Wild ​Invitation (Psy-Changeling) 50 csillagozás

Nalini Singh: Wild Invitation Nalini Singh: Wild Invitation Nalini Singh: Wild Invitation

WILD INVITATION: A PSY-CHANGELING COLLECTION BY NALINI SINGH

In „Beat of Temptation”, innocent Tamsyn has always had a place in her heart for Nathan, a blooded DarkRiver sentinel. But is she ready for the fierce demands of the mating bond?

In „Stroke of Enticement”, a wary young teacher, skeptical about love, arouses the man—and the animal—in an aggressive leopard changeling who must prove his affections are true.

Plus NEVER BEFORE PUBLISHED

In „Declaration of Courtship”, Grace, a shy submissive wolf, finds herself pursued by the last man she ever would have imagined: a SnowDancer lieutenant said to be “mad, bad, and dangerous to know.”

Plus NEVER BEFORE PUBLISHED

In „Texture of Intimacy”, SnowDancer healer Lara discovers the searing joys—and unexpected challenges—of being mated to quiet, powerful Walker, a man used to keeping his silence.

Releasing: MARCH 2013

Tantor Media, Old Saybrook, Connecticut, USA, 2013
ASIN: B00BEWYAZO · Felolvasta: Angela Dawe
Berkley, New York, 2013
Gollancz, London, 2013

Lucas Hunter · Judd Lauren · Tamsyn Ryder · Mélisande Smith (Mercy) · Nathan Ryder (Nate) · Walker Lauren · Riaz Delgado · Toby Lauren · Marlee Lauren · Zach Quinn

Beat of Temptation: 5/4.5*
A legkedveltebb párosom már a kezdetektől fogva egyértelműen Tamsyn és Nate. Mindig is szerettem a köztük lévő szeretetről olvasni, ami állandó jelenlévő volt kettejük között az első résztől kezdve. Nem gondoltam volna, hogy ez a harmónia és összetartozás ilyen nehezen jött létre, azonban ami a leginkább meglepett, az az életkoruk volt. Ezek a számok valahogy eddig nem kaptak szerepet, és bár engem nem zavar a 10 év különbség, Nate annyira szem előtt tartotta Tamsyn fiatalságát és tapasztalatlanságát – ami egyszerre vált őrjítővé és arányossá egy idő után –, hogy körülbelül az összes konfliktus forrása ez lett. Szerencsére a karácsonyi díszítés, az ünnepre készülődés megszínesítette a keserű jeleneteket, nem is beszélve Tamsyn tehetségéről a konyhában. Egyre jobban szeretem a Ryder családot. :))

Stroke of Enticement 5/4*
Nem volt rossz, de ha nincs több 100 oldala az írónőnek előkészíteni és felvezetni a párra találását, akkor nagyon gyorsan halad minden. Szinte túl gyorsan. Alig ismertük meg a szereplőket, ők pedig már egymásba is szerettek és a közös életüket tervezik. Sokkal több lehetőség lett volna Zach és Annie kapcsolatában, ezért kicsit csalódtam a kivitelezésben. Összességében kikapcsolódásnak megfelelt.

Declaration of Courtship 5/4.5*
Grace és Cooper összes huzavonája miatt két véglet között mozogtam – vagy túl soknak tartottam őket, vagy elolvadtam miattuk. Inkább az utóbbi eset állt fent, többek között Cooper udvarlási ajándékai miatt, mert damn, ez a farkas tudja hogyan kell megajándékozni és meglepni a párját. A novella rövidsége ennél a történetnél nem zavart, sőt, örültem, amiért még így is mindenre szánt időt az írónő. Az alapfelállás szintén boldoggá tett, mert eddig ilyen szintű különbség a hierarchiában még nem volt a páros két tagja között. Elégedetté tett, ahogyan sikerült befejezni az utolsó fázist, nem maradt hiányérzetem.

Texture of Intimacy 5/4,5*
A sorozattal kapcsolatos egyik álmom volt, hogy Lara és Walker teljeskörű, saját könyvet kapjon – de azért nem szomorkodom. Szinte mindenki megjelent, akit eddig megszerettem a falkában, és izgatottan figyeltem Judd Walkerrel közös beszélgetéseit. Érdemes volt rájuk figyelni, főleg az Arrow-helyzet miatt, akik miatt még mindig fűt a kíváncsiság. Ben-t imádtam még, ez a kissrác zabálnivaló. ♥
Bár a történet így egy kicsit spoileres volt (Mit csinált Sienna? Háború?), és tényleg szerettem volna végigkövetni a kapcsolatuk kialakulását, inkább arra koncentrálok, hogy milyen jó érzés, ha ennyi szenvedés után egymásra talál két lélek. Megérdemelték, boldogabb nehezen lehetnék. :)

