira múlandó, mint egy kozmetikai céggel kötött sokszámjegyű, exkluzív szerződés.
Amikor elhatározza, hogy visszavonul, végiggondolja, kollégái közül ki is jöhet szóba utódaként. Tess, a gyönyörű, de túlérzékeny londoni lány? Cassie, az amerikai szépségideál megtestesítője? Celestia, egy hajdani Dior modell arisztokratikus unokája, Gigi, a gyönyörűséges kubai vadóc vagy Amy, a szűzies jamaikai csoda?
Öt lány, öt álom, öt sors – és megannyi sötét relytély.
Hattyú lassan ráébred, hogy nem is olyan egyszerű elhagyni a ragyogó reflektorok fénykörét. Valaki a háttérben ördögi játszmába kezd, és egyre inkább úgy tűnik, a lány mindent elveszíthet, amiért eddig küzdött…

InterCom, Budapest, 1997
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638370130 · Fordította: Tóth Tamás

Németh_Andrea_Delfike
Naomi Campbell: Hattyú

Egy újabb érdekes, pillanatképekkel, momuntekkel tele szőt életrajzi regényt olvastam.
Jó volt bepillantani a topmodellek kegyetlen életébe, s örülök, hogy nem ilyen közegben élek.
Azt ehetek, ihatok amit akarok, nem kell sanyargatnom magam s nem kell rettegnem, hogy meddig kell még mások kénye-kedve szerint élnem, dolgoznom.