Archangel's ​Light (Guild Hunter 14.) 62 csillagozás

Nalini Singh: Archangel's Light Nalini Singh: Archangel's Light Nalini Singh: Archangel's Light

Illium and Aodhan. Aodhan and Illium. For centuries they’ve been inseparable: the best of friends, closer than brothers, companions of the heart. But that was before—before darkness befell Aodhan and shattered him, body, mind, and soul. Now, at long last, Aodhan is healing, but his new-found strength and independence may come at a devastating cost—his relationship with Illium.

As they serve side by side in China, a territory yet marked by the evil of its former archangel, the secret it holds nightmarish beyond imagining, things come to an explosive decision point. Illium and Aodhan must either walk away from the relationship that has defined them—or step forward into a future that promises a bond infinitely precious in the life of an immortal…but that demands a terrifying vulnerability from two badly bruised hearts.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Gollancz, London, 2021
Berkley, New York, 2021
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780593198148
Tantor Media, Old Saybrook, Connecticut, USA, 2021
ASIN: B09DZH5M4K · Felolvasta: Justine Eyre

Illium · Raphael · Elena P. Deveraux · Aodhan · Méreg · Holly Chang · Lady Sharine/Hummingbird

Nalini Singh: Archangel's Light

Az egyik legjobban várt idei megjelenés, ami felülmúlta minden elképzelésemet!
Mielőtt megtudtuk, hogy ez a rész Aodhan és Illium könyve lesz, fogalalmam sem volt, hogy kettőjük kapcsolata milyen mély, illetve meddig megy el. Egyszer hol így tűnt, máskor meg hol úgy. Nalini annyira összezavart velük kapcsolatban, hogy tényleg fogalmam sem volt, hányadán állunk. Még a borító leleplezése után se mertem teljesen elhinni, nem hogy végül felszállok erre a shipre, ami sehová sem fog vinni. Viszont abban a minutumban, amint elkezdtem olvasni, nem volt kérdés, hogy nekem 100% végem van.

Imádtam, hogy visszatekintettünk egészen a kezdetekig, és onnan figyelhettük Aodhan és Illium bimbózó barátságát. Annyira mélységes kapcsolat alakult ki köztük az idők során, amit tényleg lehetetlenség lenne elválasztani.
A cukiságfaktorom teljesen kiakadt a bébi Adi és Blue láttán♡ Az pedig, hogy Raphael, Naasir és Dmitri is felbukkant, csak még csodásabbá tette az egészet.

Kai felbukkanása tette fel abszolút az i-re a pontot azzal kapcsolatban, hogy is állok hozzá a Bluebell+Sparkle kapcsolathoz. Amint megjelent a csaj, mondom: „Nem, nem! Volt erre elég időd azelőtt, Nalini. Most már nem kérek belőle.” Szóval, nem is kérdés, idegesített a csaj xP

Fájó volt nézni, hogy Aodhan és Illium szenvednek. Életemben nem örültem még ennyire, mint itt, amikor két karakter végre leült beszélgetni. Nagyon ideje volt. Mindkettőjüket teljesen meg lehetett érteni, és örülök, hogy a végére nekik is sikerült.
Igaz lassú volt az út, de a kapcsolatuk csak ettől is mélyült. Ennyit kínozni az olvasókat (és a karaktereket), de végül basszus….! El sem hiszem! Még most is teljesen örömmámorban úszom. Ez ennél nem is lehetett volna tökéletesebb!❤
Nem akarok telhetetlennek tűnni, de nagyon-nagyon remélem, hogy jön még Aodhan+Illium könyv, mert ez tényleg csak a kezdet! *-*

