Love*Com ​2. (Love★Com 2.) 61 csillagozás

Nakahara Aya: Love*Com 2.

Risa kezd alaposan belekeveredni Ootani iránti érzelmeibe – nem tudja, hogy segítsen a srácnak újra összejönni gyerekkori barátnőjével, vagy inkább tartsa meg magának…? Ráadásul feltűnik egy korábbi osztálytárs is, aki nem jön ki jól Ootanival, de nagyon nyomul Risára… és egynyolcvan felett van!

Eredeti mű: 中原アヤ: ラブ★コン (Love★Com) 2.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Mangafan, Budapest, 2010
182 oldal · puhatáblás · ISBN: 5999883704875 · Fordította: Basa Zsófia · Illusztrálta: Nakahara Aya

Ootani Atsushi · Koizumi Risa · Nakao Heikichi · Ishihara Nobuko

Nikolett0907 P
Nakahara Aya: Love*Com 2.

"– A csokit… odaadtad neki?
– Bizony ám! Odaadtam én aztat nekije, ahogy az úrfi mondotta vala! Alig várom, mit kapok cserébe, úgy ám!
– Mondtam, hogy ne vágj ilyen képet!
– Én is mondtam, hogy ez biza' velem született."

Egyre jobban tetszik ez a sorozat.
Nagyon jókat nevettem és viszonylag könnyen tudtam vele haladni.
Mondjuk az új szereplőtől (Haruka) a falra tudtam volna mászni, de ezen kívül jól szórakoztam.
Jöhet a következő rész.

GytAnett P
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Még mindig aranyos kis történet, amivel könnyen, gyorsan lehet haladni.
Lett egy új szereplőnk, Haruka, akitől egészen konkrétan a falnak lehet menni. Rettentő irritáló személyiség. Látszik, hogy mennyire nem vagyok járatos a mangákban, egy ideig meg voltam róla győződve, hogy lányról van szó, ezért nem is értettem, hogy mi van. :D
Nagyon tini. De szórakoztató. :)

TiaManta
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Szóval Otaninak már volt barátnője. Risa nem is lehetne meglepettebb, elvégre a „kis nyominak" is összejött valami neki meg semmi. Ráadásul tiszta Chiharu. ami azért magyarázat. Sz új szereplő Haruka a tipikus példája azoknak akiket inkább rugdosnál egy ilyen történetben, se itt még ő is tűrhető, mert csak mellékszereplő. De a lényeg Risa tényleg rájön az érzéseire lassan.

Leah
Nakahara Aya: Love*Com 2.

annyi minden kimarad az animéből …
^ ^ a manga sokkal jobb ;D
Ootani olyan cuki :3

fruppy
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Ahhh a szívem! QwQ Olyan rég éreztem ilyen… aranyos érzést a mellkasomban.

Imádom, mikor kialakulnak a szerelmi háromszögek, főleg úgy, hogy a háromszög két tagja nem is biztosak még az érzéseikben, de majd meghalnak a féltékenységtől! :D
Karácsony és Valentin nap ahhhhh~ jó ötlet volt a mangakától „elfelezni” a két ünnepet, Risa és Otani is kaptak egy-egy löketet, hogy minél jobb legyen a történet hihi! Bár egyértelmű, hogy a Risa-Haruka vonal kicsit hosszabb lesz, mint Otani dolga az exével (ami amúgy olyan hülyeség volt, like a kiscsaj miért várt ennyit a mondandójával? És mit akart amúgy elérni vele? Hogy ő maga jól érezze magát és elmúljon a lelki-furkája… De gondolom az eszébe se jutott, hogy Otaninak ez hogy fog esni)
Kicsit idegesít Nobu állandó „szeresd Otanit” attitűdje Risa felé, nagyon be akarja magyarázni és bár jóóól tudjuk, hogy igaza van, azért kicsit leállhatna – bár a végén jót röhögtem, mikor már Otanit is ezzel zaklatták az étteremben xD
Apropó, az egészen olyan jókat röhögtem megint!! Az a rész, mikor Haruka arrébb állítja Risát és Otani köztük van és Haruka benyög valami alien-es dumát arra célozva, hogy Otani olyan kicsi köztük, mint egy pici földönkívüli AJSDJDJSK nagyon kevés hiányzott, hogy ne röhögjek fel hangosan és ébresszem fel az egész családot… QwQ még nem tudok konkrét véleményt mondani Harukáról, de örülök, hogy megjelent, és szemtelen, és marad is a következő kötetre, mert imádom a balhét! >:D

