A ​titokzatos levél esete (Enola Holmes 6.) 73 csillagozás

Nancy Springer: A titokzatos levél esete Nancy Springer: A titokzatos levél esete

Enola Holmes édesanyja majd' egy évvel eltűnése után végre életjelet ad magáról. Milyen slamasztikába keveredhetett, és képes-e Enola segíteni neki?

A Holmes-rezidenciára titokzatos üzenet érkezik Enola, Mycroft és Sherlock régóta eltűnt anyjától. Miután Eudoria Holmes lányának, Enolának szánja a levelet, a levéltitok intézményét mélyen tisztelő Sherlocknak nincs más választása, mint egyszer és mindenkorra kézre keríteni az őt folyamatosan lerázó húgát.
Enolának mesterdetektív bátyja kitartó érdeklődése nélkül is van elég baja: egy spanyol herceg hitvese, Lady Blanchefleur eltűnése ügyében nyomoz. Hogy függhet össze a szenzációs eset Eudoria Holmesszal, és mit tartalmazhat az anya üzenete, amit csak Enola tud megfejteni? Enola, Sherlock és Mycroft kénytelenek egyesíteni erőiket, de vajon rálelhetnek a családi békére is?

Eredeti megjelenés éve: 2010

206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156340184 · Fordította: Babits Péter

Sherlock Holmes · Enola Holmes

Niki_néni_olvas P>!

Az Enola-csoda tovább folytatódik. ♥
A kötet lezárásán érződik, hogy ezt valójában a teljes sorozat lezárásának szánta az írónő.

Ebben a kötetben végre elismerik a testvérei is Enola telejesítményét, amely azzal jár, hogy összfognak. Mi több, Enolának segítenek a testvérei.

A rész legdrámaibb része a női divat következményeinak borzalmai. Hihetetlen mit meg nem tettek és napjainkban is tesznek a nők a vélt ideális testért.

Kovaxka P>!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

Nagyon nem vagyok a célcsoportban, mégis szórakoztat ez a sorozat. Részről részre tud hozni a szerző egy kis újdonságot, ezúttal az első rész nagy rejtélyére is fény derül. Könnyed kikapcsolódás néhány órára, igazi cozy mystery, szellemes bevezetés a krimi világába. Igaz, a bűnügy megoldása most is kicsit elkapkodott volt, és főleg beépülésen és intuíción alapult, de még egy kis tanulsággal is szolgált. Kedvelem a sorozaton végigvonuló jelképeket mint pl. a fűző, és a virágok szerepét, meg a rejtvényeket. Kíváncsian várom a lezárást.

Simon_Ziti>!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

Azt hiszem ennél a történetnél tudatosult bennem, hogy a Netflix csak a címeket vette alapul, mert a megfilmesített részek még nyomokban is alig tartalmaznak valamennyit az eredeti történetekből.

Furcsa ez az egesz anya eltűnés, olyan mintha világ életében tudta volna, hogy ő egyszer elmegy spoiler , s e miatt arra nevelte egész életében a lányát, hogy elboldoguljon. Hát a tervei sikerültek: a történetek alapján Enola remekül boldogul.

kratas P>!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

Ebben a részben én mellékszálnak éreztem a nyomozást spoiler és a családi szál került inkább előtérbe.
De nagyon jó volt így, Enola és bátyjai újabb rétegét ismerhettük meg spoiler.
spoiler

BBetti86 >!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

Fontos részhez érkezett a sorozat – ez az a rész, amiben az eddig húzott konfliktusokat lezárja Springer. Vagyis: mi történt a Holmes testvérek anyjával? A testvérek közös nevezőre jutnak valaha, vagy Enola kénytelen egész életében menekülni a bátyjai, elsősorban Mycroft elől?

A szokásosnál ezt egy fokkal ravaszabb szerkezettel is meséli el. Hiszen megint van egy bűnügy, egy spanyol hercegné tűnt el és meg kell őt találni. Ismét Enola és Sherlock is dolgozik az eseten. spoiler Közben meg érkezik egy kódolt levél az eltűnt anyától, ami szintén a teljes család figyelmére igényt tart. A címbe is ez került bele, noha a cselekmény nagyját az eltűnt hercegné esete adja. Elkalandoztam – párhuzamosan fut a két eset, és ez a szokottnál összetettebb cselekményt eredményez. Így is követhető, játékos, továbbra is kiváló olvasmány a kiskamaszoknak, csak ez most kicsit több.

Az is áll, hogy a krimi nem lett okosabb. Enola újfent ráébred dolgokra, és nyomozó munka helyett van egy kis beépülés, meg Sherlock és egy kutya bevonása a végső megoldáshoz. Olyan kényelmesnek tűnik, hogy Enola egy puszta személyleírásból rájön, hogy spoiler Mivel elsősorban gyerekkönyvnek tartom, és kedvcsinálónak a későbbi krimi olvasás felé, elment.

Ami viszont feltűnt, hogy ez a rész meglepően tele van ruhákkal és ezek leírásával. Enola mindig is álcázta magát, és volt erről szó, de csak kicsit. Most viszont részletesen megismerhetjük a ruhákat, mi több, egyszer még a bátyjai öltözködését is elemzi. Ez annyira lányos, hogy nem is tudok napirendre térni felette. Enola Holmes eddig nem volt lányos lány, most meg teljesen képben van a divatos kinézettel, és még a bátyjai is megjegyzik, milyen csinos kisasszony lett? Nem zavaró, de azért fura.

