Archangel's ​Heart (Guild Hunter 9.) 93 csillagozás

Nalini Singh: Archangel's Heart Nalini Singh: Archangel's Heart Nalini Singh: Archangel's Heart

One of the most vicious archangels in the world has disappeared. No one knows if Lijuan is dead or has chosen to Sleep the long sleep of an immortal. But with her lands falling into chaos under a rising tide of vampiric bloodlust, a mysterious and ancient order of angels known as the Luminata calls the entire Cadre together to discuss the fate of her territory.

Accompanying her archangelic lover Raphael to the Luminata compound, guild hunter-turned-angel Elena senses that all is not as it seems. Secrets echo from within the stone walls of the compound, and the deeper Elena goes, the uglier the darkness. But neither Raphael nor Elena is ready for the brutal truths hidden within—truths that will change everything Elena thinks she knows about who she is…

Eredeti megjelenés éve: 2016

Gollancz, New York, 2016
400 oldal · ASIN: B01E4WAGLM
Tantor Media, Old Saybrook, Connecticut, USA, 2016
ASIN: B01M4IEKY3 · Felolvasta: Justine Eyre
Gollancz, London, 2016

Illium · Raphael · Elena P. Deveraux · Dmitri · Aodhan · Honor St. Nicholas · Michaela

_Eriii>!
Nalini Singh: Archangel's Heart

Képtelen vagyok megunni Raphaelt és Elenat, meg a többi angyalt, egyszerűen képtelen. Nagyon-nagyon hiányoztak, már épp ideje volt egy újabb kötet, de most várhatom míg jön a következő. Nem mondom, hogy a legakciódúsabb rész volt, de amilyen titkok kiderültek, kárpótoltak minden akcióért. Nagyon szeretem olvasni Raphael és Elena kalandjait. Olyan jókat nevetek az Arkangyalom változásán, ahogy Elena vissza vág neki, vagy ahogyan Ő viccelődik. Annyira egy gyönyörű erős tiszta szerelem az övek, hogy leírhatatlan. Én kimondottan örülök annak, hogy az írónő ebbe az irányba is elvitte a sorozatot. Kellett Elenanak, szerintem. Én csak ajánlani tudom minden Nalini rajongónak.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nalini Singh: Archangel's Heart

Egy kevésbé pörgős krimijegyekkel megtűzdelt történetet kaptunk az írónőtől. Elena és Raphael a többi arkangyallal együtt meghívást kapnak Marokkóba, egy titokzatos angyali szektához. A furcsa helytől és a mégfurcsább angyali szerzetesektől Elena háta rendesen borsódzik. Míg hitvese tárgyal, Elena és a velük utazó Aodhan felderítik a környéket, és rájönnek, hogy valami nagyon nem stimmel. Az egész cselekmény a titkokra és a múltra épül, persze vannak jó kis összezörrenések, ha már ennyi főangyalka jelen van, az erotika viszont teljesen takarékra lett téve. Semmi problémám a nyomozós történetekkel, mint amilyen pl. a sorozat második része is volt, de azért jobban szeretem, amikor több pörgés van. Annak viszont kimondottan örülök, hogy az írónő pontot tett Elena származására.

Naiva P>!
Nalini Singh: Archangel's Heart

Ezt a részt is nagyon élveztem. Nalini világa varázslatos. Ha akarnék se tudnék belekötni. Nem éreztem töltelékrésznek, mert számomra Elenából és Raphael-ből soha nem elég. A cselekmény most főleg kettőjük köré épült. Jó volt kicsit még jobban belelátni a kapcsolatukba. Úgy éreztem még közelebb kerültek egymáshoz, hogy még több újat tudtak meg egymásról. A krimi része és a családfa kutatós részek eléggé izgalmasra sikeredtek, de az előző rész sokkal, de sokkal jobb volt.
A sorozat eleje óta nagyon kíváncsi vagyok Aodhan-re. Ő még mindig rejtély számomra, pedig ebben a részben nagyon sok mindenre fény derül a múltjával kapcsolatban. Úgy éreztem, van/lesz remény egy esetleges spoiler kapcsolatra. Úgy imádnám! Izgatottan várom, hogy mi fog történni a következő részben.

