Angyal ​feketében 3 csillagozás

Aki megtanít jól szeretni
Nandagópa: Angyal feketében

Mihez ​kezdjen az ember, ha idősödik és munkája egyre inkább a terhére van? Mihez kezdjen az ember összeomlófélben lévő házasságával? Mihez kezdjen az ember, ha egy szem felnőtt lánya olyasmit kér tőle, ami ellentétes mindennel, amit egész életében gondolt? Mihez kezdjen az ember, ha még sosem volt kutyája, de most egy elveszített fogadás miatt magához kell vennie egy tacskót? Mihez kezdjen az ember, ha minden csodát és misztikumot kiirtott már az életéből, és most felkínálják neki a halál legyőzésének titkát? Mihez kezdjen az ember, ha rájön, hogy nem tud jól szeretni?
Ezeken a kérdéseken vezeti végig az olvasót ez az elgondolkodtató történet, amely egyszerre szól életről, halálról, az ember kutyájáról, a kutya emberéről, és kettejük ősidőkből fakadó kapcsolatáról. Megismerhető belőle az ebek eredetmondája, amiből kiderül, hogy hogyan vált a Kutya az Ember legjobb barátjává, és hogyan élte meg annak a Paradicsomból való kiűzetését. Megtudhatjuk, hogy mi az a nagy titok,… (tovább)

Spirodalmi, Budapest, 2020
148 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156241023 · Illusztrálta: Gebei Viktória

Nandagópa: Angyal feketében

Nandagópa: Angyal feketében Aki megtanít jól szeretni

Nem is tudom, hol kezdhetném, vagy egyáltalán szavakba tudom e önteni mindazt, amit megmozgatott ez a könyv. Én jómagam is az világ mélyebb, átfogóbb megismerésének a híve vagyok. Hiszem, hogy van valami a világ fátyla mögött, ami nálunk több és hatalmasabb. Ez a kisregény, egy szórakoztató, könnyed olvasmány, de hatalmas igazság és tanítás van benne. Olyan hatalmas, hogy nem szégyellem bevallani, voltak pillanatok, mikor könnybe lábadt a szemem olvasás közben. Nem akarom, túlelemezni nem is kell, ezt a könyvet le kell ülni és olvasni. Mindeközben pedig engedni, hogy megnyissa azokat a kapukat bennünk, ami a megértés és a szeretet felé vezet. Mindehhez pedig megmutatja a tökéletes társ képét, személyét. Aki megtaníthat valóban szeretni.

Schonek_Zoltán_Nandagópa IP>!

– Sok arcom van – felelte az Angyal. – Mindenki olyannak lát, amilyennek látni akar. Aki retteg tőlem, az förtelmesnek lát. Aki menne már e világból, az gyönyörűnek.

Virizlai_Richárd>!

A tacskó ugyanakkor kegyes zsarnok volt, s a gyakran kikövetelt ételért, sétáért és simogatásért bőségesen megfizetett. Fizetett odaadó figyelemmel, feltétlen elfogadásával.

Virizlai_Richárd>!

Fogadjon el, kérem, egy jótanácsot! Tacskót soha ne etessen asztalról, mert onnan vége a nyugodt étkezéseknek, és soha, de soha ne engedje, hogy felugorjon a kanapéra, mert onnantól a maga számára az, mint fekvőalkalmatosság elveszett! Na, jó, lehet hogy Önt még nagy kegyesen odaengedi valahogy, de higgye el, mást nem tűr meg ott. Még a legkedvesebb vendégét sem.

Virizlai_Richárd>!

Az emberek azt hiszik, hogy a vérség a legerősebb kötelék. Pedig nem az. A szeretet az.

126. - 127. oldal

Virizlai_Richárd>!

Ráeszmélt, hogy végső soron saját magát siratja. Mert ismét szembe kell néznie a halállal, mégpedig annak egy olyan arcával, amely eddig ismeretlen volt számára.

Virizlai_Richárd>!

– Megígérte nekem! – kiáltott a lányka, kissé durcásan. – Az Angyal megígérte!
– Akkor az úgy is lesz! – bólintott hevesen az öreg. – Olyan még sose volt, hogy ne úgy lett volna, ahogy ő megígérte. Az angyal ígéret nagy dolog ám! Nagyon nagy! Ritkán is történik ilyen!

Virizlai_Richárd>!

– Téged annyit simogat és becézget a Nő, mint egyik állatot sem. Áruld el nekem a titkodat, hogy érted el ezt! – kérte a Férfi – …
– Mert én neki adtam a szívem felét – felelte a Kutya. – Ha azt akarod, hogy mindennél jobban szeressen téged, te add neki az egész szívedet!

Virizlai_Richárd>!

– Tudom már, miért lettél rákos annak idején!
– Valóban? Miért?
– Mert nem tudtál jól szeretni.
– Tényleg? Lehet nem jól szeretni?
– Bizony lehet. Sokan összekeverik ám a szeretetet valami mással.