Pretty ​Guardian Sailor Moon 10. (Sailor Moon 10.) 37 csillagozás

Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

The Dead Moon Circus attacks, and the sound of this destruction can be heard by the Sailor Senshi of the outer planets. But who are these conspiring acrobats? Meanwhile, Darien is sick with a „shadow” in his lungs. Sailor Moon's sweetest dreams and worst nightmares blur with reality… but the Sailor Senshi are in for a little surprise.

Kodansha, New York, 2013
240 oldal · ISBN: 9781612620060

AnitaZoé P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Miután elolvastam a két lezáró részt, megvásároltam ezt a hiányzó kötetet.
Az egész történet a Dead Moon Circus elleni küzdelmet mutatja. Nem meglepő, hogy győz a jó, és Nehellénia a korábbi főgonoszok sorsára jut. Jó volt a Csipkerózsika-párhuzam is.
Meg az is, hogy az Amazon Quartet egy kicsit több szerepet kap, mint az animében. Bár ezt, a jövőbeni szerepüket tudtam is.
A vége teljesen lezárt, nem hoz be új bonyodalmakat.
Hotaru az egyik kedvencem, így ez a Sailor Saturn borító is. :)

SayanKimblee>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Megfelelne ez a rész akár az egész manga zárásának is, annyira jó lett a vége. A történet mondhatni, hogy a szokásos forma szerint alakult: kétségbeesett küzdelem a gonosz ellen, majd a lányok valami csodálatos módon mégis győzelmet aratnak. Most végre azonban Mamoru is rendesen kivetette a részét a küzdelemből, és nem csupán lelki támogatást nyújtott Usaginak :D És aaannyira szép volt az a jelenet, amikor végre egyesült a csapat, és tényleg mindenki jelen volt! spoiler Nagyon lehet már érezni, hogy a vége felé közeledik a történet. Sajnálom, hogy már csak két kötet van hátra belőle :c

A_S1M0N P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Újabb győzelem, újabb szintlépés, egy újabb remek kötet, ami szépen zárta le a cirkuszos történetet.
Szépen felnőtt a sztori és a szereplőgárda is, rengeteg az akció és a dráma, a rémálmokkal való küzdelem is folytatódott, ám a végső összecsapásra megint sikerült extra erőket mozgósítaniuk.
Tényleg simán lehetne ez a záró kötet, így még inkább kíváncsi vagyok, mi jöhet még…

Lahara IP>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Ez már nem ugyanaz a manga, mint az első rész (és a Sailor V kötetek) volt(ak), az komédia, ez akció és dráma.
Naoko-san egyre inkább lábra gyúr, és sok-sok elrajzolást vettem észre, például egyik képen Usagi bal térde lejjebb van, meg effélék.

Kriszta789>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Nagyon tetszett ez a rész is, és érződik, hogy a vége fele közeledik a manga, amit nagyon bánok :(

nach P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Eddig talán a legtöbb akciót tartalmazó kötet, eddig ezzel végeztem a leggyorsabban.
Bevallom a Dead Moon Circus nem a kedvenc sztori a sorozatból, de ennek is van létjogosultsága. Mamoru végre több szerepet kap. Mindenki átéli és túléli a rémálmait és Nehelenia titka is kiderül. A kötetben újra egyesül a teljes csapat, végül is jó lett a téma lezárása. Azzal, hogy a szereplők új szintet lépnek szépen előkészítik az utolsó két kötetet.

Kriana>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Azt hiszem, kezd az agyamra menni a sorozat és a cukormáz, mert az első gondolatom a kötet végére az volt, hogy ez mennyire cuki és romi volt.
Totális kiégés, én mondom. :)

De ettől függetlenül tényleg nagyon szépen le lett zárva az epizód. Olyannyira, hogy szerintem ez magának az egész sorozatnak is nagyszerű lezárása lehetett volna. De mint tudjuk, van még hátra két kötet. :)

És ami külön pozitívum, hogy ebben a kötetben éreztem először, hogy a cuki Mamo-chan nem csak holmi szexi kiegészítő bár annak sem rossz, aki után a főhősnő csorgathatja a nyálát. Végre funkciót, saját feladatot kapott. Aktívan kivehette a részét a világ megmentéséből, nem rekedt meg a csöndes szemlélő, a háttérből támogató hősszerelmes pozícióban.

Renkou P>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Volt valami zeneszám, vagy klip, vagy nem is tudom, mi, ahol pici Haruka mondja, hogy „Michiru mama, Hotaru papa”, mindjárt ez jutott eszembe az elején, de egyelőre fogalmam sincs, mi volt. Talán musical részlet, de már akkor is imádtam, mikor először hallottam. Pici Hotaru olyan kis édes!
Ez az egész szál olyan fura volt, nekem a magyarázat is elnagyolt, az ellenség egész háttér története valahogy hiányos, nem annyira szépen kidolgozott, mint általában lenni szokott. A befejezés is fura volt, hogy nem kezdődött rögtön a következő történet.

Kittyki>!
Naoko Takeuchi: Pretty Guardian Sailor Moon 10.

Sokkal jobban tetszett, mint az előtte való 2 kötet. Kicsit romantikus, kicsit nyálas, de ahj, édes volt a vége na.

Sailor Moon sorozat · Összehasonlítás