Varrás 6 csillagozás

200 kérdés és válasz – Átalakítások és javítások
Nan L. Ides: Varrás Nan L. Ides: Varrás

Ötletekre, tanácsokra vár, miként javítson ruhát kézzel és varrógéppel? Szeretne többet megtudni egy bizonyos technikáról? Könyvünkből mindent megtudhat, amire a ruhák javítása során szüksége lehet.

Eredeti cím: Sewing Alterations & Repairs

Eredeti megjelenés éve: 2011

GABO, Budapest, 2013
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896881 · Fordította: H. Kovács Mária

Bea_Könyvutca P>!

Nan L. Ides: Varrás 200 kérdés és válasz – Átalakítások és javítások

A kezdetektől indít ugyan a könyv, de később már magamnak is találtam benne jó tanácsokat. Pl. hogyan készítjük a francia felhajtást (ez az, amikor a farmerünknek megmarad az eredeti gyári varrott alja), ruhák átalakítása lépésről lépésre, hogyan készítsünk behúzott gombokat vagy hogyan tudunk kapucnit készíteni.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2017/06/kreativ-konyvek.html

Citrompor>!

Nan L. Ides: Varrás 200 kérdés és válasz – Átalakítások és javítások

Nem olvastam el betűről betűre, de miután a héten két inget is sikeresen átalakítottam (mindkettőt szűkíteni kellett, az egyik pedig olyan hosszú volt, hogy még az aljából is vágtam), úgy gondolom olvasottnak tekinthetem a könyvet.
Jól tagolt kézikönyv abszolút kezdők számára, témakörönként könnyen kikereshető alapvető ruhaátalakítási fogásokkal. Az elején már-már túlzó, hogy mennyire az alapoktól indul, mivel ilyen kérdések megválaszolásával kezdi:
Miért van olyan sokféle gombostű?
Hány ollónk legyen?
Hogyan fűzzük be a tűt?
És hasonló vicces kérdéseket is feltesz:
Nem lenne egyszerűbb a helyi szabóval átalakíttatni a ruhákat? :)
Haladó varrók számára ezek miatt szájbarágósnak tűnhet. Kezdők viszont haszonnal forgathatják. Szabni nem tanulunk meg belőle, de a konfekcióruhák átalakításához a könyv segítségével bátran belekezdhetünk. Kellő mennyiségű illusztráció segíti a magyarázatokat.

piciszusz>!

Nan L. Ides: Varrás 200 kérdés és válasz – Átalakítások és javítások

Kb az egészet kijegyzeteltem, nagyon jó ez a könyv. Kezdő vagyok és ez a totál alapoktól magyarázza el mi kell a varráshoz és mit hogyan kell csinálni.