Nalini Singh: Archangel's Heart

Elena és Raphael visszatérnek, egy újabb kalandos, szerelemmel, humorral és bátorsággal teli történettel. Mint a leírásban látható összehívják a Tanácsot a csuhások, hogy döntést hozzanak Lijuan-ról. Közben többet tudunk meg Elena eredetéről, vagyis az anyai ágon lévő nagyszüleiről. Totál meglepődtem, erre egyáltalán nem számítottam, ami a végét illeti. De nagyon tetszett, kell ide az idilli boldogság, a sok rossz után, s azért, ami még jönni fog. Úgy mondanék még többet, de az hatalmas nagy spoiler lenne. :D

Aodhan múltjáról is megtudunk egy keveset, apránként, de lassan összeáll az egész. Nem hiszem, hogy az írónő olyan sokáig fog várakoztatni minket az ő történetével. Amúgy is, eddig Illium volt a kedvenc angyalom, de Aodhan, ahogy egyre jobban gyógyul és megmutatja önmagát, annál inkább átveszi ezt a helyet a mi Kék madarunktól. Sokkal erősebb, mint azt bárki gondolná. És nem hagyja, hogy bárki még egyszer bántsa őt, vagy alárendelje őt.

Ami az egészet illeti lesznek, akik úgy gondolják majd, hogy ez egy töltelék történet, a nagy egészet tekintve, de szerintem simán illik a többé közé. Kellenek az ilyen részek is, amikor nem minden akörül zajlik, hogy a világ a vég felé közeledik, vagy egy teljesen új világrend fog kialakulni. Az apróságok is számítanak, mert a végén azokból áll össze majd az egész.
Csak ajánlani tudom!

Ha Elena és Raphael van terítéken, már imádom♡
Persze van, amikor a történet kicsit gyenge, viszont a köztük levő szerelem ezt számomra mindig egyensúlyozza. Ebben a részben szerencsére a történet is lekötött, nem pedig csak az egyik kedvenc párosom.
Szeretem az efféle nyomozós részeket, ahol kevesebb a harc, viszont több a titok és újdonság.
Jó volt újra Elena családjáról olvasni, mivel róluk én elég gyakran megfeledkezem, de így viszont visszajöttek az emlékek. Plusz még kaptunk új infókat is, amit én nagyon szerettem. Annyira meghatóra sikeredett miattuk pár jelenet:)
Hannah és Elijah jelenlétének mindig örülök. Olyan jó lenne, ha Nalini róluk is írna legalább egy rövid novellát.
Ami Aodhant illete, továbbra is szerelem♡ Az ilyen csendes, de szerethető karakterek a gyengéim.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Raphael még vajon meddig fog fejlődni, mekkora ereje lesz… Elenára is gondolom még vár egy csomó minden, szóval nagy örömmel vetem magam a folytatásokba.

Trice29 P>!
Nalini Singh: Archangel's Heart

Pörgősre sikerült ez a rész is. Marokkóban jártunk Raphaellel és a többi arkangyallal. A Lumiától engem is kivert a hideg, tetszett a kutatás az ősi építményben. Volt sok megható pillanat, az átlagos kevesebb forró jelenet. Elena származásáról lehull a lepel ♥

kocybaba P>!
Nalini Singh: Archangel's Heart

Tőlem aztán akármennyi Elena és Raphel jöhet, így aztán hatalmas vigyorral fogadtam, hogy ismét visszatértünk hozzájuk. Időben ugrunk egy kicsit és Luminata kérésére a páros útja Marokkóba vezet, ahová összehívják az arkangyalokat. Először bizalmatlanul fogadtam ezt az új, titkos közösséget, de aztán megtetszett, még ha a helytől, Lumiától leginkább borsódzott is a hátam. Javarészt körölöttük forgott az cselekmény, melyet titkok és rejtélyek uraltak, elenyésző akcióval, de ez nem vált egy cseppet sem kárára a résznek. Mi több, belevesztem az angyalpolitikába, a többi arkangyal társaságába, abba, ahogy Elana múltját bogozták. Na és Aodhan jelenléte! Nincsenek rá szavak mennyire örültem annak, hogy végre több szó esett róla és hogy lassanként felengedett. Nem véletlen az egyik kedvencem.:)

Ui. spoiler

ƨɔɴом>!
Nalini Singh: Archangel's Heart

Nem jo, de igazan nem is rossz.
Vegre Nalini elerte azt, hogy egy kicsit is kezdjen erdekelni Elena… sajnos nekem a problemaim meg mindig abbol fakadnak, hogy bar tortennek dolgok, de azok inkabb a hatterben huzodnak, a felszint meg kapargatjuk. Elena es Raphael parosa nalam mar regen elerte azt a szintet, amit nem tud tovabb ugrani, szamomra egyszeruen nem tudnak tullepni onmagukon. Cukik, bajosak, kedvesek, aranyosak de ennyi.
Igazabol sokkal jobban erdekelne a tobbi karakter… Illium, Aodhan vagy barki mas aki nem Elena es Raphael. Ertem en, hogy van ez a sorozat, aminek kozponti figurai ok, de nem lehetne egy kicsit elfelejteni oket?! Csak egy kicsit… annyival de annyival jobb konyvek azok, amikben nem ok a fo mozgatorugok, ahol ok felreallnak utatengedve a tobbieknek. Sajnalom, hogy csak ennyi jutott ide Aodhan multjabol, annyival tobb van benne, es annyira baromira kivancsi vagyok ra, ugy ahogyan Illium tortenetet es karakteret is huzzuk mar 9 kotet ota, de igazabol mindig csak odadobott csontokat kapunk belole. Sajnalom, de egyszeruen ez sem az en konyvem volt a sorozatban, remelem mas jobban jar vele.

