Enchanted ​– Megigézve (Megigézve 1.) 194 csillagozás

Erotikus esti mesék hölgyeknek
Nancy Madore: Enchanted – Megigézve

„Sziporkázó szellemességgel elbeszélve… a világ kedvenc tündérmeséinek erotikus gyújteménye nem kevesebb, mint briliáns.” – ARomanceReview.com

Engedd, hogy elragadjon egy semmi máshoz nem hasonlító fantáziavilág! Ahol a gyönyörű hercegkisasszonyt szerelmi hármas fogatra csábítja jóképű hercege és a megnyerő komorna… ahol egy rejtélyes úriember fiatal felesége az érzékeit borzoló büntetésben részesül gátlástalan kíváncsisága miatt… ahol a naiv leány feleségül megy egy szörnyeteghez, akinek érzéki étvágya felébreszti bimbódzó vágyát…
Tizenhárom klasszikus mese egyedülálló és kifejezetten felnőtteknek szóló változatával Nancy Madore kíváncsivá tesz és felizgat.
Az írónő csiklandós, pezsgőn erotikus antológiája garantálja, hogy késő éjszakáig fenn maradsz majd.
Ezután másképp látod majd a tündérmeséket.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452524 · Fordította: Gazdag Tímea

Ács_Milán>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Nincs olyan gyerek vagy felnőtt, aki ne ismerné A Szépség és a Szörnyeteg, Hamupipőke vagy Hófehérke meséket. Ezekről a mesékről mindannyian hallottunk már és nagy valószínűséggel szeretjük is őket.
Az írónő pont ezeket és még több ismert mesét használt fel ebben a kötetben, csak egy kicsit átírva, újragondolva és szigorúan 18 éven felüli olvasóknak ajánlva.
Úgy gondolom, hogy Nancy Madore valami zseniálisát alkotott, mert ehhez a kötethez foghatót, de még csak hasonlót sem olvastam eddig. Bátran mondhatjuk, hogy egyedi és páratlan művet sikerült megalkotnia.
Már a borítón is olvashatjuk, hogy „Erotikus esti mesék hölgyeknek”. És valóban! Pontosan ezt kapod az olvasás során!
Nagy teret kapott a szexualitás ebben a kötetben, viszont annyira finoman és ízlésesen tálalta az írónő, hogy szinte öröm volt olvasni.
Bárki aki elolvassa ezt a kötetet, garantáltan mély nyomot fog hagyni benne.
Az erotikus műfajt kedvelőinek határozottan ajánlom!

DeathQueen>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

„Önmagad megismerése magányos elfoglaltság, és a felfedezőnek nem szabad elidegenednie közben azoktól, akik a legtöbbet jelentik számára.”

Ismertem már mindegyik mesét még kiskoromból, de álmomban sem gondoltam volna, hogy egy ilyen verziójukat olvasom majd. Mindegyik történetet szerettem olvasni. Hamar végig is pörgettem a könyvet. Ebben a könyvben aztán teret hódít magának a szexuális tevékenység. Annyira szépen vannak ezek a részek megírva, hogy majdnem sírva fakadtam örömömben, hogy végre nem egy olyan könyvet fogok a kezemben, ahol csak össze van dobva a jelenet.

szilvamag_>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Erotikusnak tényleg erotikus volt, de a macska és az egér meséje közben azt gondoltam, hogy lehet, hogy én ezt a könyvet mégsem fogom ám végigolvasni. Valahogy nem tudtam a macska és az egér képétől szabadulni. Mindig a Tom és Jerry mese volt a szemeim előtt, nem tudtam elvonatkoztatni. Persze olvastam én a sorok között, értettem a történet mondanivalóját… de mégis… A Tom és Jerry erotikus kiadásban ….háááát… irtó gusztustalan :))) A többi mesénél nem volt gond. :)

kellyolvas P>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Tetszett a könyv, de mivel van egy 9 éves lányom, a lakás tele van hercegnőkkel és egyéb mesefigurákkal, ezek után mi ugrik be először ezekről? A szörnyeteg épp rácuppan a Szépségre, vagy Aranyhaj a három báróval hetyeg:) Feminista, de nem baj, úgyis csak nők olvassák.

Angyalkaa>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Hát nem is tudom…:D Fura volt belegondolni…hogy még kiskoromban ezeket a meséket (legtöbbjüket) néztem vagy olvastam :D De így…hát hogy fogalmazzak…a Szépség és a Szörnyetegnél…csak nevetni tudtam..:D hiába voltak a szaftos jelenetek..xD nem tudtam megállni nevetés nélkül! De azt hiszem pár „mese” után hozzászoktam és nem voltak rosszak..:) De azt hiszem a második kötetet egy kicsit most hanyagolom :D Habár a Hófehérke elég MEGHÖKKENTŐ volt..:D Meg hát ISZONYAT is..:D még az is tetszett :) A Macska és az Egér-t inkább nem taglalnám…:O Imádtam a Tom és Jerryt…:D De most már nem tudok máshogy gondolni rá ha meglátom a tv-be..csak így..xD hiába férfi és nő volt az alteregó…xD Egy szó mint száz még megkapja az 5 csillagot :)

Dombi_Petra>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Voltak benne nagyon jó, szaftos történetek. Ugyanakkor voltak kevesbe szimpatikus fejezetek is.Maga a történetek elmesélése jó volt, szépen megvolt írva.

