Pretty ​Guardian Sailor Moon 2. (Sailor Moon 2.) 66 csillagozás

Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

The mysterious Tuxedo Mask has revealed his identity, forcing Usagi to come to terms with her growing affections for the masked vigilante, all the while defending the people of Earth from renewed attacks by the sinister “enemy”. Everything threatens to overwhelm even Sailor Moon when suddenly a new Sailor Guardian appears. Could this new Guardian be the Moon Princess the Sailor Guardians are sworn to protect?

Kiadói ajánlás: 13 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Kodansha, New York, 2011
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781935429753 · Fordította: William Flanagan · Illusztrálta: Naoko Takeuchi

Sailor Moon

Nikolett0907 P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Nem hiába az egyik legnagyobb kedvenceim egyike ez a sorozat.
A második rész is legalább olyan izgalmas és pörgős volt, mint az első.
És ez a szép, lassan csordogáló szerelmi szál, annyira nekem való. ♥
Jöhet a következő rész.

schesztiஐ>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Nekem annyira furcsa, hogy ezt a mangát nem fordították le magyarra! Nem is értem, tényleg…. én ugyan nem néztem az animét, de régóta tudom, hogy létezik Sailor Moon, és úgy tűnik, nagyon sokan szeretik – most már én is :))
Kár érte, mert ezt szerintem sokan megvennék – van, aki nosztalgiából, és van aki azért, mert épp most szeret bele. Igazi kis csajos manga, tizenéves kortól egészen százig bárkinek. Sulifarsangokon is milyen jól mutatna egy Sailor Guardian csapat! :DD

Nagyon tetszik, hogy olyan sok minden történik ebben a kötetben is; pörögnek az események, kiderülnek a mostani történések mozgatórugói, a múltbéli szörnyűségek, a gonosz arcai, sok a szöveg is, és rettenetesen mozgalmas az egész manga. :)

Mindenképp szeretném folytatni, és nyáron igenis megnézem az animét! A húgommal, aki már régen is imádta. :))))

Lilla_Miko>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Próbáltam elvonatkoztatni, de nehezen ment. Ami nekem nem tetszik, hogy túl pörgős. Ha nem ismerném alapból a főszereplőket, nem is tudnám igazán megkedvelni őket. Ami meglepett, hogy spoiler, erre valahogy nem emlékeztem. Érdekes volt olvasni, még próbálok hozzászokni. A rajzolással nincs különösebb bajom, csak ez a halálos iram ne lenne.

NyZita>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Ez volt az a kötet, illetve azok az események, ahol az anime változatban nekem nem volt minden kristálytiszta. Vagy csak túl kicsi voltam, vagy valamiképp kimaradt pár epizód (ez amúgy elképzelhetetlen, még iskolai edzést is blicceltem el annak idején, csak hogy időben hazaérjek a Varázslatos Álmok-ra :D), vagy a tévésorozat tényleg nem volt egyértelmű… Mindenesetre most szépen végigolvastam és teljesen összeállt a kép Beryl és Metallia királynővel, a négy tábornokkal, az egész lerombolt Holdbéli Királysággal és a Rómeó és Júlia kaliberű balsorsú szerelmespárral.

Bizonyos szempontból lezárul egy szakasz, hisz a csapat kiharcol egy komoly győzelmet, de a legvége ismét nem túl megnyugtató: naná, hogy már megint kezd feltünedezni valami baljóslatú a láthatáron. Ebben a sorozatban aztán tényleg nincs sok pihenőidő.

Megvan minden, ami kell, harc, izgalmak, szörnyek aljas tervekkel, egy kis romantika, és Usagi figurájának hála, jókora adag humor is ("Usagi, az az érzésem, hogy te az álruháddal együtt az intelligenciádat is le szoktad vetni…") Meg se állok a végéig!

Sárkánybaby>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Nem tudom, hogy a nosztalgia mondatja-e velem, de Usagi és Mamoru undorítóan édesek, és én annyira imádom őket.
A második kötet kibontja a háttérsztorit, és annak ellenére, hogy általában nem vagyok oda ezekért és ezektől a Rómeó és Júlia történetektől, szerintem itt teljesen jól működik, és igenis tetszik. Valahogy a teljes egész az, ami igazán bejön: spoiler. Ez olyan japános tragédia, és a helyzet az, hogy jól áll neki.
Megemlítem azt is, hogy Usagi óriási karakter: teljesen átlagos lány, aki nagyon nagy felelősséget kapott a nyakába. Tisztában van a korlátaival, de a szeretteiért kész áldozatokat hozni: lemondani az általa szeretett békés, és átlagos életről. Persze ehhez kell némi támogatás a hölgykoszorú és Mamoru részéről.
A grafika még mindig szép, egy-két kép sikít a poszterért. Rendesen elgondolkodtam azon, hogy be kéne szerezni ezt a mangát, természetesen japánul, mert amit láttam az angol verzióból… ugh.

Röfipingvin P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Pörög. És ez most nekem bejön. Sodorjanak csak az események!

Asteria>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Irtó jó kötet volt ez, nagyon tetszett hogy ilyen hamar, már a történet elején kiderül hogy mi történt a szereplők múltjában. Az előző kötethez hasonlóan az események pörögnek, a rajzolás változatlanul gyönyörű, automatikusan nyúl az ember a következő kötet után, így kell ezt.

A_S1M0N P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Na, itt már bonyolódnak (és árnyalódnak is) a dolgok, viszont több fontos információval is gazdagabbak lettünk, így lassan, de biztosan kezd kibontakozni a történet és karakterek közötti kapcsolatok is.

Mircsi>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 2.

Na, végre kiderült, hogy ki az ellenség, mi a háttérsztori. Jó pörgős volt, és az animében is mindig azt szerettem, amikor átváltoznak, mangában is nagyon szeretem! :D Ja, meg nagyon aranyos volt, hogy a szerző/rajzoló írt magáról is egy kicsit a végén!

Renkou P>!

Új információk! *.*
Csak kapkodtam a fejem, mennyi minden történt ebben a kötetben, nagyon pörgött a cselekmény, egy oldal se telt el feleslegesen.
A rajzok csodaszépek, időnként csak nézem őket, gyönyörködök, és azt veszem észre, hogy lapoztam már ötöt, de nem olvastam a történetet, csak a képeket csodáltam.
A kedvenc részem egyértelműen a Holdon játszódóak voltak. Ez a kötet meggyőzött, hogy olvassam el a teljes sorozatot.

AnitaZoé P>!

[Usagi] – Oh, it's just you, Luna?
[Luna] – What do you mean, „just?!” That's awful! […] Fine! Fine! It's just me, after all!

Kapcsolódó szócikkek: Sailor Moon
AnitaZoé P>!

[Minako] – Ami-chaaaan! Your diamond! Your diamond!
[Ami] – Don't worry! My mother has more of those than she knows what to do with.

Sailor Moon sorozat · Összehasonlítás