Pretty ​Guardian Sailor Moon 9. (Sailor Moon 9.) 36 csillagozás

Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Usagi Tsukino is a normal girl until she meets up with Luna, a talking cat, who tells her that she is Sailor Moon. As Sailor Moon, Usagi must fight evils and enforce justice, in the name of the Moon and the mysterious Moon Princess. She meets other girls destined to be Sailor Senshi (Sailor Scouts), and together, they fight the forces of evil!

Kiadói ajánlás: 13 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Kodansha, New York, 2013
264 oldal · ISBN: 9781612620053 · ASIN: 1612620051

A_S1M0N P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Ez is remek volt, örültem, hogy a többiek végre többet szerepeltek, megvívták a saját harcukat, de közben persze folytatódott a központi szál is.
Eddig egyértelműen ez az ellenség tűnik a legerősebbnek, legérdekesebbnek, bár kb. hasonló motivációval rendelkezik, mint az eddigiek, ezen a téren lehetne még némi fejlődés, ám ezt leszámítva elégedett vagyok az olvasottakkal.

SayanKimblee>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Eléggé megoszlanak a vélemények erről a kötetről, de én még mindig rendíthetetlenül imádom! Habár azt aláírom én is, hogy a Dead Moon Circus tagjai nem az eddigi „legjobb” ellenségek. Arról nem is beszélve, hogy ebbe a végtelenül gyönyörűen megrajzolt mangába egyszercsak bevágtat Helios. Ekkor hirtelen nem is tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. De ez legyen a legnagyobb problémám… A történet szempontjából úgyis teljesen irreleváns, hogy úgy néz ki szegény, mintha egy ötéves rajzolta volna :D spoiler
Az események alakulása szerintem egyáltalán nem lett rosszabb az előző részekhez képest, még most is izgalmasnak tartok minden egyes oldalt. spoiler

Lahara IP>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Összehasonlítva az első kötettel, eddigre nagyon sokat változott Takeuchi-san rajzstílusa, elhagyva a régi shoujok stílusát, inkább a lábak hosszára koncentrálva.

Szóval, én nem igazán szeretem a cirkuszokat, és ez a Dead Moon Circus csak ront a helyzeten a mindenféle kreatúrával, ami benne. Érdekes, mert az Amazonok itt ugye rosszak, vagyis a nemjó oldalon állnak, de őket mégsem tudok utálni, esetleg csak VesVest nem kedvelem túlzottan. Meg Dianát sem

Renkou P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Vártam nagyon ezeket a részeket, mert kíváncsi voltam, mit rejtenek, ahhoz képest viszont egy picike csalódás volt. Valahogy picit több háttérre, magyarázatra számítottam. Amúgy már a megszokott séma: új ellenség, új átváltozások, nem érünk rá lelkizni. Mamoru és Usagi miatt viszont fájt a szívem. Amúgy nem is értem, hogy legalább ők miért nem beszélnek egymással nyíltam.

Kriszta789>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Már-már túl soknak érzem a csatározásokat, viszont még mindig ugyanúgy leköt a manga. De azért jó lenne már, ha lenne egy kis nyugtuk a lányoknak.

Kriana>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Nekem ez a kötet most olyan kis semmilyen volt.
Az új ellenség még nem mutatta ki a foga fehérjét, a harcosok is keresik a helyüket/erejüket, bizonytalanok és tapogatóznak. De közben érezhetően fejlődnek is, hiszen ebben a részben ezen van a hangsúly. Hogy túl tudjanak lépni önmagukon, és erősebbé váljanak.

Nem volt rossz, csak éppen hiányzott belőle az a lendület, ami a megelőző 8 kötetet hajtotta előre. :(

Kittyki>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 9.

Számomra kezd egyre unalmasabb lenni a történet. Jó, nagyon aranyos, de minek ez a sok csata? Nem értem.

Sailor Moon sorozat · Összehasonlítás