mosoly_moly
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Jó érzés volt valami könnyed és egyszerű témáról olvasni. Az utóbbi időben teljesen kikészített az iskola és jó volt leülni és kikapcsolódni. Olvasni a mangát. Nevetgélni és csodálni a rajzokat. Kellemes kikapcsolódás volt.

CsiPe_z
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Az anime is hatalmas kedvencem, szóval nem is kérdéses, hogy a mangát is megszerettem.
A karakterek mind bolondok, de talán pont ettől szerethetőek. Haruka egy külön idióta, de csak nevetni tudok rajta. Ootani és Risa pedig már a kezdetektől egymáshoz illenek, de ennek a műfajnak pont a szerelmi szál elhúzása a lényeg – de valamiért még így is szeretem.

Kawaiifox31
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Nagyon tetszik ez a manga sorozat , érdekes és vicces a sztori meg minden.

Szirmocska
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Ootani!!! <3 Nagyon szeretem ezt a történetet. Az animét már többször láttam, de mangában se tudom megunni :) Mindig felvidít :D Most is akkorákat nevettem.

ElectricWizard
Nakahara Aya: Love*Com 2.

Most tekintsünk el attól, hogy én az első kötetet még nem olvastam(az úgy túl egyszerű lenne), szóval nekem teljesen ismeretlen volt, mi történt benne. xD
Annak ellenére, hogy ez egy romantikus shoujo(ami enyhén szólva, nem az én műfajom), mégis, egészen megkedveltem a végére a történetet, mégha néha szereplőink szerelmi drámázásától, és Harukától falra is másztam, viszont bizonyos jeleneteken már könnyeztem a röhögéstől, és összességében, nem volt ez rossz.

vgabi SP

Lehet, hogy… Szerelmes vagyok Koizumiba?
– Siess, a következőt!
– Mi a fészkest műveltek?!
– Csak egy kis pszichológia.
– Ne irkáljatok baromságokat!!
(…)
Azt hiszem, tényleg szeretlek!
– Abbahagyni!!

152. ès 160. oldal (Mangafan, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Ishihara Nobuko · Nakao Heikichi · Ootani Atsushi
vgabi SP

– Ki volt ez?
– Az exem.
(…)
– Heeee?! Ezt mégis hogy?!
– Simán! Ha az ember 15-16 évet leél, megesik az ilyen!

17-18. oldal (Mangafan, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Koizumi Risa · Ootani Atsushi
Dávidmoly

– A csokit… odaadtad neki?
– Mondtam, hogy ne vágj ilyen képet!
– Én is mondtam, hogy ez biza' velem született.

Kapcsolódó szócikkek: Koizumi Risa · Ootani Atsushi
Saoirse

– Jut eszembe! Tegnap gyönyörű újévit álmodtam. Egy szép padlizsánnal…
– Térj magadhoz Ootani! Bár mákos vagy, a padlizsán szerencsét hoz!*

(*Ford. Megj.: Japán hiedelem szerint, ha újévkor padlizsánnal álmodsz, szerencséd lesz.)

66. oldal 2. panel

Dávidmoly

Oh, kösz, kedves, igazán. Nem kell a szánalmad!

Saoirse

– KI AZ AZ ŐRÜLT, AKI KITALÁLTA A VALENTIN-NAPOT, HEEE?!! Hülye állat!

Love★Com sorozat · Összehasonlítás