Radnai_Béres_Bianka P>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Csak is felnőtteknek ajánlanám és elsősorban azoknak akik nincsenek teljesen megrekedve a gyerekkori 5 éveseknek szóló meséken.
Mindenből készül új fajta feldolgozás, hát ezekből is, el kell fogadni! Akinek nem tetszik, nem kötelező olvasni.
Ha van olyan mese, amit megtartanál magadnak, mint gyerekkor, akkor azt a fejezetet inkább ugord át, hogy ne érjen trauma a mesebeli hercegről :D

Ruby_εïз IP>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Az egyik kedvencem, nekem nagyon tetszett az összes történet. Semmi megbotránkozót nem gondoltam. Nem úgy olvastam, hogy ah, a meséket, hogy lehetett így elcseszni, hanem úgy: ez igen, ehhez aztán kellett fantázia.
A karakterek felépítésének hiányát annyira nem nehezményezném, mert nem azokon volt a hangsúly, hanem az együttléteken. Azok pedig piszok jól meg lettek írva. Nincsen semmi baj az írónővel, csak mert olyat írni, amit más nem biztos, hogy kiadott volna. Van, akinek ez tetszik, van, akinek meg nem. Szerintem teljesen rendben vannak ezek a gondolatok. Imádom a stílusát.

apwbdum>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

A könyv teljesen megfelel az alcímnek ami: Erotikus esti mesék hölgyeknek. Azért még egy figyelmeztetést megejtenék: aki nem szeretne másképp nézni az eddig jólismert mesékre, mint például a Hófehérke az kerülje el, ezt a könyvet. Soha többet nem tudom hófehérkét naiv kislányként elképzelni, most már mindig „[spo iler] a hét elátkozott herceggel egy ágyban fogom látni lelki szemeim előtt [/spo iler]”
Elég sok mesét megismerhetünk kicsit másképpen, mint eddig. A történetek előrehaladtával kezdünk elmerülni a szexuális-kultúra különböző irányaiban és nincs két egyforma történet.
Láttam hogy tervezik a folytatását is kiadni, már várom.

Cintia_ P>!

Nancy Madore: Enchanted – Megigézve Erotikus esti mesék hölgyeknek

Kicsit bizarr, néhol kicsit vicces, talán groteszk is, viszont nagyon elgondolkodtató, sőt gondolatébresztő.

Csak a fülszöveg elejét olvastam el, így nagyon meglepett, amikor a Szépség és Szörnyeteggel találtam szembe magam.
Az értékelések alapján a legtöbb olvasónak az nem nyerte el a tetszését, hogy ezeket a mai napig is mesélt meséket ilyen módon és ennyire kifordította az írónő. Én egy percig sem gondoltam, hogy itt valóban a Grimm fivéres Hófehérkéről, vagy Aranyhajról van szó. Az én fejemben ezek, mint szerepjátékok jelentek meg, illetve teljesen úgy, mint szimbólumok.
Ami az Egér-Macska fejezeten volt csak valóban érezhető véleményem szerint. (Az Egér-Macska sokaknak kifejezetten nem tetszett.)
Csak megjegyzésként: az eredeti verzió sem feltétlen olyan, mint, amit amúgy megszoktunk. Bár azért nem is ilyen, az is igaz.
És annyira, de annyira érdekes volt az egész! Tehát, elvileg egy erotikus könyvről volt szó -és oh, az is volt!-, de nekem az erotika, vagyis inkább a szexualitás, mint pszichológiájában jelent meg.
Úgy gondolom, hogy sokkal inkább a mondanivalón volt a hangsúly, ami a különböző történetekben más-más volt, mint a „felizgatáson”.

Szeretem a kissé megbotránkoztató, elvontabb műveket (magyar és világirodalmi írók, és költők esetében is), érdekel a szexualitás-a miértek, végig elemeztem, értékeltem a helyzeteket, amik valóban elgondolkodtattak.
Az őszintét megvallva: nekem tetszett ez a könyv.

„Elképesztő, hogy az emberek mennyire össze vannak zavarodva a női szexualitással kapcsolatban – a nőket is beleértve." -Bevezető, részlet

Lunemorte P>!