Naiva P>!
Nalini Singh: Archangel's Light

Kétségkívül az év egyik legjobban várt könyve volt, amire alaposan megérte várni. A szívem egyik csücske Illium a könyves univerzumban. Minden alkalommal, amikor ezt a sorozatot olvastam, tudtam, éreztem, hogy ők egymásnak vannak teremtve és úgy örülök, hogy ezt Nalini meg merte tenni. Persze puffoghatnék, hogy több romantikára, esetleg erotikára számítottam, hiszen a sok nehézség ellenére, simán megérdemelték volna, viszont a történet ezt kívánta. Lassú kibontakozáshoz kellett a lassú karakterfejlődés, hogy az olvasó megérthesse az ő kapcsolatukat.
Szerettem magam előtt látni a jelen és a múlt váltakozását. Ahogyan kezdődött a kapcsolatuk, hogyan nőtt, fejlődött és változott hosszú életük során. spoiler
Végre ezt a tragédiát is megtudhattuk, hogy miért is lett ilyen Aodhan és a szívem szakadt meg érte.
Nagyon bízom benne, hogy nem ez a rész volt a sorozat vége. Nyitottnak éreztem és hatalmas lelkesedéssel olvasnék még róluk. Mondjuk kifejezetten meleg romantikust, hiszen a korábbi részek szereplői bőven megkapták a maguk romantikus, erotikus adagjukat. Aodhan és Illium extrán megérdemelné.

_Eriii>!
Nalini Singh: Archangel's Light

Minden várakozásomat felülmúlta Illium és Aodhan könyve. Olyan de olyan jó volt. Egy cseppet sem bántam, hogy nem volt erotika benne, mert szerintem ez most nem erről szólt. Nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán fog lenni erotika, ha esetleg még kapunk egy Illium és Aodhan könyvet, de sebaj én akkor is boldog leszek. Olyan szörnyű volt végre meg tudni, hogy Aodhan mint ment keresztül. Úgy szerettem a múltbéli történéseket, viszont a jelenbeli egy picit össze zavart. Közben szerettem volna egy egy sallert adni ennek a két gyöngyszemnek, mert egyik büszkébb volt mint a másik. Aztán amikor felbukkant egy váratlan vendég majdnem ki akadtam, hogy ne csináld Nalini könyörgöm. Szerencse nem lett semmi belőle. Az a csók meg, szívem ezerrel verdesett. Illium és Aodhan örökre ♥♥♥

Ashriver>!

Ez tökéletes volt!
Nem hiszem el, hogy vége. Hisz épp, hogy csak elkezdődött.
Illium és Aodhan.
Bluebell and Sparkle.
Adi and Blue.
A két nagy kedvencem.
spoiler
Ez nem egy kőkemény M/M regény. Nalini okosan oldotta meg, hogy hogyan elégítse ki az olvasói igényeit. Nem kell attól tartani, hogy tele van kőkemény erotikával. Hisz ez még csak a kezdet számukra. Most kezdenek el igazán élni. Apránként, lépésről lépésre. Együtt.
Olyan jó volt olvasni a kezdeteket. Hogy hogyan is lettek ők Harangvirág (Bluebell) és Fényszikra (Sparkle). Édik voltak és a végtelenségig képes lennék olvasni róluk.
Aztán persze el jött az a pillanat is, amit már nagyon vártam, de amitől nagyon tartottam is. Aodhan múltja. Azt teszem vele, amit Raphael tett velük: kitörlöm az emlékeimből!
Úgy belesajdult a szívem egyes jelenetekbe, míg másoknál szerettem volna összekoccintani a fejüket és rájuk ripakodni, hogy ne legyenek már ennyire vakok! Komolyan mondom, ezek ketten hihetetlenek voltak. De megérte.
Úgy olvastam volna tovább, de elfogytak az oldalak.
Tudtommal még lesz egy könyv azán vége a sorozatnak. De remélem, hogy csak rosszak az információim és az írónő nem tervezi abbahagyni a sorozatot. Ebből még annyi mindent ki lehet hozni. Lehet, hogy egy nagy fejezet már lezárult, de egy új kezdet van előttünk!

kocybaba P>!
Nalini Singh: Archangel's Light

Végre elérkezett ez is! Az örök, gigászi kérdőjeles páros könyve!*-*
Illium, a vad karizmával magáldott kék szárnyú Hetek tagja és Aodhan, a zárkózott, törött, de annál fényesebb angyal között hosszú, hosszú idő óta érlelődött valami, aminek végére végre most pont került. És milyen csodálatos pont!*-* A múltban gyökerező kapcsolatukat felváltva lehetett követni, mikor még kis gézengúzokként a legkérkesebb szíveket is megrepesztették és egy fiatal arkangyal vette szárnyai alá őket (Raffa:)) a jelenbélivel, mire kemény felnőtt létükre már megedzette őket az élet, mindegyikük szerzett sebeket és kötelékük fordulóponthoz érkezett. Feltárva valahára azt is, hogy mi történt Aodhannal, spoiler Lassú, megfontolt rész volt, kevés romantikával, zéró erotikával, mégis ami volt, azok csillagokat mozgattak meg!*sóhaj* Velük a Hetek történetének köre is bezárult, de minden sejtemmel azért szorítok, hogy még visszatérjünk hozzájuk.:)

