Dakota ​bölcsességek 2 csillagozás

Kis Indiánkönyv
Naid Samat – Jasper Sting: Dakota bölcsességek

A hős és kitartó dakota nép hagyatékát tartalmazza ez a kötet, melyet eddig csak a politikusok ismerhettek meg. A nyilvánosság teljes kizárásáról házi őrizetük csöndes magánya gondoskodott. Most végre a széles nagyközönség is kézbe veheti a Dakota bölcsességek kézikönyvét.

Ten-x, Gyöngyös, 2001
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 963008726X

gingalló>!

Minden ló szőre a takaró alatt a legkopottabb
Csak annak nem tetszenek a módszereink, akik még sohasem találkoztak olyan kihívásokkal, amilyenekkel nekünk nap mint nap szembe kell nézni. Lehet, hogy problémakezelési technikáink nem a legkifinomultabb, ám mi tudjuk, hogy az adott helyzetet csak így lehet megoldani. Legfőbb érvünk, hogy a dolog működik: bizonyítja ezt azoknak a jajongása, akiknek minden alkalommal a lábfejére.

Kapcsolódó szócikkek:
gingalló>!

Az ellenséget addig nem győzték le, míg áll a síremléke.
(Állhatatosságunkat bizonyító, elrettentő erejű mondás. Politikai ellenlábasunk számára nyilvánvalóvá válik, hogy nem csupán legyőzése a cél, hanem minden olyan eredmény, klientúra, szokásjog stb.eltörlése, amely konkrétan hozzá kapcsolható. Megértheti, hogy a végső, totális győzelmünkhöz vezető úton nincs szükség a jó és rossz hagyaték közötti különbség mérlegelésére. Cél a föld színéről való eltüntetés. Ráadásul mindez nem öncélú, barbár cselekedet, hanem nagyon is racionálisan végiggondolt szükségszerűség, hisz a folyamatosságot nem a tárgyak jelentik, hanem a fejekben élő hagyomány. Ott kell tehát elsődlegesen rendet tenni, ott kell a legtökéletesebb sterilizálást végrehajtani egy ártalmatlanabb jelen és egy szebb jövő reményében.)

gingalló>!

Nyereg alatt puhul a ló.
(Ékes bizonyítéka eme mondás annak, hogy még a megdönthetetlennek hitt tények is megváltoztathatóak – legalábbis a közvélemény szemében – ha következetesen eltérő álláspontot képviselünk. Csak arra kell ügyelni, hogy sokat lovagoljunk a témán: azaz az igazság csak addig nevezhető igazságnak a mi álláspontunkkal szemben, amíg az utóbbi többször el nem hangzik. Ne feledjük: az igazság mindig egyfajta közmegegyezés eredménye. ha a tényekhez nem nyúlhatsz, vedd kezelésbe a közeget, amelyben értelmezik őket. Meglátod a feladat nem is oly nehéz, hiszen innentől ismerős terepen mozoghatsz: csak embereket kell manipulálnod.)

Kapcsolódó szócikkek: · nyereg