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Psy-Changeling – Novellák

Nagyon jók ezek a novellák, szeretem és tetszenek.
Jó hogy készültek történetek a kvázi mellékszereplők párválasztásairól, mert mi olvasók ezekre is kíváncsiak vagyunk. Mindig sikeról a szerzőnek rejtélyeket, múltbéli szörnyűségeket belevinni, amiből még jobban megismerhetjük a mentálok és az alakváltók életét.
Ez a mentál elcsendesedés, ami az érzelemmentességen alapul, jó nagy tévedés. Érzelmek nélkül a fele mentál társaság szociopata és pszihopata őrült. Nem csoda hogy sorozatgyilkosok is kikerülnek időnként közülük. És még ezt is lehet fokozni, mert ezen belül is van egy réteg, aki tiszta fanatikus.

Trice29 P>!
Nalini Singh: Wild Invitation

Jó volt a történet. Kicsit jó elmerülni a mindennapokban. Kikapcsolt :o)

ƨɔɴом>!
Nalini Singh: Wild Invitation

Nalini ezen vilagaban mindig szeretek lubickolni, gordulekeny es sima az egesz.

Viszont a novellak aldasos hatasa mellett (gyorsan lehet veluk haladni), ott van a tempo, ami nekem neha tul gyors volt, es ez nem valt eppen elonyere a torteneteknek.

lustica>!
Nalini Singh: Wild Invitation

Jaj nagyon tetszett! Tamsyn történetét már másodszorra olvasom, de most se volt kevésbé érdekes. Grace&Cooper története kicsit átlagos volt, de élvezettel olvastam.
Lara&Walker sztorija pedig lebilincselt! Mégse lehet minden tökéletes… Illetve elkezdett előrevetíteni már egyes szálakat, csakhogy ne tudjunk szép nyugodtan várni a következő részre. UTÁLOM NALINIT!!! :D

Tufuka>!

Beat of Temptation: 4 csillag

Ez történetet már korábban olvastam, így most nem olvastam újra. Aranyos kis sztori, mely Tamsyn és Nate egymásra találását meséli el. Én nagyon kíváncsi voltam rájuk, így kicsit csalódást okoztak, mert túl sokat vártam, de csak egy átlagos sztorit kaptam, amiben Nate keményfejűsége volt a fő probléma.

Stroke of Enticement: 4 csillag

Ez a novella volt ami a legígéretesebben indult, de a végére borzalmasan ellaposodott. Zach és Annie aranyosak, de igazából olyan nesze semmi fog meg jól konfliktust kaptak.

Declaration of Courtship: 4 csillag

A Kiss of Snow-ban sokat emlegették Cooper-t és Grace-t, és hogy kissé rögös volt a kapcsolat stabillá válása. Az az igazság, hogy megint sokat vártam, és csak egy átlagos sztorit kaptam. Azt hittem sokkal problémásabb lesz ez a dominancia-különbség, de nem nagyon tértünk ki a részletekre, inkább megint csak egyfajta légből kapott problémázást olvashattunk.

Texture of Intimacy: 4,5 csillag

Ez a novella mentette meg a könyvet, ugyanis Lara és Walker imádni való volt, ha a végén évő kis logikátlan hisztit kihagytuk volna 5 csillagot is megérdemelt volna. A történet a a Tengle of Need történései előtt és közben játszódik. Azt láthatjuk, hogy a Lauren család, hogy alkalmazkodik, ahhoz Lara és Walker egy pár. Toby és Marlee nagyon édes, és beköszön a tágabb családi kör is, ami szintén nagyon aranyos pillanatokat tartogatott. Emellett azonban megtudhatjuk, hogy milyen feladata is volt Walker-nek a Nyíl Osztag iskolájában, milyen kapcsolat fűzi Aden-hez és mit érzett mikor az Elcsendesedés borzalmai a családja életét is beárnyékolták.

lilice>!
Nalini Singh: Wild Invitation

Valahogy a novellás köteteket achilles-saroknak érzem a Nalini-érában, az Angel’s Flight olvasását is némi hiányérzettel zártam, és ennél is ez a helyzet.
Ott legjobban a két angyal szerelmének taglalását vártam, itt meg a domináns-szubmisszív párosítás érdekelt nagyon, ehhez képest mindkét esetben pont a nagyon áhított történetek lettek számomra végül a leggyengébbek.
Tamsyn és Zach párra találását is olvastam már korábban, melyek közül utóbbi nagyon, előbbi közepesen tetszett. Nagyon kíváncsi voltam Cooper és Grace szerelmére, de szerintem elég sablonosra és unalmasra sikeredett, nem igazán jött át, hogy miért akkora probléma a kapcsolatukra nézve, hogy a lány szubmisszív, nem voltak nagy megrémülések és visszarettenések, elég jól kiállt magáért. Lara és Walker aranyosak együtt, kellemes olvasásélményt nyújtott, hogy bizony a paradicsomban is lehetnek viharok.
Szóval 2-2 az állás, de Nalini gyönyörűen ír, no meg Psy-Changeling világ, úgyhogy összességében négy csillagocska simán megjár.