ƨɔɴом>!
Nalini Singh: Archangel's Light

Ahahahahhahhh elmondani sem tudom mennyire vártam ezt a könyvet és mennyire vártam a pontot azon a bizonyos i betűn.
Nalini az ember ideig játszik, de ez a könyv nagyon szépen volt felépítve.
Volt benne egy kis lezárás féle is és egy új kezdet is.
Nagyon szerettem a múltbéli részeket, színes kis elemei voltak az egységes egésznek.
És igen… mikor már kezdtem mindenről lemondani spoiler

spoiler

Kíváncsi leszek a folytatásra, mert ahogy fentebb írtam ez egy új kezdet volt, igazából bárhonnan is nézem, minden szempontból. És igen, én gyarló, így már várom a folytatást:D És ezzel ennyi, nem is kell ezt ennél jobban túlragozni: spoiler

Nalini Singh: Archangel's Light

Ha tehettem volna egy szuszra elolvasom, csak úgy faltam az oldalakat.
Annyira édesek voltak kicsikként Blue és Adi♥
Aztán jöttek a jelen fejezetei és néha frusztrált, h megint a múltban vagyunk, de ez is kellett, h megértsem teljesen Illium és Aodhan kapcsolatát. Azért könnyes lett elég sokszor a szemem a múlt és a jelen miatt is. A vége pedig egyszerűen, ahhhh ♥♥♥♥♥♥

Trice29 P>!
Nalini Singh: Archangel's Light

Azt hiszem most nagyon boldog vagyok és ennél több nem is kell. A zsák és a foltja együtt van, ezzel ez a sérült világ egy kissé a helyére került, sokkal szebb lett az összkép. Kedvenc ♥

perpetua P>!
Nalini Singh: Archangel's Light

A főszereplő páros és a közös részeik határozottan 5 csillagot érdemelnének, azonban a történet most laposabb volt a szokásosnál és csak ezért nem kapja meg a maximumot a könyv.
Máshogy volt felépítve ez a rész, mint amit megszokhattunk az írónőtől. Sokkal kevesebb a romantikus elem, mégis amikor megjelenik, akkor ellágyul a szívünk. És nem csak a romantika kevesebb, de hiányoztak azok a szuper erotikus jelenetek is, amiket végül nem végül nem bánok, nem arra kellett most koncentrálni. Egy hosszú-hosszú út végére értünk most, ahol végre a szereplők szeme felnyílik. És a könyv ilyen szempontból fantasztikus volt. Emellett, ahogy az elején is írtam, nagyon hiányoltam az izgalmasabb, kicsit pörgősebb cselekményt. Nem volt rossz Kínába utazni és figyelni, Suyin hogy próbálja életre kelteni nagynénje után maradt halott földet és igyekszik méltó lenni arkangyal voltához. Ez azonban nagyon kevés volt. Úgy szeretem Nalini könyveiben a nyomozós szálat, és ebből most nem sokat kaptam. :(
A történet felépítése nagyon tetszett, hogy hosszabb-rövidebb részletekben váltakozott a múlt és a jelen. Illium és Aodhan évszázados barátságot tudhat a háta mögött, kellett, hogy abba is belelássunk kicsit. És végre látnunk kellett Fényszikra sötét múltját is, ami már régóta furdalhatta az olvasók oldalát. Ezek is mind mind szuper részek voltak.
Már csak annyi bánatom van, hogy ezzel a könyvvel elfogytak a Hetek, pedig összességében az Ő könyveiket valahogy jobban szeretem, mint Ehlenáékat. :D (Kivételek persze vannak, de a legszuperebb részeket a Hetek tagjainak köszönhetem). Mi jön ezután? :(

eSsZ>!
Nalini Singh: Archangel's Light

hála a jóságos mindenható öregúrnak és minden földi és azon túli szentnek, hogy végre megszületett ez a könyv..
annyi év várakozás után, végre-végre olvashatjuk ☺

az van, hogy az elején reménykedtem, hogy ez veszett jó lesz, aztán a közepe fele elszontyolodtam…
de @ƨɔɴом mondott valamit, hogy így hihető… és mire a végére értem, valóban elfogott ez az érzés, hogy hihető és egy szinten méltó hozzájuk..

