Trigun ​1. (Trigun 1.) 47 csillagozás

Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

A legendás Eszeveszett Vash, a revolverhős fejére 60 000 000 000 dupdollár vérdíjat tűztek, s ha feltűnik valahol, az egész várost evakuálják. A valódi Vash azonban jóval hősiesebb a hírénél – még ha teljesen tökkelütöttnek is tűnik néha.

Eredeti cím: トライガン: Deep Space Planet Future Gun Action!! 1

Delta Vision, Budapest, 2008
364 oldal · ISBN: 9789639890022 · Fordította: Oroszlány Balázs · Illusztrálta: Naito Jasuhiro

Eszeveszett Vash

diamondfox P
Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

Oda- és vissza szeretem ezt a mangát. Emlékszem, mennyire rápörögtem, amikor megláttam a Libri kirakatában, nyilvánvaló volt, hogy ezt kérem azonnal karácsonyra, mert miért ne?! (épp akkor ment sokadjára újra az Animaxen az anime és azt is nagyon szerettem a maga retro-scifijével).
Sajnálom, hogy csak két kötet jelent meg végül magyarul, sajnos feltűnt, hogy a magyar mangakiadás meghalt évekkel ezelőtt. DE EZ! Gyűjteményem kincse! Rongyosra olvasott, jó pár helyen megtört a gerinc, mert rajzoltam is belőle egy-két jelenetet. Szeretem, jók a karakterek, pörögnek az események. :)

Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

Szeretem Vasht, igazán vonzó személyiségű karakter, annak ellenére, hogy nem a penge eszéről híres.
Ami levont az élvezeti értékből: a rajzok néhol nagyon kuszák, főleg az akciójeleneteknél, plusz egy vastagabb margót elbírt volna, mert sokszor alig lehetett a belső szövegbuborékokat kisilabizálni :(
(Ja, és a biztosítós lányok is nagy kedvencek, főleg Milly :))

Jeffi P
Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

Tudtam én, hogy ahhoz, hogy legyen értelme folytatnom a sorozatot újra kell olvasnom az első részt. Voltak olyan részek, amik megmaradtak 9 év után is, de egy csomó nem :D
De azt hiszem, még mindig szeretem ezt a mangát, és talán adok még egy esélyt az anime-nek, mert hát azt is elkezdtem valamikor évekkel ezelőtt, de sehova se jutottam vele :D

Dominik_Blasir
Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

Izgalmas, és érdekes manga, habár lehet, hogy az anime egy fokkal jobb.
Szerelem és béke!

Allanon
Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

A történetekben voltak érzelmek, harc és pár számomra gyenge poén. Rendben volt, csak hiányzott belőle az extra. Egyszer olvasható.

Leah P

2013. december 26.
Második olvasásra jobban tetszik ^^
Vash nagy kedvenc :D A vonatos rész a kedvencem :)

bürök
Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

Alapvetően két dolog vont le az élvezhetőségi faktorból (és a csillagokból): Helyenként (általában az akciójeleneteknél) nehezen kivehetők a rajzok, néhány kisebb méretű képről máig nem tudom megállapítani teljes bizonyossággal, mit is ábrázolnak pontosan. A másik probléma már csak magának a kiadványnak róható fel, nem az alkotónak: Nem tudom, miért nem lehet jobban ügyelni egy manga (vagy bármiféle képregény) esetében arra, hogy maradjon egy vékony szegély a lapok könyvgerinc felé eső oldalán. Több esetben agyon kellett nyomorgatnom szegény könyvet, hogy meg tudjam tippelni a szavak hiányzó betűit/szótagjait, és a képeknek sem állt jól a fogyás.

vöri P
Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

Szórakoztató meg minden, kicsit sok benne a VRUMMM az én ízlésemnek. Ami igazán érdekelt volna ( a háttér sztori, Vash alakja-múltja), arról nem sok derült ki ebben a kötetben. Viszont a kedvemet meghozta hozzá, hogy az animét viszont megnézzem, végső következtetés inkább a teljes történet megismerése után vonnék majd le.

Megj.: azért nem bántam volna, ha úgy van kötve, hogy a kötés közelében lévő szövegeket el lehet olvasni…

mackótestvér P
Naitó Jaszuhiro: Trigun 1.

Nem egy Death Note az tuti. Nem volt rossz, de a rajzi rész annyira kusza volt, hogy sok időmet a bogozás vitte el. Gondolkodom a 2. részen, de mivel annyira nem fogott meg, lehet kritikus tömeg marad a polcon.

Sansa I

Ne ölj! Ne légy áruló! Légy boldog, legyenek álmaid! A jegyed a jövőbe mindig várja, hogy mit írnak rá.

Leah P

-….Figyelj Rem! … álmot láttam! Minden kivolt száradva, igen… még az emberek lelke is… mi az ami egy olyan helyen életben tartja az embert? Folyton ezen gondolkodtam.
-Vash, te még álmodban is olyan komoly vagy. Ha ilyeneken töröd a fejed, egykettőre beleőszülsz!
Szererintem… Hiába nincs kitöltve az úticél a jegyen, amit születésünkkor kapunk, az utazás izgalmas. Hiszen elég a saját lelkünkre hallgatni, hogy megtudjuk, hogy hová tartunk.

Sansa I

– Legyél olyan ember, aki másokért tesz valamit.

Astrid1992

– Nem így megy ez. Hiszen rajta kívül mindegyikőtök az egész tárat belém ürítette…
– Honnan tudod?
– Számoltam!

Kapcsolódó szócikkek: Eszeveszett Vash

– Orr… Orv… Orvost…
– Hé, minden rendben?
– Az egész teste tele mindenféle gépalkatrésszel… Pap kell ide, nem orvos.

– Ki…kicsoda… vagy te?
– Áhh…. Olyan ciki ez a bemutatkozósdi. De ha már muszáj… A szerelem délibábját üldöző békevadász… Vagy valami ilyesmi.

Astrid1992

Most értettem meg igazán … miért hjívják eleven tájfunnak!

Astrid1992

Akkor ragyog igazán az élet, amikor egy hajszálon múlik.

Trigun sorozat · Összehasonlítás