Nalini Singh: Archangel's Heart

Az egyetlen bajom, h szeptemberig várhatok a következő részig, pedig úgy olvasnám tovább! Olyan titkok derültek ki, h nagyon nehezemre esett lassítani, próbáltam minél tovább húzni, de úgy h közben az oldalamat nagyon fúrta a kíváncsiság mit rejthet a következő fejezet.
Egyre többet tudok meg Aodhan-ról és Illium-ról, és egyre jobban várom, h ők is megkapják a maguk könyvét. Nagyon addiktív ez a sorozat és most kereshetek mást amíg várok…

perpetua P>!
Nalini Singh: Archangel's Heart

Megértett Elena és Raphael az öt csillagomra. :)
Mindig rácsodálkozok, hogy ők még nem kapták meg a maximumot, mindig hiányoltam valamit, pedig a közöttük lévő kapcsolatra szavak sincsenek, annyira mély és szép. A történet most kicsit jobban tetszett és lehet ez segített átbillenteni a mérleget.
Egy helyre gyűltek a világ leghatalmasabbjai, az arkangyalok a Luminata hívására. Nagyon élveztem, hogy mindegyikükről olvashatok kicsit, még mindig azok a kedvenc részeim, ahol a különféle szárnyak leírásait olvashatom. Tetszett ez a titokzatos hely, ahol a békét keresve a világtól elvonultan élnek az angyalok, vagy mégsem…? A rejtély adott volt, és nem lenne Elena az egyik legnagyszerűbb vadász, ha nem nyomozná ki, mi folyik a háttérben. De amit még jobban élveztem, hogy újra előkerült az ő múltja is, és sok újdonságot tudhattam meg a családjáról, már egészen kezdtem megfeledkezni arról, hogy mennyi kérdőjel van még a múltjában.
Viszont nem tagadom, Aodhan jelenléte és hogy ennyit szerepelt, sokban hozzájárult ahhoz, hogy ezt a részt is ennyire szeressem. Alig várom, hogy újra találkozhassak vele.

Ashriver>!

– Elena, did you just throw a bread roll at the Archangel of New York?
– I felt like throwing my biggest blade but I restrained myself, – was the response. – Aren’t you proud of me? – A saccharine sweet smile.

Ashriver>!

– You have to wear formal gear, too? – she asked Aodhan now.
[…]
– I am your escort, – he responded. – I’m expected to be in leathers or other clothing suitable to a warrior.
– I hate you, – Elena said without heat.
His eyes, those strange, hauntingly beautiful eyes of crystalline blue-green shards shattered outward from an obsidian pupil, warmed. – I’ll let you hold my swords if you’re nice.
– Very funny, Sparkle.
His eyebrows drew together over his eyes at her reference to the nickname he was trying to stamp out of existence. – I’m going to kill Illium.

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan · Elena P. Deveraux
Mrs_Curran_Lennart P>!

“Are you heading toward Michaela?” she asked sotto voce. “Good God, why? If you want someone to stab you in the back, I have plenty of knives.”

13. fejezet

DarknessAngel>!

„Everyone wants to own Aodhan. He’s a beautiful jewel and the world can’t bear just to look at him and wonder at his beauty. They want to break him, cage him.”

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan · Illium
Ashriver>!

I have been alive thousands of years, have learned that love does not always wear a single face.

Kapcsolódó szócikkek: Keir
CsepAdri>!

“I didn’t know you could be scary enough to terrify genuine psychopaths,” she said to Aodhan.
“Galen made me practice.”

CsepAdri>!

I accepted being a damn damsel in distress for you. You can be the hunky archangel in distress for once.

Xaveri>!

“I’m going to carve out your heart one day, fry it with salsa sauce, then feed it to the crows,” Elena said conversationally. “Don’t worry, Honor. It’ll grow back. Unfortunately.”

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri · Elena P. Deveraux · Honor St. Nicholas
Tufuka>!

“The greatest art,” Aodhan replied, “comes from great joy and great despair.”

Kapcsolódó szócikkek: Aodhan
DarknessAngel>!

„It’s like our family is cursed.”
“If it was,” Raphael said, “then you have broken the curse.” Cupping the back of her head, he pressed his jaw to her temple. “No one will take my Elena from me. I’ll destroy the world before I allow that to happen.”

Guild Hunter sorozat · Összehasonlítás