az az igazság, hogy sok oldalon keresztűl a múlt jobban tetszett, imádtam azon részeket, amik bemutatták őket, hogyan lettek ők barátok és sokkal többek egymásnak, hogyan jutottak el odáig, hogy ez bizony az a nagybetűs szerelem ☺

van benne jó pár mondat, ami annyira édes és érződik belőle, hogy ők bizony egymásnak lettek teremtve.. nagyon sok oldalnyit tudnék idézni, de mind közül két nagy kedvenc ilyenem van, az egyik..

és..

spoiler spoiler
spoiler ez egy idézet, csak így tudtam spoilerbe tenni azt hiszem, főleg az epilógus után, hogy megérte várni erre a könyvre, és bár nem azt kaptam amit vártam, igazság szerint, nem is tudom mit vártam, de nagyon boldog vagyok, hogy végre együtt vannak ☺

és a végére még annyit, hogy akinek kétsége lenne, hogy Nalini nem ezt tervezte és építgette úgy ahogy ezt a szerelmet, ebben a mondatban benne van minden ☺

CsepAdri >!

“Can you affect larger animals?”
“Not as far as I know. Just butterflies, tiny birds, cats, and”—he sighed—“bats.”
He saw Illium’s shoulders shake, his eyes brighten, but he didn’t tease Aodhan about his strange little side ability.

“Aodhan and Illium?”
“I haven’t spoken to them, but I know Illium will be all right. It’s Aodhan about whom I worry.” […]
“Illium’s there. You know those two will be fine as long as they’re together.”

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan · Elena P. Deveraux · Illium · Raphael
Ashriver>!

Once, Dmitri had joked about Raphael’s utter and total failure at plowing a field. “He wanted to help, so I let him—but I ended up laughing so hard I couldn’t even supervise. You haven’t lived until you’ve seen a mud-covered angel trying to command a pair of stubborn oxen.”

6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan · Dmitri · Raphael
CsepAdri >!

Polite, so damn polite when Illium was never polite to Aodhan. He was affectionate, irritating at times, wicked always. Polite between them was a calculated rudeness.

DarknessAngel>!

“I know,” he repeated. “But my need for that kind of protection is in the past now. The man I am today? What I need is for you to treat me as an equal, as you did before Sachieri and Bathar.”
Illium sucked in a breath. “You really are ready to talk about that.” He made a face. “I guess I should stop sniping at Suyin and thank her.”
[…]
“I haven’t said a word to Suyin about this.” Aodhan squeezed the side of the other man’s face. “If I was ever going to talk to anyone, it was always going to be you. Always.

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan · Illium
DarknessAngel>!

So strange, that he’d railed against his blazing presence as a youth, a presence that meant he could never walk in the shadows, and now the shadows lived and breathed inside him.

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan
CsepAdri >!

Aodhan gave him a thoughtful look. “Are we family?”
The answer should’ve been easy, but Illium hesitated. “No,” he said at last. “We’re beyond that.”
Aodhan nodded, his expression suddenly solemn. “Yes.”

CsepAdri >!

I have a fierce kitten protector, was the outwardly insouciant response. She’ll keep me safe with the power of her ferocious meow.
Blue.
I’ve got my sword out. Happy now?
Yes.
Exactly. Don’t get all sarcastic with me for worrying about you.

CsepAdri >!

Aodhan had taken a deep breath, exhaled. “At times, I wonder what it would be like to be normal.”
“Naasir says normal is overrated,” Raphael had answered. “He says it’s far better to be a one-being and keep everyone guessing.”

DarknessAngel>!

Aodhan looked at him for a long moment. Then, sliding his free hand around to the back of Illium’s neck, he tugged Illium close for a hug that melted Illium from tip to toe, no more chill in him. He slid his arms around Aodhan’s muscled body, allowed Aodhan to envelop him in his wings.

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan · Illium

Guild Hunter sorozat · Összehasonlítás