Igaz, az esethez is kapcsolódnak a ruhák. (Még használja Springer, hogy Enola olyan területen jobb a bátyjánál, ami női. Pl. neki messze többet mond egy női ruha, zsebkendő, mint a fivérének.) Van egy része, amiből a tanulságot is le lehet vonni. Méghozzá a fűzők. A fűző jelképezi mindazt, amit Mycroft a húgának szánt, és ami ellen Enola lázad. A szabadsága elvesztése, egy ideának megfelelés, és nem lehet önmaga. spoiler

Pörgős és még érzelmek is fértek a kötetbe. Enola nagyon emberi, ahogy egyszerre akarja megtudni, mi történt az anyjával, de fél is a válaszoktól és a csalódástól. De érdemes azt is figyelni, hogy a bátyjait hogyan szereti és tiszteli egyszerre, miközben tart is tőlük, a hatalmuktól felette. Meg vannak írva a lány vívódásai, érzelmei is. így a YA felé is átvezet, bár Enola még kamasz, így nekem ez inkább maradt még gyerekkönyv, mint ifjúsági.

Ezzel a sorozatban egy szakasz lezárult – én érdeklődve várom, Springer hogyan vezeti tovább innen a hősnőjét, mert kinyílik egy másféle jövő lehetősége is.

Kicsibogár>!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

Szeretem ezt a sorozatot. Izgalmas, és tele van értékes gondolatokkal. Kíváncsian várom az utolsó részt.

kinga133>!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

A három testvér együtt munkálkodik, hogy segítsenek egy bajbajutott hölgynek. Igaz Mycroft tudta nélkül segít. Minden jó, ha a vége jó. Az ügy pozitívan megoldódik, a testvérek egymásra találnak ( Holmes-ok). És végre megtudhatjuk, hogy mi is történt Eudoria V. Holmes-szal. Eredetileg ez lett volna a lezáró kötet, de az írónő folytatta a történetüket. Kíváncsian várom az újabb részt. ☺️

Elek_Effi>!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

A könyv elejét kissé unalmasnak találtam, de a későbbiekben beindult a cselekmény, örültem neki, hogy Enola végre jó viszonyban van a testvéreivel. Végig izgatottan vártam a titokzatos üzenet megfejtését. Összességében számomra ez volt az eddigi legizgalmasabb könyv a sorozatból.

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

Kimaradt egy rész nálam a sorozatból, de mivel sógornőm ezt csomagolta be nekem februárra, ezt kellett elolvasnom. Nem okozott bennem fennakadást, és végre megtörtént a nagy találkozás, mégpedig rendkívül vicces módon. Örülök, hogy mindegyik családtag átment egy jellemfejlődésen, és végre képesek egy picit kimutatni egymás iránt az érzéseiket. Sajnálom, hogy ez ilyen szomorú esemény kapcsán történt. Az eset ismét szokatlan és egyedi. Visszatérő szereplők is vannak az első részből, nem éppen a legszimpatikusabbak. A lényeg azonban, hogy sikeresen zárják az ügyet. Szeretem, hogy az írónő felhívja a figyelmet az akkori kor negatív dolgaira is, itt például a fűzők eldeformáló hatására.

porcellan>!
Nancy Springer: A titokzatos levél esete

A nyomozás remek, de most inkább a Holmes család fejlődése, ami még jobban felemeli a történetet.
Bátran ajánlom tiniknek és már nem tiniknek is.

Niki_néni_olvas P>!

– Meggondoltam magam, Enola, a jövődet illetően. Szánom a férfit, aki egyszer összeköti veled az életét. Olyannyira, hogy véleményem szerint súlyos hiba lenne férjhez menned.

Kapcsolódó szócikkek: Enola Holmes · Sherlock Holmes
hopelifeisbeautiful>!

– Ennyire csak bízol bennem.
Az igazság az, döbbentem rá szörnyülködve, hogy ennél sokkalta jobban is.

hopelifeisbeautiful>!

– Úgy van, ahogy mindig is gondoltam – mormolta. – A szíve mélyén az ember jóságos. Köszönöm.
– Ön érdemes minden jóságra – biztosítottam még egy szem cukor kíséretében.

hopelifeisbeautiful>!

– Megkérdezhetem, Enola, hogyan keveredtél ebbe az egészbe?
– Hogyne kérdezhetnéd. – Bár mindannyiunkat kimerített a hosszú éjszaka, őszinte mosolyom remélhetőleg kifejezte, mily gyengéd érzelmeket táplálok iránta. – Csak választ ne várj a kérdésedre.

Bladri>!

– Enola – mosolygott Sherlock tőle merőben szokatlan érzelgősséggel. – Drága kishúgom, kérlek, soha ne változz meg! Teljesen rabul ejt a lelkesedésed, a kiszámíthatatlanságod, az egész lényed. Alig győzöm kivárni, legközelebb mivel állsz majd elő.

Huszonegyedik fejezet, 206. oldal

D_G_Katinka>!

– Enola – sóhajtott fel Sherlock. – Sajnálom.

24. fejezet - 192. oldal

Enola Holmes sorozat · Összehasonlítás