Az ​eltűnt márki esete (Enola Holmes 1.) 8 csillagozás

LADY EUDORIA VERNET HOLMES TEGNAP ELTŰNT

STOP TANÁCSOT KÉREK STOP ENOLA HOLMES
Amikor Sherlock Holmes ifjú húga, Enola Holmes tizennegyedik születésnapján rádöbben anyja eltűnésére, tudja, egyedül ő találhatja meg. Bátyja, Mycroft, bentlakásos iskolába küldené a lányt, míg Sherlock nyomozásba fog, ám Enolának más tervei vannak. A magát gyászoló özvegynek álcázó lány London nyüzsgő utcáin és sötét sikátoraiban kutat anyja nyomai után, ám még a Holmes név sem készítheti fel a rá váró dolgokra. A Basilwether fiatal márkijának elrablásába belekeveredő Enolának vérszomjas gonosztevők elől kell menekülnie, ki kell szabadítania az elkényeztetett márkit, ám mindez semmi ahhoz képest, hogy minden hájjal megkent bátyját is ki kell kerülnie – miközben édesanyja nyoma kihűlőben van.
Az Edgar-díjas Nancy Springer lenyűgöző képzelőerővel és magával ragadó játékossággal hoz új színt a Sherlock Holmes-történetek világába.

Tagok ajánlása: 13 éves kortól

L&L, Budakalász, 2020
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155653711 · Fordította: Nagy Mónika
L&L, Budakalász, 2020
240 oldal · ISBN: 9786155653728 · Fordította: Nagy Mónika

Szyszyyy I>!
Nancy Springer: Az eltűnt márki esete

Nem volt rossz, de azért nem ez lett az új kedvencem. :D
Enola kedves és aranyos, egyben rafinált karakter. Számomra szimpatikus lett.
A testvéri elég mogorvák és kimértek, ezért őket nem tudtam megkedvelni. Az anyjukról egyelőre nem tudom mit gondoljak.
Történet szempontjából kicsit erősebb krimi szálat vártam, vagy picit könnyedebb hangvételű cselekményt. Ez mondjuk nem rontott az élményen, inkább csak meglepett.
Szerintem sokkal inkább a női nem erényeire és az önállóság felfedezésére koncentrál a regény, mint a nyomozgatásra.
Itt-ott egészen feminista jellegűnek éreztem.
Mindenesetre elég gyorsan a végére lehet érni, hiszen rövid. :)

Nancy Springer: Az eltűnt márki esete

[…] Hamar ki lehet végezni, mert felnőtt léptékkel – de szerintem olvasni szerető gyerek esetében is – ez egy rövid könyv, meg tudjátok, nagy betűméret… Viszont van folytatása a sztorinak, amit nagy eséllyel angolul fogok olvasni, mert nincs semmi kedvem kivárni, amíg mind megjelenik magyarul – már ha egyáltalán kiadják az összes részt.

Cselekményt tekintve, ha gyerek szemszögből nézem, akkor elegendőnek mondható, ennyi történés, de felnőttként…, hagyjuk. Sztorit tekintve, voltak benne nagyon jó részek, a kódos történéseket kedveltem, meg azért egész jónak mondanám alapból a történetvezetést is. A szereplők tekintetében szintén el tudom ezt mondani, Enola mesésen megállta a helyét, de azért érződött rajta a gyerekesség is; testvérei elsőre bár nem szimpatikusak, de a végén én azért felröhögtem. […]

Teljes vélemény: http://www.volk.hu/…

Volk P>!

Mycroft zárt ajtaja mögül csúnya morgás szűrődött ki, ami leginkább egy napon sütkérező sertés hangjaira emlékeztetett.
A bátyám egyértelműen horkolt.

Volk P>!

Sikításhoz nem maradt bennem szusz, csak nyikorogtam, mint egy kötélcsörlő.

Enola Holmes sorozat · Összehasonlítás