Pretty ​Guardian Sailor Moon 12. (Sailor Moon 12.) 38 csillagozás

Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Sailor Galaxia's power can melt cities and kill Sailor Senshi in a flash. Can Kaguya and the Sailor Stars help Sailor Moon defeat her? With her friends and allies vanishing around her, what will Usagi have left to fight for?

Kodansha, New York, 2013
270 oldal · ISBN: 9781612620084

Emy0214 P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Ahogy írtam, az előző kötet értékelésénél eltér nagyon a ’90-es évek animéjétől. :) Ami persze nem baj, hisz mindkettő a maga nemben varázslatos és jó. (Anno az animén nőttem fel, szóval nekem az is nagy kincs.) Egy dolog nekem hiányzottm de tényleg csak egy ikonikus jelenet, ami az aninében volt csak benn. spoiler De volt itt más, ami feledtette ezt a hiányt. Pl.: spoiler

AnitaZoé P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Elérkezett a finálé, a végjáték. A menet nagyjából ugyanaz, mint a többi eddigi főellenségnél: mindenki elesett, egyedül Sailor Moon maradt meg, aki a szeretet és az Ezüstkristály erejével győzedelmeskedik, az elveszett barátok „feltámadnak” és mindenki boldog. De ez egy jól bevált recept. És nem is spoiler, hisz egyértelmű a végkifejlet.
Ez a rész az, amelyik leginkább eltér az animétől. Például Chibi Chibi kiléte is egész más a két verzióban.
Itt, a mangában Usagi outfittje is konszolidáltabb az újratalálkozáskor. :D
Szöveg sokszor alig volt egy-egy oldalon, inkább a kép mesélt.
Az epilógus gondolom pár év múlva játszódik. Az elég érdekes, hogy egy katolikus templomban van az esküvő. Mondjuk Rei is egy sinto szentélyben él, és közben egy katolikus gimibe jár. :)
Összességébe véve nem tudom nem szeretni, örök kedvenc a sorozat. Nem hibátlan, de ennek ellenére nálam öt csillag.

Kriana>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

A tömény Sailor Moon maraton után annyira elteltem a boldog rózsaszínű köddel, hogy csak na. Ennek függvényében tudom csak összefoglalni az olvasási élményt is:
Ez a manga annyira, de annyira édes és aranyos volt, hogy nem tudtam nem imádni.
Voltak apróbb hullámzások, laposabb, kevésbé érdekes/izgalmas részek, de összességében nagyon tündéri és szeretni való volt. Bár pasiknak nem ajánlanám olvasásra :) A karakterek minden hibájukkal együtt nagyon bájosak voltak, és érezhetően fejlődtek a 12 kötet alatt.

A 10. kötet után azt hittem, hogy akár ott is nagyon szép lezárást kaphatott volna a széria, de azt hiszem tévedtem. A Galaxiás epizód még kellett, mert így kerek egész a sorozat.
Végül visszatért az összes karakter, és a vége igazán nagyon szívmelengető, bájos és cukorka lett. :)

És még egy apróság, ami közvetlenül nem kapcsolódik a mangához:
Mivel nekem nagy kedvencem az anime, így most nem értem, hogy miért tértek el a készítők a történetben annyira az eredetitől Tudom, fut az SM Crystal széria, ami elvileg a mangát követi, de arról nem tudok mit mondani, mivel még nem láttam. Nekem a 90-es években vetített sorozat az etalon. Úgy érzem, semmit sem tett hozzá az SM világához az, hogy ennyire belenyúltak.

SayanKimblee>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Nem éppen az én stílusom ez a manga, mégis azt kell mondanom, hogy jó volt. Szép, csupa rózsaszín történet, aranyos szereplőkkel. spoiler A rajzstílus eleinte kissé furcsa volt a számomra, de gyorsan hozzá lehet szokni, sőt, végül nagyon is megtetszett. És ami még nagy pozitívum benne: a szeleburdi, szétszórt Usagi jellemfejlődése.
Szerintem mindenki, aki olvasta, biztosan érezte, hogy garantált lesz a happy end. :)

A_S1M0N P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

A lezárás tényleg nem tartogatott meglepetést, megkaptuk a boldog befejezést, előtte pedig a szokásos felállás szerint alakultak a dolgok, vagyis spoiler, szóval semmi extra, ám így is sikerült érdekes és elgondolkodtató módon búcsút venni a szereplőktől és a történettől.

Lahara IP>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Végre vége, túl sok volt már, a végére Sailor Chibi-Chibi arányai (2) megegyeztek Sailor Moon (14) arányaival az első kötetből. Irtó sok elrajzolás, de happy end és lakodalom.
És miért 5 csillag? Hát lehet ennél kevesebbre csillagozni? *fangörcs*

Kriszta789>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Ez a sorozat is végetért és sajnos fájdalmas búcsút kell tőle vennem. Minden részt imádtam. És a rajzolás teljesen a végéig fantasztikus volt.

Kaname32>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Nagyon jó kis manga volt :) Kedvenc marad örök időkre. Méltó lezárást kapott és ez nagyon tetszett ahhoz képest, hogy 1 klasszikus 20 évvel ezelőtti mű remekről beszélünk. A karakter fejlődés kötetről kötetre olyan jól ki lett találva, hogy csak ámultam.

Róka>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 12.

Úgy gondolom, ez egy olyan sorozat, amit érdemes elolvasni, mert érdekes, gyönyörű a rajzolása és szeretnivaló, mind a szereplők, mind a történet maga. Viszont ami szerintem a hibája, sokszor túl tömény, túlságosan pörögnek az események, és az is előfordul, hogy nehéz követni, épp mi történik spoiler Ezt már az első köteteknél is kifogásoltam, és akkor azt gondoltam, ez a későbbiekben változni fog, és úgy érzem, a sorozat során jobban megismerhettük a szereplőket, de nem eléggé.

Kittyki>!

Ahw! :3
Nem tudok hogy fogalmazni. Imádtam! Nagyon! Szeretem! Nagyon!

A_S1M0N P>!

Even if someday we are gone, new sailor soldiers and new stars will continue to be born.
Sailor Moon, you will always live eternally.
For all of eternity, you will always be the most beautiful shining star of all.

Sailor Moon sorozat · Összehasonlítás