Trigun ​2. (Trigun 2.) 25 csillagozás

Naitó Jaszuhiro: Trigun 2.

Eszeveszett Vashnak percnyi nyugta sincs: nyomában ott lohol a két levakarhatatlan Bernardelli-ügynök, Meryl és Milly. És akkor a bérgyilkosokat még nem is említettük.
Útja végén pedig egy régi ismerőse várja, aki minden addigi ellenfelénél végzetesebb. Fény derül egy szörnyű titokra is, és az egész bolygó veszélybe kerül.
…Vajon sikerül hõsünknek legújabb kalandjait túlélnie?

Eredeti cím: トライガン: Deep Space Planet Future Gun Action!! 2

Delta Vision, Budapest, 2009
336 oldal · ISBN: 9789639890039 · Fordította: Oroszlány Balázs · Illusztrálta: Naito Jasuhiro

diamondfox P
Naitó Jaszuhiro: Trigun 2.

Ismétlem magam: kár, hogy nem adják ki a többi részt is magyarul. :(
Ez jobban bejött, többet megtudhattunk az egész sztoriról és Vash múltjáról is. spoiler

Jeffi P
Naitó Jaszuhiro: Trigun 2.

Jobb volt, mint az első rész, bár nekem azzal sem volt különösebb bajom. Vash-t bírom, mert bár ritka nagy katasztrófa, azért helyén van a szíve. Jó volt olvasni.

Allanon
Naitó Jaszuhiro: Trigun 2.

Ez a rész jobban tetszett mint az első. Számomra érdekesebb volt a cselekmény, csak a végével volt problémám. Váratlan volt, de minden gyorsan, előzmények nélkül történt úgy, hogy semmi sem utalt rá.

ppayter
Naitó Jaszuhiro: Trigun 2.

Jobban tetszett az első kötetnél, valahogy kevésbé volt kusza és a történet is jobban élvezhető/érthető, de lehet, hogy ez azon is múlt, hogy lassabban olvastam, jobban koncentrálva a képekre. Ugyanakkor sajnos megvan benne az a tipikus, bizonyos képregényekre (nem csak mangákra) jellemző hiba, hogy egetrengetően nagyszabású eseményeket akar elmesélni a szerző pár képkockában, gyakorlatilag nulla szöveggel, illetve oda nem illő, szintén túlzottan nagyszabású motivációkat tulajdonít a szereplőknek, illetve hasonló tanulságokat von le, ami agyoncsapja az amúgy érdekes, néha poénos, de mindenképpen szórakoztató történetet.

Astrid1992
Naitó Jaszuhiro: Trigun 2.

A legmeghatározóbb történet az életemben. Imádom. Kicsit disztópikus, kicsit steampunkos. Eszméletlen.

ppayter

– Jóképű, a bal vállán egy koponyával?
– Aha, mondom! Ráadásul a jobb válla meg tele van tüskékkel, mint valami kínzóeszköz.
– …
– Találkoztál már vele?
– Hát, ha ismernék egy ilyen pofát, akkor most én hoztam volna elő.

7. fejezet - Boszorkányszem