Emlékszem anno ez volt az első könyv, amit olvastam Nalini Singhtól. És hogy óckodtam az egésztől, mert én nagyon válogatós vagyok a vámpíros sztorikkal. Ha már kicsit máshogy állnak hozzá ehhez a fajhoz, mint ami „megszokott” akkor annyira nem szokott tetszeni. Úgyhogy húztam a számat, hogy „angyalok és vámpírok együtt és az emberek TUDNAK is róluk”?? I don't knooooow, maaan.
Aztán elkezdtem olvasni.
És BUMM! Hatalmas szerelem lett! Nalini Singh pedig azóta is a kedvenc íróim egyike, illetve benne van a top 3-ban, mint legjobb paranormális romantikus műfaj írója.
A Guild Hunter első részében megismerhetjük főszereplőnket Elenát, aki egy badass vámpírvadász. Ezúttal viszont egy szokatlan feladatot kap, aminek köze van a vadászok között is különlegesnek számító képességéhez. A munka, amit „ajánlanak” neki, pedig nem mástól jön, mint Raphaeltől, New York arkangyalától. Innen indul a sztori, ami elindít egy nagy lavinát a különleges urban fantasy kis világukban.
Nalini Singh stílusa különleges, ami még emlékszem magyarra fordítva is jól átjött, de így angolul volt ám az igazi. Nagyon könnyen bele lehet szokni. A történet vezetés folyékony és az izgalom faktor is megfelelő módon van adagolva. A nyomozás és az ezzel kapcsolatos twistek is jól ki vannak találva, lehet együtt „dolgozni” fejben Elenával. A karakterek – még az alig pár pillanatra megjelenő mellékszereplők – sem papírmasék, van mélységük és nagyon kedvelhetőek, de nem tökéletesek. Erre legjobb példa Raphael, aki szerintem… egy olyan karakter, akit nagyon nehéz lehet vinni, mint író. Éppen ezért nagyon becsülöm Nalinit, hogy megalkotta őt. Hihetetlenül átjön a szövegen keresztül, hogy egy több ezer éves arkangyalról van szó, aki az egyik legerősebb lény a világon… és mégis milyen érdekes, hogy Elena (egy „szimpla” ember) képes vele tartani a lépést. Legfőképp az ő kialakuló kapcsolatuk az, ami mindig is közel tartotta a szívemhez ezt a sorozatot – de erről majd a későbbiekben. A romantikus/erotikus részek nagyon szexik és forrók, de nem túl heavy, túl részletes.
Ez a rész jelenleg még „epizódikusnak” számít, itt még nem indul el könyveken átívelő sztori. Úgyhogy ha valaki kíváncsi rá, de nem akar rögtön egy hosszú sorozatba cliffhangerekkel beleugrani, akkor kifejezetten ajánlom. (De amúgy is.)