Last ​Guard (Psy-Changeling Trinity 5.) (Psy-Changeling 20) 40 csillagozás

Nalini Singh: Last Guard Nalini Singh: Last Guard Nalini Singh: Last Guard

In a destabilized world with countless lives at stake, two people defined by their aloneness must stand together to stave off ultimate destruction.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Gollancz, London, 2022
Berkley, New York, 2021
384 oldal · ASIN: B08NSVK45F
Gollancz, London, 2021
ASIN: B0916BL9CM · Felolvasta: Angela Dawe

Trice29>!
Nalini Singh: Last Guard

Ez most nagyon csúszott. Canto és Payal egy igen erős, szerethető páros. A történet is hozott izgalmakat és részmegoldást is. A vége pedig kiált a következő részért ♥

Ashriver>!
Nalini Singh: Last Guard

Már 14 éve olvasom ezt a sorozatot és még mindig imádom. A történet folytatódik, mindig van valami új, amivel Nalini megismertet minket. Vannak lejtők, nem mindegyik könyv hozza ugyanazt a felpezsdítő adrenalin löketet, de ez nem számít, ugyanis örök kedvenc.

gyuszi64 >!

2022/115, újraolvasás, 10/27 eddigi értékelés

Akármikor, akárhányszor újraolvasható, mint a teljes sorozat. Ez pedig csak a legnagyobb szerzők könyveire teljesülhet…

2021/142, 6/25 eddigi értékelés

Szórakoztató, amilyen lenni szokott, és még érdekes is, hála a rajongói fordításnak.

Hát, ha az írónő azért írja ezeket a könyveket, hogy „élvezzük” őket, akkor azt kell mondanom, telitalálata van… spoiler

Cintia_ P>!
Nalini Singh: Last Guard

Nalini egyik legnagyobb rajongója vagyok. Az angyalvér c. könyve vezetett be a fantasyk világába, ahol azóta is nagy boldogságban élek.
A legnagyobb kritikám vele kapcsolatban pedig az, hogy nem a megfelelő embereknek ad könyvet! Senki ne értsen félre, Payal és Canto abszolút megérdemeltek egy könyvet, a cselekményszál szempontjából is fontosak voltak, viszont már annyi bevezetett, ellenben nem kifejtett érdekes karakter van -Kit könyvére már a legelső kötet óta várok például, de akár idesorolhatnám Cassiust, Malt, Anthonyt, Nikitat…-, akik még mindig nem kaptak saját regényt. Az új szereplők is csodásak, de furcsa, hogy rögtön egy teljes kötetet kapnak. Egyebként főszereplőink – a már említett Payal és Canto – érdekes személyiségek voltak, és alapvetően tudták vinni a történetet – mentálok révén azonban nekem túl sokat és túl szisztematikusan gondolkodtak, ezért a cselekmény is olyanná vált néhol, amit kevésbé tudtam élvezni. A leíró részekben van, hogy elveszek és most itt is ez történt többször.
A Last Guard legnagyobb erősségei: a két – nem empata – kapcsolatának bemutatása és spoiler. Illetve a Mercant család hűsége, és Arwen-Pavel kapcsolata. spoiler
Jobban tetszett, mint mondjuk a Silver Silence, de biztosan nem kerül sem a Nalini-, sem a sima kedvenceim közé sem.
Várom a történet folytatását! ❤

Demise P>!
Nalini Singh: Last Guard

A Trinity utóbbi néhány része picit feltámasztotta ezt a sorozatot, de nagyon kellett megint egy mentál páros. Amellett, hogy mennyire imádtam a két szereplő dinamikáját, kaptunk végre bepillantást az A-mentálok (horgony) világába is, ami nagyon érdekes volt. Örülök, hogy nem az alakváltók kapták a főszerepet, így sokkal inkább a háló problémáira koncentrált a könyv, mint a két faj összecsiszolódására. A függővég miatt most várhatom, hogy megjelenjen a következő rész, addig majd az új Archangel's-szel vígasztalódok. Csak győzzem kivárni. :D

