A ​csillagos, nagy ég alatt 19 csillagozás

Nancy Horan: A csillagos, nagy ég alatt

A harmincöt éves, gyönyörű Fannyt szörnyű családi tragédia éri. Franciaország festői szépségű vidékén, művészek között próbál kilábalni mély depressziójából. Itt találkozik az életvidám, energikus skót fiatalemberrel, a nála tíz évvel fiatalabb Louisszal, aki első látásra beleszeret a független, határozott amerikai asszonyba.
Fanny eleinte nem igazán vonzódik a nyúlánk, fiatal ügyvédhez, akinek minden vágya, hogy az írásnak szentelhesse az életét. Louis ellenállhatatlan charme-jának azonban idővel képtelen ellenállni, és szenvedélyes viszonyba bonyolódik vele. Mindeközben végig kétségek között vergődik: el merje-e engedni boldogtalan, ámde jól megszokott életét, hogy fejest ugorjon a bizonytalan jövőbe?

Nancy Horan gyönyörű regénye egy valószerűtlen, mégis igaz szerelem története, amely A kincses sziget, valamint a Dr. Jekyll és Mr. Hyde különös esete híres írója, Robert Louis Stevenson és Fanny Van de Grift Osbourne között szövődött, és egészen a sírig tartott.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regényes történelem General Press

General Press, Budapest, 2014
472 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636437220 · Fordította: Bánki Vera
General Press, Budapest, 2014
472 oldal · ISBN: 9789636437398 · Fordította: Bánki Vera

Mariann_ P>!
Nancy Horan: A csillagos, nagy ég alatt

A Regényes Történelem sorozatban A KINCSES SZIGET írójának életével ismerkedhetünk meg. Nem olvastam a fülszöveget, csak úgy találomra vettem meg, a címke miatt.
Egy kicsit rá kellett hangolódni, mert voltak vontatottabb részek, de alapban egy kalandos élet közel húsz éve jelenik meg előttünk. Kontinensről kontinensre hajózás, betegségek sorozata, amiből a 20 évvel idősebb feleség hatékony segítségével sikerült felépülnie.
Az írás, a volt és jelenlegi család istápolása , a szenvedélyes szerelem…., szóval elég sokrétű könyv. Az ilyen nehezebben elfogadott könyvek szoktak még jóval az elolvasás után is a gondolataim közt járni. Most is így van.

mazsof>!
Nancy Horan: A csillagos, nagy ég alatt

Mielőtt kézbe vettem volna Nancy Horan könyvét, fogalmam sem volt arról, hogy Robert Louis Stevenson életéről fog szólni. Korábban nem sokat mondott nekem ez a név a nyilvánvaló, igen híres könyveinek címén (pl. Dr. Jekyll és Mr. Hyde különös esete) kívül, így különösen érdekes volt megismerkedni rendkívül izgalmas, egzotikus utazásokkal, betegségekkel, szenvedésekkel teli életével. Bár néhol kissé unalmassá, lapossá vált a sztori, összességében nekem nagyon tetszett az írónak és feleségének, Fannynak a története.

h_kincsoo>!
Nancy Horan: A csillagos, nagy ég alatt

Mikor elkezdtem olvasni a könyvet, be kell valljam fogalmam sem volt, hogy kiről is fog szólni. De jó pár fejezet után újra elolvastam a fülszöveget, hogy mégis tisztában legyek a dolgokkal, de valamiért addig a pontig elkerülte a figyelmemet, hogy ez bizony az a Robert Louis Stevenson, aki megannyi remek könyvet tudhatott magáénak, ahonnan számomra ismerős volt a neve, az pedig a Jekyll és Hyde, bár ezt szerintem nem kell magyarázni.
Olykor volt, hogy ellaposodott a történet, olyankor nehezebben tudtam magam átrágni azokon a részeken, de igazából számomra egy remek olvasmány volt. Csodálatosak voltak a Fanny számára írt versek, a rengeteg idézet, költemény az egész könyv alatt. Olykor felnevettem, aztán meg teljesen komolyan olvastam tovább ennek a fiatalembernek az élettörténetét.
Fanny is nagyon szerethető karakter volt számomra, megannyi megpróbáltatáson ment keresztül az élete során, de végig erős maradt. A kapcsolatuk Stevensonnal pedig csodálatos, gyönyörű, bár a mai világban sokan nem így látnák.
Úgy gondolom, hogy a jövőben megismerkedem Robert Louis Stevenson műveivel, ha már az életéből megismerhettem egy-két szeletet. Ezek után én nagyon bizakodó vagyok.

pieta4>!
Nancy Horan: A csillagos, nagy ég alatt

Bevallom, Robert Louis Stevenson neve nekem semmit nem jelentett. Sose vonzottak a kalóztörténetek, így A kincses sziget is kimaradt az olvasmányaim közül. Az író életútja is elég kalandosra sikeredett, annak ellenére, hogy sok időt kellett ágyban töltenie tüdőbetegsége miatt.
Ez nem egy giccses szerelmi történet. Stevenson életének állomásait követi, de a valódi főszereplő a felesége, Fanny, aki maga is művészi ambíciókat dédelgetett.

Louis megrázta a fejét.
– Szeretném tudni, miért akar félreérteni mindent, amit csak mondok, asszonyom. Öt perce sem ismer engem, ez még ahhoz sem elegendő, hogy megvessen. Ahhoz legalábbis tízre volna szükség.

Körtefa>!

– Szeretem a boldog véget – emelte Louis-ra a borospoharát Fanny. – Nagyszerű. Ön kiváló író, és ezt nem csak azért mondom, mert bársonyzakót és piros övét visel. Ön nagyon jó, igazán jó.
Louis úgy festett, mint aki éppen megnyert egy bokszmeccset.

Feleségemnek

Láttam az esőt és a szivárványt
Lammermuir felett. Jobban figyeltem,
hallván meredek városom harangját
a friss tengeri szélben. Messziről,
vágyva, sietve, akkor írni kezdtem.

Vedd hát. Egészen tied. Ki az, ki kardot
edzett belőlem, és tüzemet fújta,
és emelte a tétet, nem dicsért,
de biztatott, tanácsolt – ki, ha nem te?
Így végül, most, ha találsz benne jót,
ha megtettem, mit kellett, ha a tűz
lobog a papíron – csak téged dicsér.