Az összetört szívű varázsló varázsigéjének hatása alatt a férfiak, de még maguk az asszonyok is furcsának és ellenszenvesnek kezdték látni a királyság valamennyi nőjét. így hát mozgalmat indítottak, hogy mások legyenek, mint amilyennek a természet megalkotta őket. Először kis híján halálra koplaltatták magukat, mert úgy érezték, lesoványodva sokkal szebbnek látszanak, mint ha normális, egészséges, nőies a megjelenésük. Azok, akik nem bírták ezt a szörnyű koplalást, más, megalázóbbnál megalázóbb módszereknek vetették alá magukat, hogy megszabaduljanak feleslegesnek tűnő kilóiktól. Másodszor, átszabatták a mellüket természetes formájukból egy nagyobb, feszesebb utánzattá. Ez sok fájdalommal és komoly egészségügyi gondokkal is járt, azonban cserébe hevesebb vágyakat tudott ébreszteni bárkiben, mint az eredeti. De a nők természetes változásai közül az öregedés volt a legrettegettebb a számukra, amit mindenáron igyekeztek elkerülni. Minden tőlük telhetőt megtettek, hogy megelőzzék, ha más nem segített, akár veszélyes orvosi kezeléseknek is alávetették magukat, csak hogy megállítsák a folyamatot.

inka0507 >!

A herceg örömest beleegyezett, elvégre a hercegek arról híresek, hogy az
erdőben lovagolnak, épp ilyen lehetőségekre várva.

Shanara>!

Számítani kell rá, hogy egy bizonyos ponton minden házasságban eljön az idő, hogy a feleség másvalakit kíván a férje helyett.

147. oldal (Könyvmolyképző Kiadó, 2010.)

AniTiger P>!

Észrevetted már például, hogy az erős anyai ösztönnel rendelkező nők a gyermekszüléssel rendszerint elveszítik az egyéniségüket? Hogy ez belülről vagy kívülről fakad, tényleg nem tudom, de úgy tűnik, mintha az ilyen nők folyton azt a jogukat éreznék veszélyben, hogy anyák legyenek, amint valami nem anyai elfoglaltságban kellene elmerülniük. Az ilyen nő tartózkodik a személyes fejlődési lehetőségektől, megtagadja a szexualitását, szemérmesen öltözködik, néha még a saját ruhái is a gyermekeiéhez hasonlók. Végül a szexuális vagy a személyes lehetőségek elfogynak, és a nő egydimenzióssá és tompává válik mindenki számára, aki már kinőtt a pelenkából.

A FARKASBŐRBE BÚJT BÁRÁNY

Kapcsolódó szócikkek: anyai ösztön
Lunemorte P>!

Mert elvárják, hogy tökéletesek legyünk egy olyan világban, ahol nem létezik tökéletesség. A mérce olyan magasan van, hogy kizárt, hogy egyetlen nő is megüsse. Eközben a férfiak csak hátradőlnek, és élvezik a műsort. Nem kell aggódniuk a megjelenésük miatt, mert úgy tűnik, őket senki nem veszi észre. Láthatatlanok.

Dorabella>!

– Ó! – szólt a bölcs tündér. Fel nem foghatta, mi köze a panasznak
a csinos üvegcipellőhöz, de az önazonosság problémája történetesen
nagyon is ismerős volt számára. Hogy is ne lett volna az, magukat
hercegnek képzelő békákkal és magukat nagymamának kiadó
farkasokkal körülvéve?

Lunemorte P>!

Sok nő, ahogy én is, egyfolytában azon dolgozunk, hogy tökéletesedjünk, és tényleg tökéletesek vagyunk, tökéletesebbek, mint azt a férjeink megérdemelnék. De a férfiaknak nem kell semmilyen erőfeszítést tenniük, mégis karnyújtásnyira vannak tőlük a lehető leggyönyörűbb nők, ha van elég pénzük, hogy megfizessék őket.

lupi4>!

Minden molekulája lázadást sikoltozott, mégis engedelmesen várt a kielégülésre.

160. oldal Róka asszonyság

Shanara>!

Kevesebb bosszantóbb dolog van egy akadékoskodó, minden lében kanál embernél. Az ilyen folyton piszkálódik, mindenütt összeesküvést sejt, de többnyire kiderül, hogy csak bolhából csinál elefántot. Ezek a kotnyelesek befurakodnak a legbizalmasabb helyekre, semmibe vesznek illemet és logikát. Egyetlen dolog élteti őket: minél sokkolóbb, minél szenzációsabb dolog illúzióját kelteni. Nem számít, hogy amit ki akarnak fecsegni, valós vagy valótlan; egy a lényeg – ők legyenek a hős leleplezők.

117. oldal (Könyvmolyképző Kiadó, 2010.)

TimiTimi>!

Mindig, amikor akarok valamit a férjemtől, először megkérdezem, szeret-e. Ez meghatározza a hangnemet, hiszen ezzel olyan helyzetbe kerül, amelyben olyan kijelentést tehet, amelynek bebizonyítására néhány másodperccel később lehetőséget is adok neki. Ilyen előnyös indítás után csakugyan nem valószínű, hogy kudarcot vallok. Emellett nagyon szeretem hallani, ahogy kimondja.

Megigézve sorozat · Összehasonlítás