Tori0925 P>!
Nalini Singh: Wild Invitation

A sorozatot újraolvasva bukkantam ezekre a kis szösszenetekre. Érdekes és vicces látni, hogy milyenek a szereplők (akár főbb, akár mellék) mindennapjai vagy hogy alakultak ki kapcsolatok. Asszem ezek közül Walter és Lara tetszettek a legjobban, mert a csendes férfit nem igazán tudtam elképzelni a falka szerves részének számító gyógyító mellett. Örültem, hogy nem vesztek el a nagy történetek között ezek a kis apróbb mozzanatok.

Morgiana>!
Nalini Singh: Wild Invitation

Négy darab kedves kis novella, amiből kettő már előzőleg is megjelent, ezért én egy kissé lehúzás-jellegűnek érzem ezt a kötetet, ezért a 3,5 csillag.
A történetekről igazából semmi rosszat nem lehet elmondani, az írónő hozza a formáját, főleg karakterépítés terén.
Az „Declaration of Courtship”-ben különösen tetszett, hogy végre egy alárendelt és egy domináns viszonyát láthatjuk, ahol kiderül, hogy az alárendelteknek is megvan a maguk saját, önálló akarata, amit érvényesíteni is tudnak egy dominánssal szemben. Szépen felépített történet, hihető fordulatokkal.
A „Texture of Intimacy”-ban egy pár, Lara és Walker mindennapjaiba pillanthatunk be, ahogy a két egyéniség – egy farkas és egy ex-Psy – igyekszik összecsiszolódni.
Örültem, hogy végre egy olyan történetet is olvastam, ami egy pár mindennapjait mutatja be.

otaksa>!
Nalini Singh: Wild Invitation

Az első és a negyedik novellát olvastam belőle. A harmadikhoz már korábban is szerencsém volt.
Az első, amikor Lucas még csak 15 éves, még csak készül arra, hogy egyszer alfa legyen, Tamsyn pedig épp most lesz a falka gyógyítója.
A harmadik, amikor Lara, a másik falka gyógyítója a Kiss of Snow története után Walker párja lesz.

SzAngelika>!

Don't run from me, sweetheart, he thought as he took the final steps to her, I only bite a little. Not quite true, but he was planning to be on his best behavior until she trusted him enough to handle the aggressive sensuality that was an integral aspect of his nature.

158. oldal (Declaration of Courtship)

Javíthatatlan>!

[Annie ] „A long time ago, during the Christmas I lay in hospital. […] I wished for someoe who would be mine, someone I could play with and share all my secrets.”
[…]
[Zach] „Are you calling me your gift?”
„Yes.” She smiled. „How do you feel about that?”
„Like it's my turn to be unwrapped” He nibbled at her mouth. „Do it slow.”

154. oldal (Stroke of Enticement)

Javíthatatlan>!

Big, dangerous, beautiful Cooper wanted her as his.

162. oldal (Declaration of Courtship)

Tufuka>!

"In certain departments, any monkey can get a Ph.D.” It was a gauntlet.
He picked it up. “Good thing I’m a leopard, then.”

Stroke of Enticement

And did you?
What?
Have opinions?
Yes. Apparently I have no taste.

Texture of Intimacy

Kapcsolódó szócikkek: Judd Lauren · Walker Lauren
SzRéka P>!

“But that’s not why I’ve decided for you.”
“Oh?”
“It’s because of the way you look at her, Zach. As if she’s your sunshine.” Her voice caught. “I want that for my daughter. Don’t you ever stopblooking at her that way.”

Stroke of Enticement

Kapcsolódó szócikkek: Angelica (Annie) Kildaire · Zach Quinn
SzRéka P>!

“I can’t believe I’m having this conversation with you. It’s ten o’clock at night.”
“Feel free to leave if it’s past your bedtime.”

Kapcsolódó szócikkek: Nathan Ryder (Nate) · Tamsyn Ryder
Javíthatatlan>!

Once, she would've wondered how an earthchangeling women dared stand up to their mates, when the men got all growly. Now she knew – just like her, those women knew that heaven might fall and the earth might crumble, but their mates would never hurt them.

153. oldal (Stroke of Enticement)

SzRéka P>!

“Dorian said you don’t want us to beat some sense into Nate.” He sighed as if in disappointment. “Are you sure?”
She laughed at his teasing. “I like him in one piece, but thanks for the offer.”

SzRéka P>!

Every time you smiled, my world lit up. All I wanted to do was keep giving you reasons to smile.

Beat of Temptation

Kapcsolódó szócikkek: Nathan Ryder (Nate)