Veress_Éva>!
Nalini Singh: Last Guard

Sokat gondolkoztam rajta mit is írjak.
Első körben tetszett, nagyon izgalmas volt a mentálhálót újra két mentál szemén keresztül látni, akik ráadásul szerves részei annak fenntartásában. Tovább gyűrűzött a titokzatos „építész” apró szösszenetei, a végére egy nagyon is baljóslatú mozgósítással.
Szerintem kicsit többet is megtudhattunk volna a hálóelme elvonulásáról, mert ez – ha jól emlékszem- az előző könyvekben nem volt említve.
Összességében a mentálháló épségéért folyatatott „harc” nagyon jót tett a könyvnek, és ez tetszett a legjobban.
Negatívum és a fél csillag levonás, hogy én személy szerint nem éreztem igazán közel magamhoz ezt a két szereplőt, és nem is tűnt annyira úgy, hogy Ők ketten annyira jók lennének együtt. Az író szinte az összes eddigi párosa valahogy összepasszolt, valamilyen szinten kiegészítették egymást, itt ezt annyira nem éreztem, de természetesen ez egyéni vélemény, a könyv összességében szuper volt, de a főszereplők miatt számomra nem érte el a maximális csillagot.
Nagyon jó ez az „új” irány, és kíváncsian várom mi lesz még itt amíg eljutunk a mentálok és a mentálháló igazi stabilitásához. Nagyon remélem, hogy az író nem esik abba a hibába – mint több saját világot kreált más író – hogy a végtelenségig feszíti a problémát, húzza-nyúzza még egyszerűen ellaposodik.

Nene>!
Nalini Singh: Last Guard

*Kedves írónő, ez a függővég mi volt!!!*

Remekül indult ez a sorozat, de az előző résszel volt pár problémám, így félve kezdtem neki, de naaagyon jó volt.

Ismét egy pörgős, eseménydús részt kaptunk, csak faltam az oldalakat.
Canto és Payal, két mentál, kik már gyerekként megismerkedtek egy szörnyű helyen, majd elváltak útjaik, de ismét összehozta őket a sors. Imádtam a karaktereket, a kapcsolatukat és hogy bele láthattunk a horgonyok világába.
Egyre izgalmasabb, már várom a folytatást.

Kicsicsillag123 P>!
Nalini Singh: Last Guard

Tetszett, voltak benne kifejezetten jó és érdekes újdonságok, de sajnos a már többször említett problémámat is tartalmazta. Megint. Ne már Nalini, tényleg nem tudsz ezen túllépni? Pedig tudnál, ha akarnál mert Canto-t nagyon kedveltem. A Mercant család amúgy is nagyon szerethető, igazi egyedi mentál család, Canto pedig még inkább az lett. Payal viszont teljesen mentál sablon karakter lett. Alapból, ezen kívül nem volt vele problémám, de így igazán megkedvelni se tudtam. A H megjelölésük izgalmas volt, egy újabb fontos képesség került előtérbe, de (ezt is említettem az előzőekben egyébként), már kezd unalmas lenni ez az átívelő szál. Jó lenne kicsit fellélegezni, és örülnék ha nem a Mentálháló lenne a középpontban, mert kövezzetek meg de már nem tud lekötni. Igen, az Elcsendesés megtörése is 15 könyvön vezetett keresztül, de a könyvek java részében nem az volt a központ, csak a háttérben volt jelen és csak később került előtérbe. Itt viszont már 5. könyve a Mentálháló összeomlása körül pörgünk folyamatosan, minden más mellékszálként van csak jelen. Eddig bármit is tettek, csak ragtapasznak bizonyult, lassan már nem marad mentál annyi összeomlás történt… Haladjunk már végre valamerre! Esküszöm a mellékszálak iránt sokkal jobban érdeklődtem. Nagyon örültem a medvéknek, belőlük pl sokkal többet is elviselnék imádom őket. Illetve az Arwen-Pavel páros sokkal jobban érdekelt mint a főszereplőink, ami szerintem sokat elmond… Nem is tudom, lehet kicsit szüneteltetnem kéne a sorit, és más felé fordulni, de már csak egy megjelent olvasatlan részem van, azt meg már nem akarom kihagyni.

zselyke25 P>!
Nalini Singh: Last Guard

Kicsit félve kezdtem bele, mikor megnéztem a főszereplőket, de kellemes csalódás. Sokat tanultam a H=horgonyokról ;)

bemese05 >!
Nalini Singh: Last Guard

Ez is egy fantasztikus része volt a sorozatnak! Mindig lenyűgöz Nalini írása. Olyan sok helyre elvisz minket, öröm olvasni a könyveit. Canto és Payal párosa pedig tökéletes volt. Imádom, h Canto félig medve lett :D ők lettek a kedvenc alakváltóim és már hiányoztak. :) Hihetetetlen, h ennyi rész után se unalmas a sorozat és tűkön ülve várom a folytatást!

Xaveri>!

Trust is a fragile glass bird. Drop it once, and it will shatter into shards innumerable.
—Inshara Rao, essayist (1892)

Xaveri>!

That shirt isn’t frayed—it’s a sorry bunch of threads held together by nothing but fear of your bad mood.

Xaveri>!

…the bear version of “talk again soon” was “we’re throwing a party and you’re invited!”

Xaveri>!

That’s who we are. StoneWater bears court our lovers. We might occasionally try to kidnap them, but we don’t force.

Xaveri>!

“Sorry, Canto. You’re cute, no? Many of my packmates want to take you to bed, and they think they’re being subtle and flirtatious.”
A subtle bear?
Canto snorted.